از گوشه و کنار
خلاصه ای از اخبار کارگری تیر ماه ١٣٩٧
پنجشنبه, ۱۱ام مرداد, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

٢ تیر

 

تعدادی از کارگران شهرداری در اعتراض به دو ماه دستمزد معوقه شان در مقابل استانداری سنندج دست به تجمع زدند.

 

مردم شهرک دزلی در اعتراض بە مسدود کردن مرز ملخورد جلو درب فرمانداری سولاوا تجمع کردند.

 

شهروندان عسلویه و شهرستان نخل تقی واقع در استان بوشهر، در اعتراض به بوی بد ناشی از گاز و آلایندگی این روزهای منطقه دست به اعتراض زده و یک طومار اعتراضی نوشته و امضا کردند.

 

 

٣ تیر

 

جمعی از معلمان حق التدریس در اعتراض به وضعیت استخدامی خود در مقابل مجلس تجمع کردند.

 

اعضای تعاونی مسکن کارگران شرکت برق تهران مقابل دادگاه کیفری شماره ١ در خیابان خیام تجمع کرده‌اند.

 

۴ تیر

 

گروهی از کارگران پیمانی فضای سبز شهرداری یاسوج، در اعتراض به چند ماه از معوقات مزدی خود مقابل ساختمان شورای اسلامی این شهر تجمع کردند.

 

شماری از کارگران بازنشسته نیشکر هفت‌تپه با اجتماع مقابل مدیریت این مجتمع، خواستار دریافت مطالبات سنواتی خود شدند.حدود ٣٧٠ کارگر بازنشسته این شرکت از آذر ماه تا اسفند ماه سال ٩۶ به مرور بازنشسته شده‌اند و بعد از گذشت حدودا سه ماه هنوز نتوانسته‌اند مطالبات عقب افتاده خود را دریافت کنند.

 

کارگران پارس میل لنگ در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهایشان برای چندمین روز متوالی تجمع کردند

 

جمعی از معلمان حق التدریس برای چندمین بار در اعتراض به وضعیت ناروشن استخدامی خود، با حضور در مقابل مجلس خواهان تبدیل وضعیت بدون برگزاری آزمون شدند.

 

 

۵ تیر

در این روزکامیونداران ترانزیت کار در مرز سرخس در اعتراض به تامین نشدن مطالبات شان، دست از کار کشیده و اعتصاب کردند. در این روز رانندگان ترانزیت کار در مشهد نیز در مقابل نمایندگی دفتر وزیر خارجه رژیم تجمع کرده و خواسته های خودشان را اعلام کردند.

 

کارگران ماشین سازی تبریز برای دومین روز متوالی بخاطر تعویق پرداخت حقوقها و ناامنی شغلی خود دست به تجمع زدند.

 

گروهی از کارگران کارخانه «ناز نخ» در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت شغلی و عدم پرداخت مطالبات آنها مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع کردند.

 

۶ تیر

 

بنا بر فراخوان از قبل اعلام شده کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن آذربایجان در اعتراض به عدم دریافت حقوقها و عدم ایمنی شغلی و اخراج ۵٠ نفر از همکارانشان دست به تجمع زدند.

 

کارگران بازنشسته کیان تایر بنا بر فراخوانی از قبل اعلام شده برای پیگیری حق سنوات خود در جاده ساوه سه راه بوتان مقابل کارخانه کیان تایر تجمع کردند.

 

کارگران پارس میل لنگ تاکستان بعد از ده روز اعتصاب مقابل فرمانداری تاکستان تجمع کردند.

 

 

٧ تیر

 

بیش از یکصد نفر از کارگران وارنا در اعتراض به دریافت نکردن مطالبات خود از مالکان این کارخانه لبنیاتی بخش خصوصی مقابل فرمانداری ورامین تجمع کردند و خواستار پاسخگویی مسوولان شدند.

