از گوشه و کنار
نگاه هفته: مجموعه اخبار و گزارشات هفته در شهرهای کردستان
چهارشنبه, ۱۰ام آبان, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

نسان نودینیان

نگذاریم رامین حسین پناهی اعدام شود!

خانواده رامین حسن پناهی با انتشار اطلاعیه ای در مورد آخرین وضعیت رامین، خطاب به افکار عمومی نوشته اند؛ «رامین حسین پناهی در خطر اعدام قرار دارد. روز ۴ آبان ١٣٩۶ – ٢۶ اکتبر ٢٠١٧  بیش از ٢٣ بار مراجعه مادرمان، مسئولان اداره اطلاعات ضمن تایید دستگیری رامین و نگهداری وی در بازداشتگاه این اداره، در نهایت خونسردی و با لحنی تهدید آمیز به مادر و خواهر بزرگمان اعلام نموده اند که وی به هیچ مکان دیگری منتقل نخواهد شد و به شما هم اجازه دیدار با رامین داده نخواهد شد، تنها منتظر دریافت خبر اعدام و دفن شبانه وی باشید، بنابراین مراجعه مکرر شما به اینجا هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت».

 

نامه حانواده رامین حسین پناهی تکان دهنده است!

حکومت اسلامی بیش از سه ماه است رامین حسین پناهی را در زندانهای انفرادی و زیر شکنجه جسمی و روحی قرارداده است. اعمال خشونتبار و جنایتکارانه رژیم اسلامی علیه زندانیان سیاسی نام و آوازه این نظام استبدادی فاشیسم  اسلامی برای مردم در سطح بین المللی، آشنا است.

علیه احکام اعدام و حکم اعدام رامین دست به اقدام جمعی برنیم!

مردم در چند سال گذشته با اقدامات ابتکاری و فوری علیه اعدام در زندان سنندج اعتراض و مبارزه کرده اند و در مواردی از اعدام زندانیان جلوگیری شده.

اعدام رامین حسین پناهی باید با واکنش اعتراضی  مردم شهرهای کردستان و جوانان جواب بگیرد.

ما مردم شهرهای کردستان را به اقدامات فوری و برای

١ــ ایجاد شبکه میدای اجتماعی علیه اعدام چهار نوجوان محکوم به اعدام در زندان سنندج.

عضوگیری وسیع و هزاران نفری در میدیای اجتماعی

تعریف اقدامات اعتراضی در سطح شهرها. دانشگاه ها و مدارس.

٢ــ بسیج خانواده ها و وابستگان نوجوانان محکوم به اعدام و تشویق آنها به اعتراض به مجامع بین المللی.

٣ــ تهیه پوستر و عکس چهار نوجوان محکوم به اعدام. تبلیغ و افشاگری تصویری در سطح شهرها و دانشگاه ها و مدارس.

 

پیام نجیبه صالح زاده به مناسبت دستگیری و زندانی شدن مجدد محمود صالحی

فعالین کارگری !

مردم آزادیخواه !

درودهای گرم ما نثارتان باد.

بدون شک تاکنون در جریان دستگیری و زندانی شدن محمود صالحی در روز شنبه ششم آبان ماه برابر با ٢٨ اکتبر قرار گرفته اید. جا دارد شرح رویداد و دلواپسی هایمان از بابت وضعیت عمومی محمود را از زبان ما بشنوید.

روز شنبه ششم آبان ماه ( ٢٨ اکتبر ) در پایان دیالیز هفتگی محمود، همراه ایشان در حال خروج از بیمارستان بودیم که ناگهان چهار نفر از ماموران نیروی انتظامی ما را محاصره کرده و محمود را با وجود اعتراض و مخالفت ما از بابت وضعیت جسمی ایشان بعداز انجام دیالیز با خود به دادگاه بردند. در آنجا ضمن ابلاغ حکم، ایشان را جهت اجرای حکم روانه زندان مرکزی سقز کردند. این دستگیری بدون اخطار در پی حکم دادگاه تجدید نظر صورت می گیرد که حکم ٩ سال زندان تعلیقی ایشان را به یک سال حکم قطعی تبدیل کرده است.

دوستان عزیز !

