از گوشه و کنار
گوشه های از  برگزاری مراسم بمناسبت ۸ مارس در شهر یوتبوری – سوئد
شنبه, ۱۹ام اسفند, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

روز شنبه سوم مارس مراسم باشکوهی بمناسبت ۸ مارس روز جهانی زن برگزار گردید. مراسم ابتدا با پخش کلیپی از مبارزه زنان در ایران بویژه دختران خیابان انقلاب آغاز شد.به دنبال آن فریده آرمان از طرف نهاد حق زن سخنرانی کرد.

فریده در سخنرانی خود تصویر بسیار زنده و واقع بینانه ای از موقعیت زنان در ایران و در کشورهایی که قوانین و سنت های اسلامی و مردسالار حاکم است، نشان داد.

از حجاب اجباری تا جنگیدن برای طلاق و حق حضانت و سرپرستی بچه، تا زنان پناهنده و مهاجری که در همین کشور سوئد هزاران گرفتاری پیدا کرده و خودش آنها را  کمک کرده، نمونه هایی بود که فریده در سخنرانی خود به آنها پرداخت و دو جلد کتاب که از فعالیت های خود در زمینه دفاع از حقوق زنان و کودکان تهیه و تنظیم کرده بود در سخنرانی اش معرفی کرد.

بخش دیگری از برنامه نمایشی بود در مورد دختران خیابان انقلاب که از جانب چهار دختر و یک پسر جوان اجرا شد که بسیار جالب و دیدنی بود.

در بخش بعدی برنامه اصغر کریمی از رهبری حزب کمونیست کارگری ایران سخنرانی کرد.او در سخنرانی خود به زمان فرمان خمینی در مورد اجباری کردن حجاب و مبارزه و مقاومت زنان علیه حجاب در طول عمر جمهوری اسلامی اشاره کرد و این روند تاریخی  را خیلی خلاصه تا زمان حرکت اخیر دختران خیابان انقلاب را توضیح داد.

بخش های بعدی برنامه به رقص و پایکوبی اختصاص داشت که در این بخش از برنامه  نیز

یک ساعت به گروه موسیقی فریبرز کرمی اختصاص داشت که شور و حال خاصی به مراسم هشت مارس داده بود.

بخش پایانی برنامه مثل همیشه در دست DJ  مرجان بود که با آهنگ های خوبش اکثر شرکت کنندگان را به زمین رقص کشانده بود. جا دارد از همینجا از فریبرز کرمی عزیز و همکارانش و از مرجان عزیز تشکر و قدردانی کنم. مراسم بسیار بزرگ و پرجمعیت و زیبا بود، بدون شک تدارک و برگزاری چنین مراسمی بدون کمک و همکاری دلسوزانه بسیاری از دوستان عزیزم در یتوبوری کار آسانی نبود.

جا دارد از همه این عزیزان نیز تشکر و قدردانی کنم، از وحید سلیمی و شادی شوشتری و رضا قبادی عزیز که غذا درست کردند، از احسان مفتاحی برای خرید و کمک در آشپزخانه  و از حسین خلاقی و تیم فیلم برداری اش حامد صدرا و پوریا اتحاد، ازنسرین قنبری و نازنین صدیقی بخاطر اداره برنامه، از سمیه مهاجر و مرتضی اکبری و از احمد حسینی عزیز، از آقای فرهانی بخاطر کمک های بیدریغش، از بهنام آزاد، ازنگار قنبری، ملاحت مرتضوی، ساناز سینایی، آسو اسدی و رحیم کاظمی بخاطر نمایش خوبشان در همبستگی با دختران خیابان انقلاب و از سحر ادیب، از سروناز سینایی بخاطر کلیپ خوبی که درست کرده بود و از  محمد عبدالزاده و رحمت ابراهیمی و سارا مطیعی و غلام نارنجی و همه دوستان دیگری که ممکن است اسمشان از قلم افتاده باشد و از همه عزیزانی که با شرکت گسترده خود در این برنامه هشت مارس را گرمترکردند. دستیابی به برابری زن و مرد خواست و آرزوی قلبی همه ماست.

زنده باد ۸ مارس، زنده باد دختران خیابان انقلاب

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com