 

کارگران پارس میل لنگ بدنبال تجمعات اعتراضی پی در پی خود موفق به گرفتن یک ماه دستمزد خود شدند. این کارگران دستمزد و حق بیمه سه ماه اخیر را کماکان طلب دارند.

 

جمعی از شهروندان آبادان در این روز با ابراز نارضایتی از وضعیت آب شرب این شهر از مقابل اداره آب و فاضلاب این شهر به سمت مرکز شهر خیابان یک احمد آباد اقدام به راهپیمایی کردند.

 

کارگران راه آهن کرج در اعتراض به نگرفتن دو ماه مزد با در دست داشتن بنری که رویش نوشته بود مسئولین نان ما کجاست، برای خرید نان باید ما پول قرض کنیم، دست به تجمع زدند.

 

 

٩ تیر

 

جمعی از کارگران دو کارخانه «تولی پرس » و«بسته‌بندی البرز» در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت شغلی خود و خطر بیکار شدن از کار، مقابل ساختمان اداره کار و فرمانداری شهرک صنعتی البرز تجمع کردند.

 

 

١٠ تیر

 

جمعی از کارگران رسمی شرکت ملی حفاری در اعتراض به تعویق مکرر حقوق و دستمزد ماهیانه خود در برابر دفتر مدیرعامل این شرکت در اهواز دست به تجمع زدند

 

جمعی از کارگران رسمی شرکت ملی حفاری در اعتراض به تعویق مکرر حقوق و دستمزد ماهیانه خود در برابر دفتر مدیرعامل این شرکت در اهواز دست به تجمع زدند.

 

١١ تیر

 

کارگران شرکت فولاد سیرجان ایرانیان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

 

 

١٣ تیر

 

کارگران شرکت فولاد سیرجان ایرانیان در اعتراض به پایین بودن حقوق و مزایا برای سومین روز دست به اعتصاب زدند.

 

رانندگان واحد نقلیه طرح توسعه نیشکر حکیم فارابی در اعتراض به عدم پرداخت اضافه حقوق وکاهش برخی دریافتی هایشان برای دومین روز دست از کار کشیده و تجمع کردند.

 

نزدیک به ٢۵٠ تن از کارگران شاغل در ساخت مسکن مهر در فاز ٨ شهر جدید پردیس که برای پیمانکاران شرکت «عمران خاک رستاپ» کار می‌کنند، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود دست به تجمع زدند.

 

دویست کارگر پیمانکاری شهرداری «الوند» در قزوین که تحت مسئولیت شرکت «تارا نام آسیا» مشغول کارند، در اعتراض به عدم پرداخت سه ماه دستمزد خود و بلاتکلیفی وضع شرکت و خطر بیکار شدن از کارشان دست به تجمع زدند.

 

کارگران اخراجی مجتمع پتروشیمی گچساران چهارشنبه ١٣ تیر به نمایندگی از همکارانشان مقابل فرمانداری گچساران تجمع کردند.

 

 

١٧ تیر

 

تجمع اعتراضی کارگران کاشی کویر در مقابل دادگستری و مسدود نمودن خیابان فرخی به خاطر تعویق پرداخت دستمزدها.

 

تجمع اعتراضی کارگران فولاد بویر صنعت یاسوج در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود.

 

تجمع کارگران شهرداری مناطق ۴، ۵، ۶ شهرداری شهر اهواز در اعتراض به تعویق ۵ ماه دستمزد در مقابل شهرداری.

 

نی بر های رسمی شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض به عدم پرداخت ماهها حقوق عقب افتاده خویش در مقابل درب اصلی شرکت تجمع کردند و آنرا بستند.

 

حدود ٢۵٠ تن کارگر فاز ٨ شهر جدید پردیس که بواسطه پیمانکاران برای شرکت «عمران خاک رستاپ» کار می‌کنند روز چهارشنبه ١٣ تیر به تعویق مطالبات خود اعتراض کردند.

