آخرین اطلاعیه ها
کمپین برای آزادی کارگران زندانی: حکم شلاق برای شاپور احسانی راد توحش و گستاخی است!
یکشنبه, ۲۲ام مرداد, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

بنا بر خبر محمد علی جداری فروغی وکیل شاپور احسانی راد و جعفر عظیم زاده، شاپور احسانی راد  نماینده سابق کارگران پروفیل ساوه که در اردیبهشت ۹۴ با شکایت رستمی صفا کارفرمای کارخانه های نورد لوله صفا و پروفیل ساوه دستگیر و به اتهام تحریک کارگران نورد لوله صفا و اخلال در نظم عمومی به زندان محکوم شده بود، در روز بیستم مرداد در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ساوه به  حکم وحشیانه  سی ضربه شلاق و نه میلیون تومان جزای نقدی بدل از شش ماه محکوم شد. گناه شاپور احسانی راد دفاع از حقوق کارگران در برابر حکومت و سرمایه داران مفتخور است. به این بربریت و توحش باید وسیعا اعتراض کنیم. حکم شلاق علیه کارگر معترض توهین به همه کارگران و مردم است. جمهوری اسلامی باید بداند و ببیند که با این احکام موجی از خشم و نفرت را علیه خود به جریان می اندازد.

مجازات شلاق توهین به بشریت است. شلاق زدن کارگر به جرم اعتراضش برای داشتن یک زندگی انسانی آنهم در اول قرن بیست و یکم، پا گذاردن روی تمام دستاوردهای انسانی و حقوقی بشریت تاکنون است. رژیم شلاق و سرکوب را باید به زیر کشید.

در سال های گذشته نیز کارگران معدن طلای آق دره در تکاب به جرم اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه شان به شلاق محکوم شده بودند و اجرای آن حکم، موجی از تنفر و اعتراض را در جامعه به دنبال آورد.

این احکام در تاریخ این جامعه و کل تاریخ بشریت به عنوان یک ننگ و یک لکه سیاه علیه حکومت اسلامی و سرمایه داران مفتخوری که از قبل آن کارگران را میچاپند ثبت میشود.  دادگاهی که برای کارگران معدن طلای آق دره و جوانانی که به قوانین ارتجاعی اسلامی تن نمیدهند و خواهان زندگی ای شاد و انسانی هستند و برای کارگر معترضی چون شاپور احسانی راد که کارگران نورد لوله صفا او را رهبر و سخنگوی اعتراضشان خواندند، حکم شلاق صادر کرده،  باید تعطیل شود.

فضای اعتراضی جامعه آنقدر قوی هست که به حاکمین کثیف اسلامی اجازه ندهد یک بار دیگر شلاق اسلامی شان را بلند کنند. با اعتراض قدرتمند مان علیه  حکم وحشیانه شلاق برای شاپور احسانی راد، عزم جزم خود را برای ریشه کن کردن کامل قانون شلاق و ممنوعیت آن اعلام کنیم. اعتراضمان را جهانی کنیم و به  این حکومت نشان دهیم که بیش از قبل رسوا خواهد شد. سیاست و قانون شلاق را باید با کل حاکمین اسلامی به زباله دان پرتاب کرد.

 

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

Free Them Now

Shahla.daneshfar2@gmail.com

http://free-them-now.com

١١ اوت ٢٠١٧- ٢٠ مرداد ٩۶

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
حزب کمونیست کارگری ایران:خبرهایی از جدال و مبارزه مداوم کارگران اعلامیه حزب کمونیست کارگری ایران درمورد سقوط هواپیمای مسافربری در منطقه یاسوج کمیته بین المللی علیه اعدام:پوریا طبائی، یک نوجوان دیگردر ایران با خطر اعدام روبروست! جمهوری اسلامی جلاد کودکان است! اطلاعیه شماره ١٠ کمپین نجات رامین حسین پناهی: حکومت اسلامی را باید بیش از اینها تحت فشار گذاشت! اتحادیه آزاد کارگران ایران: تداوم بد عهدی های کارفرما و اعتصاب کوتاه کارگران شرکت نیشکر هفته تپه حکم اعدام احمد رضا جلالی باید ملغی شود!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com