از گوشه و کنار
پیام کمیته بین المللی علیه اعدام به مردم مبارز کردستان! رژیم اسلامی مدافع مرگ و شما مبشر زندگی و آزادگی هستید!
پنجشنبه, ۲۲ام شهریور, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

چهارشنبه ٢١ شهریور در تاریخ مبارزه علیه اعدام در ایران ، یک روز مهم و درخشان است. مردم در کردستان بپا خاستند و به اعدام و قتل عمد دولتی متحدانه نه گفتند. این در مبارزه برای آزادی و رفاه و حقوق انسانی در ایران بسیار حیاتی است.

حکومت اسلامی با اعدام نفس میکشد و با اعدام مبارزات مردم را سرکوب میکند. مبارزه علیه اعدام بعنوان بخشی از مبارزات مردم ایران در دفاع از حق حیات و در مقابله با سرکوبگریهای حکومت اسلامی ، همواره مورد توجه و همراهی و همیاری مردم بوده است.

ما برای لغو  احکام اعدام زانیار و لقمان مرادی بیش از نه سال فعالیت و کمپین داشتیم و برای نجات رامین حسین پناهی در کنار بقیه مبارزین علیه اعدام ،  در چند ماه گذشته  فعالیت کردیم.

این مبارزات در کنار دهها و دهها کمپین علیه اعدام ، برای تثبیت این امر مهم بود  که اعدام قتل عمد توسط دولتها است و باید در ایران و در همه جا از جامعه متمدن و مدرن امروزی رخت بربندد.

متاسفانه در ایران بارها علیرغم اعتراضات گسترده رژیم اسلامی با سبعیت و وحشیگری انسانهای نازنین زیادی را اعدام کرد. ما با فعالیتهای خود همواره کوشیدیم نه فقط جان  محکومین به اعدام را نجات دهیم ، بلکه اعدام را برای حکومت سخت و پر هزینه کنیم.

امروز با اعتصاب عمومی در کردستان یک پاسخ محکم از طرف میلیونها نفر به حکومت اعدام داده شد و این یک واقعه مهم در ایران است  و جنبش علیه اعدام را گامها به جلو میبرد.

ما مسئولین و فعالین کمیته علیه اعدام به شما مردم آزاده در کردستان درود میفرستیم و دست همه فعالین و دست اندرکاران و سازماندهندگان این حرکت عظیم  و انسانی را به گرمی میفشاریم .

حکومت از مرگ و نیستی دفاع میکند و شما مردم از زندگی و آرامش و رفاه و آزادی  دفاع کردید.

 

زنده باد جنبش علیه اعدام

زنده باد یاد  عزیز زانیار و لقمان مرادی  و رامین حسین پناهی

 

مینا احدی، هرمز رها ، حسن صالحی

٢١ شهریور ٩٧ / ١٢ سپتامبر ٢٠١٨

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com