 

 

١٨ تیر

 

کارگران هفت تپه بنا بر فراخوانی از قبل اعلام شده در اعتراض به عدم امنیت شغلی و احضار دوباره کارگران معترض به دادگاه و تهدید به اخراج ها در مقابل دفتر مدیریت شرکت تجمع کرده و اعلام کرده اند که تا روشن شدن وضعیت نابسامانی و اسفبار شرکت به تحصن خود ادامه خواهند داد.

 

 

٢۵ تیر

 

بیش از یکصد نفر از کارمندان و کارگران سازمان عمران شهرداری اصفهان به دلیل پرداخت نشدن ۶ ماه حقوق و مزایای خود در مقابل ورودی ساختمان مرکزی شهرداری این شهر دست به تحصن زدند.

 

کارگران شرکت پخش مداوا گستر واقع در شهرک صنعتی شماره ١ سنندج در اعتراض به پرداخت نشدن دو ماه از دستمزدهایشان دست از کار کشیده و اعتراض کردند.

 

تجمع بازنشستگان شرکت مخابرات درون ساختمان سردار جنگل با شعار: «سفره ما خالیه، وضع مدیر عالیه»

 

 

٢۶ تیر

 

کارگران شهرداری فسا واقع در استان فارس، در اعتراض به دریافت نکردن حقوق فروردین ماه امسال، دست به تظاهرات زده و در مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند.

 

حدود ٢٠٠ نفر از کارگران بازنشسته کیان تایر در اعتراض به عدم پرداخت حق سنواتشان در مقابل وزارت صنایع با شعار “وعده وعید نمیخواهیم،ما حقمونو میخواهیم””وزیر بی لیاقت استعفا استعفا” تجمع کردند و خواهان رسیدگی به خواستهای خود شدند.

 

 

٢٧ تیر

 

کارگران باز نشسته شرکت واحد در اعتراض به عدم پرداخت ٣ درصد پولی که قبلا به بهانه پرداخت در دوران بازنشستگی از حقوقشان کسر شده است تجمع کردند.

 

بازنشستگان مخابرات ایلام در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات بازنشستگی خود، در مقابل ساختمان مرکزی مخابرات این شهر دست به تجمع و اعتراض زدند.

 

جمعی از کارگران آهن راه به علت تعویق پرداخت دو ماه مزد و کاهش ضریب سختی از ١٠ به ٧ در راه آهن تبریز تجمع کردند.

 

اعتصاب کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان به دلیل عدم دریافت حقوق چهار ماهه.

 

 

٢٨ تیر

 

کارگران راه آهن تبریز در اعتراض به دو ماه تعویق پرداخت مزد خود از حضور در محل کار خود ممانعت کردند. کارگران شب را در راه‌آهن ماندند و سر کار حاضر نشدند.

 

 

٣٠ تیر

 

 

کارگران بازنشسته کیان تایر در ادامه تجمعات قبلی شان و در اعتراض به عدم پرداخت حق سنوات خود در مقابل وزارت صنعت و معدن تجمع کردند.

 

حدود ٩٠ نفر از کارگران مهمانداران و ماموران فنی پشتیبانی شرکت رجا که از روز گذشته (جمعه ٢٩ تیر ماه) از حوالی ساعت ٩ صبح مقابل دفتر مدیریت تجمع کرده و خواهان دریافت معوقات مزدی خود شده بودند، در این روز نیز به تجمع خود ادامه دادند.

 

 

٣١ تیر

 

بنا بر قرار قبلی جمعیت کثیری از معلمان برای پیگیری خواستهایشان در مقابل مجلس تجمع کردند.

 

آموزش ‌دهندگان نهضت سوادآموزی از سراسر کشور به تهران آمدند و مقابل مجلس  اسلامی تجمع کردند.

 

در ادامه تجمع روز گذشته کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی، در این روز نیز معترضان مقابل مجلس  اسلامی دست به تجمع اعتراضی زدند.

شهلا خباززاده

کارگر کومنیست شماره ۵۳۳

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  مطالب دیگر
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com