آخرین اطلاعیه ها
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: توطئه مشترک دولت و عناصر کاسه لیس جمهوری اسلامی علیه کارگران شرکت و صنعت مهاباد
یکشنبه, ۱۵ام مرداد, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

حقوق و مزایای کارگران کشت و صنعت مهاباد بیش از بیست ماه  است پرداخت نشده. کارگران با مشکل دریافت نکردن حقوق درگیرند و   اداره کار هم حق بیمه بیکاری  به آنها را پرداخت نمیکند.

کارگران چند ماه قبل اقدام به توقیف واحد شماره ٢ کشت و صنعت مهاباد میکنند، و قصد فروش و یا واگذاری این واحد را دارند، تا بدینوسیله بتوانند بخشی از حقوق های خود را تامین کنند. اما دادگستری وضعیت این واحد را به دلائل (معوفات مالیاتی و بانکی) بلاتکلیف گذاشته  و مانع فروش و واگذاری میشود.

زد و بند های پنهان و پشت پرده برخی از اطرافیان یکی از مسئولان این شهرستان سعادت برای تصرف این واحد تولیدی توطئه مشترکی است که علیه معیشت و سفره کارگران تدارک دیده شده است. مزدوران حکومت اسلامی و کاسه لیس های وابسته به آنها میخواهند با توطئه مشترکشان مانع فروش و واگذاری واحد شماره ٢ کشت و صنعت توسط کارگران شوند.

در ۴ سال گذشته و در دوره دولت یازدهم روحانی کارگران کشت و صنعت مهاباد و دیگر واحدهای وابسته به آن ده ها بار دست به اعتراض و اعتصاب زده اند. کارگران در مقابل فرمانداری مهاباد و شهرستان “سعادت” دست به راه پیمایی زدند.  کارگران کشت و صنعت مهاباد   در محل مجتمع کشت و صنعت با اعلام اعتصاب و همزمان به مدت بیش از دو ماه دست به تحصن زدند و خواهان گرفتن حقوق های پرداخت نشده شدند. مقامات جنایتکار حکومت اسلامی فرماندار مهاباد و سعادت هر بار با وعده های پوچ و توخالی با فرار از صحنه حاضر نشده اند برای تحقق مطالبات کارگران اقداماتی موثر انجام دهند.

پرداخت نکردن بیش از ٢٠ ماه حقوق و مزایای کارگران و پرداخت نکردن حق بیمه به کارگران توسط مسئولین اداره کار و  و فرماندار مهاباد و سعات آباد اقدامی جنایتکارانه است.

ما کارگران مجتمع کشت وصنعت مهاباد را به ادامه اعتراض در شکل تجمع و راه پیمایی همراه خانواده هایشان فرا میخوانیم. مردم شهرهای مهاباد و سعادت را به حمایت و پشتیبانی از  کارگران مجتمع کشت وصنعت مهاباد دعوت میکنیم.

 

١۴ مرداد ١٣٩۶ –  ۵ اوت٢٠١٧

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
درباره ترور جنایتکارانه اقبال مرادی- پیام مینا احدی سخنگوی حزب کمونیست کارگری- ۱۹ جولای ۲۰۱۸ اتحادیه آزاد کارگران ایران: شرایط مشقت بار کارگران مجتمع تراکتور سازی تبریز و تهدید به اخراج کارگران معترض کمیته بین المللی علیه اعدام:در محکومیت ترور فعال سیاسی اقبال مرادی گزارش تظاهرات علیه سخنرانی عبدالکریم سروش در کتابخانه فرویو تورنتو پیام اتحادیه آزاد کارگران ایران به کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه: با تحریم متحدانه هر مرحله از انتخابات شورای اسلامی کار، سندیکای مستقل خود را پاس داریم حزب کمونیست کارگری:اعتصابات و تجمعات سراسری در راهند
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com