آنچه که من و سایر اعضای خانواده محمود را بشدت نگران می کند، اجرای حکم یک سال زندان برای محمود نیست، زیرا زندان رفتن در دفاع از منافع طبقاتی خود و هم طبقه هایش برای محمود و ما مایه افتخار است، مسئله مهمی که ما اعضای خانواده محمود را نگران و بشدت دلواپس آن هستیم، شرایط بسیار نامناسب جسمی ایشان است. محمود در هفته دو مرتبه باید دیالیز شود، ایشان بشدت از ناراحتی قلبی رنج می برد و مدتی دیگر باید برای بار سوم تحت عمل جراحی باز قلب قرار گیرد، فشار خون، دیابت و در کل وضعیت نامناسب جسمی ایشان ما را بشدت نگران کرده است.

مدافعان و فعالین جنبش کارگری !

محمود صالحی بخاطر دفاع از طبقه کارگر و پایان دادن به استثمار انسان از انسان و دفاع از همان راهی که شما مدافعین طبقه کارگر می پیمائید رنج ها کشیده، زندان رفته و دوباره روانه زندان شده است. انتظار ما اعضای خانواده محمود و دوستانش از شما عزیزان این است که، شما هم به نوبه خود صدای اعتراض ما به زندانی شدن محمود و سایر کارگران زندانی باشید. صدای اعتراض و دادخواهی ما را به گوش کارگران، اتحادیه های کارگری و سایر انسانهای آزادیخواهی که هدف و تلاش آنان نیز ایجاد یک دنیای بدون ستم و زندان است، برسانید و خواهان آزادی محمود و سایر زندانیان سیاسی شوید.

یکبار دیگر به شما عزیزان درود می فرستیم و دست یکایک شما را می فشاریم.

نجیبه صالح زاده سخنگوی کمیته دفاع از محمود صالحی

٢٩ اکتبر سال ٢٠١٧

 

بازداشت محمود صالحی را قویا محکوم میکنیم و مصرانه خواهان آزادی فوری همه فعالین در بند جنبش کارگری و معلمان کشور هستیم

ساعت ١٢ ظهر امروز در حالیکه محمود صالحی از فعالین برجسته جنبش کارگری ایران بدنبال انجام دیالیز کلیه و در حالیکه وضعیت جسمانی مناسبی نداشت  در مقابل بیمارستان توسط مامورین امنیتی بازداشت و پس از انتقال به دادگاه اجرای احکام و ابلاغ یکسال حکم به زندان مرکزی شهر سقز منتقل شد.

بازداشت فعالین برجسته جنبش معلمان از اسماعیل عبدی تا محمود بهشتی لنگرودی و محسن عمرانی و مختار اسدی، و فعالین برجسته جنبش کارگری همچون رضا شهابی، صدور دستور و اجرائی شدن ضبط وثیقه جعفر عظیم زاده و اینک دستگیری محمود صالحی علیرعم بیماری حاد قلبی و دیالیز دائم کلیه، چیزی جز بیانگر تشدید سرکوب عریان و چنگ و دندان نشان دادن به طبقه کارگر برای تمکین به شرایط برده وار موجود و مهار سیل اعتراضات کارگران و معلمان و مردم زحمتکش ایران نیست.

بازداشت سیستماتیک فعالین بر جسته جنبش کارگری و معلمان، بیش و قبل از اینکه نشانی از تمکین طبقه کارگر ایران به وضعیت جهنمی موجود داشته باشد مهر ترس و واهمه حکومتگران از میلیونها کارگری را بر خود دارد که اینان هست و نیست شان را به یغما برده اند.

بی تردید تداوم سیاست سرکوب اعتراضات کارگری و بازداشت فعالین برجسته معلمان و جنبش کارگری، موج برگشت عظیم  و توفنده ای راعلیه چنین سیاستهایی با خود به همراه خواهد آورد.

محمود صالحی نماد مقاومت و ایستادگی ما کارگران ایران علیه بردگی و چپاول و غارت بی پایان دسترنج مان است. کسانیکه علیرغم بیمارهای بسیار حاد جسمانی، محمود را روانه زندان کردند باید بدانند ما در اتحادیه آزاد کارگران، طبقه کارگر ایران و طبقه کارگر جهانی در مقابل چنین رفتارهای  ضد انسانی علیه فعالین جنبش کارگری سکوت نخواهیم کرد و با تمام توان از محمود صالحی به دفاع بر خواهیم خاست.

