از گوشه و کنار
اخبار و گزارشات هفتگی از وضعیت زنان
چهارشنبه, ۱۸ام بهمن, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

۱۱ بهمن ۹۶ /  ۷ فوریه ۲۰۱۸

تهیه وتنظیم عزیزه لطف الهی

 

نامه دایه شریفه مادر رامین حسین پناهی به آنگلا مرکل  

شرافت زرینی دایه شریفه روز دوشنبه نهم بهمن ۹۶ نامه ای به آنگلا مرکل نوشت و از او خواست که واسط شود فرزندانش کشته نشوند. متن نامه دردناک دایه شریفه  برای آنگلا مرکل به شرح زیر است:‌

«بخاطر ندارم که کی و چه روزی در کنار همه فرزندانم، با آرامش نشسته و به آنها نگاه کرده باشم. همیشه یکی در خطر و یا فراری و یا زندانی بوده است. از وقتی فرزندانم بزرگ شدند، حاکمین نگذاشتند روز خوشی در کنار هم داشته باشیم.

بخاطر ندارم که دیوارهای منزلم، چه زمانی رنگی از شادی و آرامش داشته باشند، فراموش کرده ام چگونه میتوان از ته دل خندید. نمیتوانم گریه نکنم، این حرفها را هم در حالی میزنم که اشک از گونه هایم روان است، اشکی داغ و پر از غم و حسرت.

روزگاری انور در زندان بود و افشین دنبال کارهایش و امروز افشین و رامین در زندان هستند و برادران دیگرش دنبال کارشان، یکی از برادران آنها در آلمان است، امجد حسین پناهی فرزند من که لحظه ای آرام و قرار ندارد، چون رامین برادرش را این هفته به اعدام محکوم کردند.

شش ماه شکنجه و آزار و توهین به او که قلبم را پاره پاره کرده و اکنون وحشت و اضطراب اعدام، آیا میتوانید یک لحظه خودتان را جای من بگذارید. فرزند من یک فعال سیاسی بود و حکومت را قبول نداشت.

امیدوارم اقدامی بکنید و هرکاری که میتوانید انجام دهید رامین را اعدام نکنند.

میگویند اگر شما نامه ای به مقامات حکومت ایران بنویسید بسیار تاثیرگذار است.

پس بعنوان مادری داغ دیده که یک فرزندم را ترور کرده اند و اکنون یک فرزند ٢۴ ساله دیگرم را میخواهند اعدام کنند، با قلبی زخمی و دردمند از شما میخواهم که کمکم کنید.

به مقامات حکومت اسلامی نامه بنویسید و بخواهید رامین دلبند و عزیزم را اعدام نکنند.

من از همه کسانیکه مخالف اعدام هستند تقاضای کمک دارم.

نگذارید فرزندم را اعدام کنند.

شرافت زرینی مادر رامین حسین پناهی ( دایه شریفه)

 

اعتصاب غذای آتنا دائمی و گلرخ ایرایی

گلرخ ایرایی و آتنا دائمی با انتشار نامه ای و در اعتراض به بی قانونی دستگاه قضایی دست به اعتصاب غذا زدند.

 

نامه آتنا دائمی و گلرخ ایرایی

ده روز زمان کمی نیست برای جبران دستوری چند ساعته و برای اجرای قانون!

ده روز پیش با ضرب و شتم و بدون هیچ توضیح قانونی به زندان قرچک ورامین منتقل شدیم، محل اجرای حکم ما طبق قانون زندان اوین و بند زنان این زندان بوده است و به هیچ عنوان حکم تبعید در پرونده نداشتیم.

مهم این است که اصل قانون تفکیک جرائم به راحتی نقض شده است، ۱۰ روز مهلت دادیم که ما را به بند زنان زندان اوین که محل اجرای حکم ما می‌باشد بازگردانند.

اما دریغ از توضیح قانع کننده و قانونی بابت این جا به جایی برای همین از امروز ۱۴ بهمن ۹۶ در اعتراض به نقض قانون تفکیک جرائم و تبعید غیرقانونی مان از اوین به قرچک دست به اعتصاب غذا خواهیم زد و باز یک هفته مهلت می‌دهیم تا ما را به همان محل قبلی یعنی بند زنان زندان اوین بازگردانند.

