آخرین اطلاعیه ها
حکم شلاق برای احسانی راد گستاخی علیه همه کارگران است!
شنبه, ۲۱ام مرداد, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

شاپور احسانی راد نماینده سابق کارگران پروفیل ساوه که در اردیبهشت ۹۴ با شکایت رستمی صفا کارفرمای کارخانه های نورد لوله صفا و پروفیل ساوه دستگیر و به اتهام تحریک کارگران نورد لوله صفا و اخلال در نظم عمومی به زندان محکوم شده بود، امروز بیستم مرداد در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ساوه به ۹ میلیون تومان جزای نقدی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شد.

این گستاخی حکومت کثیف اسلامی علیه کارگران را باید با اعتراض گسترده پاسخ داد. نفس مجازات شلاق که بر طبق “قانون مجازات اسلامی” حکومت صورت میگیرد یک جنایت آشکار سیستم قضایی و کل حکومت فاسد و تبهکار اسلامی است و محکومیت یک کارگر حق طلب و نماینده کارگران به این حکم شنیع، جنایتی به مراتب بزرگتر توسط حکومت اسلامی سرمایه داران علیه طبقه کارگر است. این اولین بار نیست که سیستم قضایی حکومت، کارگران را به شلاق محکوم میکند. خرداد سال قبل ۱۷ کارگر معترض معدن طلای آق دره با شکایت کارفرمای مفتخور این معدن و حکم دادگاه حکومت به شلاق کشیده شدند. در سالهای گذشته تعدادی از کارگران اعتصابی معدن بافق، معدن چادرملو، دو نفر از مسئولین انجمن صنفی کارگران خبازی های سنندج و تعدادی از کارگران شرکت کننده در اول مه سنندج و کارگران اعتصابی تعداد دیگری از مراکز کارگری به شلاق محکوم شده اند، هرچند در اکثر موارد جمهوری اسلامی جرات اجرایی کردن احکام خود را نداشته است. اما نفس صدور چنین احکامی یک گستاخی و توهین آشکار علیه کارگران و همه مردم ایران است. این احکام سند آشکار توحش و جنایتکاری این حکومت و نفرت و انزجار آن در میان مردم ایران و هر انسان شرافتمندی در سطح جهان است که چنین خبرهایی به گوشش میرسد.

اما شلاق تنها شامل کارگران معترض نمیشود. در سالهای گذشته بسیاری از جوانان صرفا به جرم جشن و شادی و یا صرف مشروبات الکلی به شلاق محکوم شده اند. شلاق ادامه اعدام ها و شکنجه ها و سایر جنایات این حکومت برای سرکوب و ارعاب مردم، تحقیر و بی حرمت کردن مردم معترض و حفظ حکومت دزدان اسلامی است و باید از جانب همه مردم، همه کارگران و معلمان، دانشجویان و کلیه نویسندگان و هنرمندان معترض و از جانب تمامی نهادهای پیشرو و آزادیخواه بشدت محکوم شود. باید با اعتراض گسترده حکومت را تماما عقب راند و این ابزار قرون وسطایی را از دست آن گرفت. باید حکومت را در افکار عمومی بین المللی بیش از پیش رسوا کرد و حکومتهایی را که با چنین حکومتی دست دوستی میدهند بشدت تحت فشار قرار داد.

 

حزب کمونیست کارگری حکم شلاق علیه شاپور احسانی راد را قویا محکوم میکند و همه مردم آزاده را به اعتراض علیه هر نوع شکنجه ای و تحت هر عنوانی فرامیخواند. حکم صادره علیه احسانی راد اعم از شلاق یا جزای نقدی باید بدون قید و شرط ممنوع شود. شلاق و هر نوع شکنجه جسمی و روحی علیه زندانیان باید فورا و برای همیشه ملغی شود.

 

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱ اوت ۲۰۱۷

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

یک پاسخ به “حکم شلاق برای احسانی راد گستاخی علیه همه کارگران است!”

  1. غلام عسگری بختیاری گفت:

    همکاران وهمرزمان گرامی من با تنی زخمی ودلی اندوهگین هرگونه بی حرمتی ودستگیری وصدوراحکام ضد بشری برای فعالین کارگری رابه شدت محکوم میکنم وخواستارلغوچنین احکام قرون وسطایی وشرم آورمیباشم.
    هرچند که درحکومت فاشیسم دینی هیچ عمل ضد انسانی بعید نیست وطی سی ونه سال گذشته جنایات حاکمان وحشی ازشمارش فرارفته است اما ماباپیونداراده ها میتوانیم به صبح آزادی برسیم.
    سرنگون باد رژیم جهل وجوروجنایت وفسادآخوندی.
    به امیدصبح آزادی متحدوپیروزباشید.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
حزب کمونیست کارگری: کارگران فولاد کلیه همکاران بازداشتی خود را آزاد کردند, اعتراضات کارگری در نقاط مختلف کشور ادامه دارد اتحادیه آزاد کارگران ایران: کارگران گروه ملی فولاد اهواز با تداوم مبارزات شجاعانه خود آخرین همکاران زندانی خود را آزاد کردند اعلام اعتصاب غذای جمعی در حمایت از رامین حسین پناهی حزب کمونیست کارگری: بازنشستگان آموزش و پرورش از سراسر کشور در تهران تجمع کردند اتحادیه آزاد کارگران ایران: فراخوان کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برای تحصن در اعتراض به عدم آزادی همکاران در بندشان فیلم های برنامه تورنتو بمناسبت روز جهانی زندانیان سیاسی
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com