محمود، علیرغم وضعیت جسمانی بسیار نامناسب، با لبی خندان، سری برافراشته و روحیه ای رزمنده عازم زندان شد، اما نباید حتی برای ساعتی نیز در زندان بماند.

ما بازداشت محمود صالحی را قویا محکوم میکنیم و با تاکید بر آزادی فوری همه فعالین دربند جنبش کارگری و معلمان، بدینوسیله  توجه همه نهادهای بین المللی کارگری و حقوق بشری را به نقض بدیهی ترین حقوق انسانی طبقه کارگر ایران و بطور اخص به عدم تحمل جسمانی زندان توسط محمود صالحی بدلیل بیماریهای حادی که دارد جلب میکنیم و اعلام میداریم مسئولیت وارد شدن هر گونه لطمه جسمانی به محمود صالحی مستقیما بر عهده بالاترین مقامات امنیتی، قضائی و شخص رئیس جمهور است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ششم آبانماه ١٣٩۶

 

بیانیه جمعی از فعالین کارگری، اجتماعی و معلمان مریوان در محکومیت دستگیری و زندانی نمودن محمود صالحی

” تعرض به فعالین کارگری و مدنی ابعاد گسترده تری یافته است . روزی نیست که خبر احضار ، بازداشت و تهدید فعالین منتشر نشود . در شرایطی که دولت تدبیر و امید با داعیه حقوق شهروندی بر مسند قدرت قرار گرفته، بیشتر از هر زمان دیگری عرصه بر فعالین تنگتر شده است . در ادامه این روند روز۶/٨/١٣٩۶ محمود صالحی فعال سرشناس و برجسته جنبش کارگری ایران که در دوران حبس های متعدد ناشی از دستگیری دچار مشکلات جسمی عدیده ای چون؛ ناراحتی قلبی – گوارشی و از کار افتادن کلیه هایش شده بود، در حین انجام دیالیز در بیمارستان شهر سقز توسط نیروهای امنیتی دستگیر و برای اجرای حکم ناعادلانه و غیر انسانی دستگاه قضایی راهی زندان مرکزی سقز گردید. محمود در تمام حیات اجتماعی و زندگی خویش بجز دفاع از طبقه کارگر و مردم زحمتکش، برچیدە شدن استثمار و بنا نهادن دنیایی عاری از ستم و نابرابری و خواهان سعادت و خوشبختی در تمام عرصه های زندگی برای تمامی انسان ها و بطور کل رهایی بشریت از چنگ و یوغ نظام مستبد سرمایه داری، هیچ جرمی مرتکب نشده است. در طول چندین سال حاکمیت در این سرزمین هزاران انسان برابری طلب و آزادیخواه از سوی حاکمان سرمایه دستگیر و روانه سیاه چاله ها و زندان های قرون وسطایی شده اند. تعداد زیادی از آنان در شرایطی سخت تحت شدیدترین فشارها و شکنجه های جسمی و روحی اعمال شده دچار عارضه و آسیب های جبران ناپذیری گشته که حتی بعد از آزادی از زندان جان باخته اند. فعالین خوش چهره ای چون کوروش بخشنده – شاهرخ زمانی و در فاصله ای نه چندان دور محمد جراحی از آندسته انسان هایی هستند که در اوج جسارت و از خود گذشتگی قربانی مناسبات ضدبشری سیستم سرمایه داری شده اند. ما جمعی از فعالین گارگری، اجتماعی و معلمان مریوان ضمن محکومیت شدید دستگیری این چهره محبوب جنبش کارگری خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط ایشان هستیم، در غیر اینصورت مسئولیت هرگونه اتفاق ناگواری که جان محمود را به خطر اندازد بر عهده بانیان دستگیری و زندان این فعال کارگری است .

جمعی از فعالین کارگری ، اجتماعی و معلمان مریوان ٧/٨/١٣٩۶

 

عدم پرداخت ٢ماه  حقوق کارگران شهرداری سنندج

حقوق کارگران شرکتی شهرداری سنندج ٢ماه پرداخت نشده است.

