آخرین اطلاعیه ها
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: توطئه مشترک دولت و عناصر کاسه لیس جمهوری اسلامی علیه کارگران شرکت و صنعت مهاباد
یکشنبه, ۱۵ام مرداد, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

حقوق و مزایای کارگران کشت و صنعت مهاباد بیش از بیست ماه  است پرداخت نشده. کارگران با مشکل دریافت نکردن حقوق درگیرند و   اداره کار هم حق بیمه بیکاری  به آنها را پرداخت نمیکند.

کارگران چند ماه قبل اقدام به توقیف واحد شماره ٢ کشت و صنعت مهاباد میکنند، و قصد فروش و یا واگذاری این واحد را دارند، تا بدینوسیله بتوانند بخشی از حقوق های خود را تامین کنند. اما دادگستری وضعیت این واحد را به دلائل (معوفات مالیاتی و بانکی) بلاتکلیف گذاشته  و مانع فروش و واگذاری میشود.

زد و بند های پنهان و پشت پرده برخی از اطرافیان یکی از مسئولان این شهرستان سعادت برای تصرف این واحد تولیدی توطئه مشترکی است که علیه معیشت و سفره کارگران تدارک دیده شده است. مزدوران حکومت اسلامی و کاسه لیس های وابسته به آنها میخواهند با توطئه مشترکشان مانع فروش و واگذاری واحد شماره ٢ کشت و صنعت توسط کارگران شوند.

در ۴ سال گذشته و در دوره دولت یازدهم روحانی کارگران کشت و صنعت مهاباد و دیگر واحدهای وابسته به آن ده ها بار دست به اعتراض و اعتصاب زده اند. کارگران در مقابل فرمانداری مهاباد و شهرستان “سعادت” دست به راه پیمایی زدند.  کارگران کشت و صنعت مهاباد   در محل مجتمع کشت و صنعت با اعلام اعتصاب و همزمان به مدت بیش از دو ماه دست به تحصن زدند و خواهان گرفتن حقوق های پرداخت نشده شدند. مقامات جنایتکار حکومت اسلامی فرماندار مهاباد و سعادت هر بار با وعده های پوچ و توخالی با فرار از صحنه حاضر نشده اند برای تحقق مطالبات کارگران اقداماتی موثر انجام دهند.

پرداخت نکردن بیش از ٢٠ ماه حقوق و مزایای کارگران و پرداخت نکردن حق بیمه به کارگران توسط مسئولین اداره کار و  و فرماندار مهاباد و سعات آباد اقدامی جنایتکارانه است.

ما کارگران مجتمع کشت وصنعت مهاباد را به ادامه اعتراض در شکل تجمع و راه پیمایی همراه خانواده هایشان فرا میخوانیم. مردم شهرهای مهاباد و سعادت را به حمایت و پشتیبانی از  کارگران مجتمع کشت وصنعت مهاباد دعوت میکنیم.

 

١۴ مرداد ١٣٩۶ –  ۵ اوت٢٠١٧

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
اطلاعیه:فدراسیون سراسری  پناهندگان ایرانی از خواسته های پناهجویان متحصن افغانستان در سوئد حمایت می کند نهاد کودکان مقدمند: باردیگر طناب دار در انتظار محمد رضا حدادی است! باید بیدرنگ برای نجات جان او اقدام کنیم!  لینکهای فیلم کنفرانس بررسی تحصن پناهجویان افغانستانی در استکهلم کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: اتهام سخیف علیه رهبری وقت کومله و منصور حکمت را محکوم میکنیم پیام اصغر کریمی در باره قتل کارگر دستفروش در قم توسط ماموران شهرداری-۱۴ اوت ۲۰۱۷ شلاق جنایت است. پیام حمید تقوائی در محکومیت حکم شلاق علیه کارگران
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com