در غیر این صورت روز شنبه ۹۶/۱۱/۲۱ لب بر آب هم خواهیم زد و تا زمانی که ما یعنی آتنا دائمی و گلرخ ایرایی همزمان و به همراه هم بند زنان زندان اوین بازنگردانند و همچنین سهیل عربی را نیز که در حمایت از ما و در اعتراض به این تبعید غیرقانونی در اعتصاب غذا و تبعید به سر می‌برد را به بند سابق در اوین بازنگردانند دست از اعتصاب برنخواهیم داشت و مسئولیت هر اتفاق ناگواری برای ما دو نفر و همچنین آرش صادقی و سهیل عربی و دوستان رفقای دیگرمان که در حمایت از ما دست به اعتراض زده‌اند متوجه دادستانی، قوه قضاییه و سپاه ثار الله می‌باشد.

در ضمن، ما از خانواده هایمان خواسته‌ایم که دیگر به ملاقات ما در زندان قرچک نیایند وعده دیدار ما در صورت بازگشتمان به زندان اوین و بند زنان آن در سالن ملاقات اوین خواهد بود و در غیر این صورت شخص حاجی مرادی می‌بایست جنازه‌هایمان را به عزیزانمان تحویل دهد.

آتنا دائمی و گلرخ ایرایی

 

نامه تعدادی از زندانی سیاسی زن زندان اوین در اعتراض به انتقال گلرخ ایرایی و آتنا دائمی به زندان قرچک

ما جمعی از زندانیان بند زنان اوین نگران وضعیت همنبدیان خود، خانم ها گلرخ ابراهیمی ایرایی و آتنا دائمی هستیم . چنانچه مستحضر می باشید، در تاریخ ۹۶/۱۱/۴ گلرخ ابراهیمی ایرایی و اتنا دائمی را ابتدا به بهانه بازجویی در بند دو الف، از بند زنان خارج کردند و ساعاتی بعد ما مطلع شدیم ایشان را به زندان قرچک ورامین منتقل کرده اند.

زندان قرچک ورامین محل نگهداری زندانیان با جرائم عمومی میباشد در این زندان (زندان قرچک ورامین ) طبقه بندی و تفکیک جرائم رعایت نمیشود. این زندان در عمل فاقد استانداردهای لازم برای نگهداری زندانیان است. عدم وجود آب قابل شرب، وضعیت نامناسب بهداشت و عدم وجود سیستم تهویه هوای مناسب تنها گوشه کوچکی از مشکلات زندانیان در این زندان است.

مجددا قابل ذکر است که ما جمعی از زندانیان بند زنان زندان اوین که نگران وضعیت ایشان هستیم خواستار اقداماتی فوری و موثر میباشیم .

اسامی امضا کنندگان:

آزیتا رفیع زاده، نسیم باقری، مریم النگی، زهرا زهتاپچی، نیگارا کریم اوا، فاطمه محمدی، الهام فراهانی، نرگس محمدی، مریم اکبری منفرد

اخراج یک دانشجوی از دانشگاه تربیت مدرس

سپیده مرادی از دراویش گنابادی که در حال گذراندن دوره کار‌شناسی ارشد رشته علوم کامپیو‌تر در دانشگاه تربیت مدرس تهران بود به دستور نهادهای امنیتی از این دانشگاه اخراج شد.

 

اظهارنامه زهرا قلندری محروم از تحصیل

دلایل و مستندات محرومیت تحصیلی را ابلاغ کنید

زهرا قلندری‌نژاد، از دراویش گنابادی محروم از تحصیل ساکن بندرعباس طی نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس دانشگاه آزاد بندرعباس خواستار پاسخگویی رسمی این نهاد از جمله ارائه دلایل و مستنداتی که منجر به محرومیت تحصیلی وی شده است شد.

ایسکرا  ۹۲۲

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  مطالب دیگر
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com