براساس گزارشی که ٧آبان رسانه ای شد،طالب زارعی رفتگر شهرداری سنندج با بیان اینکه نزدیک به سه ماه است حقوق نگرفتم، اظهار داشت: ما هم زن و بچه داریم و آنها انتظاراتی از ما دارند تاکی با دست خالی به خانه برگردیم؛ یک روز و دو روز که نیست، همانطور که شهرداری از ما کار می‌خواهد ما هم حقوق واقعی خود را می‌خواهیم.

این رفتگر سنندجی که ۵ سال سابقه کار در شهرداری سنندج را دارد خطاب به شهردار سنندج، تصریح کرد: واقعاً نمی‌دانم چرا بودجه برای پرداخت حقوق نیروهای رسمی هست اما به ما کارگرهای شرکتی که می‌رسد بودجه ندارند و ظلم می‌کنند؛ باید شهرداری سنندج بداند که تنها توقعی که داریم پرداخت حقوق سر وقت است و چیز دیگری نمی‌خواهیم.

وی ادامه داد: بیش از سه سال است درخواستی بابت اینکه دست‌هایم تاول زده و زخم شده به شهرداری نوشتم تا کارم را به نگهبانی یا تعمیرگاه منتقل کنند و حتی رئیس شورای شهر سنندج درخواستم را امضاء و مهر زده اما هنوز خبری نیست و کسی پیگیری نکرده است و از مسئولان می‌خواهم بیشتر به فکر ما باشند.

اقبال ساعد‌پناه رفتگر شهرداری منطقه ٢ سنندج اظهار داشت: تقریباً دو ماهی می‌شود حقوقمان روی زمین است و پولی دریافت نکردیم و زمانی هم که قرار است پرداخت شود امروز و فردا می‌کنند.

این رفتگر که بیش از ١۵ سال سابقه خدمت در شهرداری را دارد، گفت: شهرداری سنندج عوض شدن شهردار و کمبود بودجه را برای پرداخت نکردن حقوق‌ها بهانه می‌کند و بارها به استانداری و فرمانداری مراجعه کردیم اما متأسفانه کسی پاسخگو نبوده و اعتراضمان به نتیجه نرسیده است.

این رفتگر که بیش از ١۵ سال سابقه خدمت در شهرداری را دارد، تصریح کرد: از مسئولان درخواست دارم به فکر کارگران باشد چراکه کل زحمت شهر روی دوش این قشر زحمت‌کش است.

ساعدپناه افزود: متأسفانه در شهرداری منطقه دو سنندج همکارانی داریم که حتی پول خرید نان خشک را ندارند؛ بی‌پولی فقط کارگران را شکنجه می‌دهد و مسئولان شهرداری درد بی‌پولی را نچشیده‌اند.

وی اظهار کرد: باید مسئولان بدانند ما هم زن و بچه داریم و شب و روز در سرما و گرما برای مردم شهر زحمت می‌کشیم اما نمی‌دانم چرا کسی به فکر ما نیست.

یکی دیگر از کارگران شهرداری که به‌دلیل ترس از اخراج شدن از معرفی خود خودداری کرد، اظهار داشت: شب و روز کار می‌کنیم و امروز نزدیک سه ماه است که حقوق نگرفتیم و زمانی هم اعتراض می‌کنیم می‌گویند همین است اگر دوست ندارید کار نکنید به سلامت.

وی گفت: اکنون دو ماه است اجاره خانه را ندادم و باید ماهی سه قسط وام پرداخت کنم که همگی به تأخیر افتاده است و زمانی که حقوقمان را پیگیری می‌کنیم آنقدر امروز و فردا می‌کنند که خودمان خسته می‌شویم.

توفیق.م دیگر رفتگر سنندجی اظهار داشت: ما توقعی جز پرداخت حقوقمان نداریم و اگر الان حرفی بزنیم با اینکه خواهان حق خود هستیم افرادی پیدا می‌شوند که زیرآبمان را می‌زنند و می‌گویند نباید آن حرف‌ها را می‌زدید چرا که در همه جا پرداخت حقوق دیر و زود دارد.

وی با اشاره به اینکه دو ماه حقوق نگرفته‌ام، گفت: نباید برخی از حرف‌ها را زد اما از مسئولان خواهش می‌کنیم از این بیشتر گرفتارمان نکنند چراکه ما هم مشکلات زیادی داریم و خرج خانواده را می‌دهیم.

 

ایسکرا  ۹۰۸

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com