از گوشه و کنار
اطلاعیه حزب کمونیست کارگری در مورد طرح سوخته وزارت اطلاعات
یکشنبه, ۳۰ام دی, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

جمهوری اسلامی با پخش برنامه “طراحی سوخته” در روز شنبه ٢٩ دی از صدا و سیما  با حرکت اعتراضی که بعد از اعتصاب هفت تپه و افشاگری اسماعیل بخشی از شکنجه در زندان براه افتاده است، به مقابله پرداخت. در این برنامه  با پخش قسمتهائی از “اعترافات” رهبران جنبش کارگری به رابطه با کمونیستها و متحد و متشکل کردن مبارزات کارگری، تلاش میکنند تا جنبش عظیمی که بویژه در یکساله اخیر کل حکومت و نظام سراپا فاسد حاکم را بچالش کشیده است را تخطئه کنند و أنرا بحساب توطئه های آمریکا و تحریم اقتصادی بگذارند. مردم مدتهاست با “شعار دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست” جواب این نوع تبلیغات پوچ و رسوای حکومتی ها را داده اند. مردم بخوبی میدانند که عامل فقر و گرانی و سرکوب و “فلاکت عمومی و حقوقهای نجومی”  که در جامعه بیداد میکند نظام و حکومت تا مغز استخوان فاسد جمهوری اسلامی است. حکومتی که تحت فشار شکنجه مصاحبه تلویزیونی میگیرد و ارتباط رهبران کارگری و دیگر بازداشت شدگان هفت تپه با سازمانهای کمونیست و تلاش آنان برای متحد و متشکل کردن اعتصابات کارگری را جرم قلمداد میکند تنها استیصال و درماندگی خود را به نمایش میگذارد.

سپیده قلیان در مورد برنامه طراحی سوخته نوشت “من و اسماعیل بخشی که سهل است، پنج هزار کارگر هفت تپه را هم جلوی دوربین بنشانید و از آنها به زور کابل و باتوم اعتراف اجباری بگیرید باز هم از اصل داستان این که شما ستمگر و فاسدهستید کم نخواهد کرد.” این پاسخ همه کارگران و مردم مبارز ایران به تقلاهای تبلیغاتی وزارت اطلاعات است.

سپیده قلیان همچنین اعلام کرده است: “این تصاویری که از من پخش شد گواه دیگری در اثبات حرفهایم مبنی بر شکنجه شدن در طول مدت بازداشتم بود. جدیتر از قبل به پیگیری شکنجه شدنم خواهم پرداخت و حالا که اعترافاتم پخش شد خواهان علنی برگزار شدن دادگاهم هستم.”

سپیده قلیان را مجددا دستگیر کرده اند اما جرات نخواهند کرد دادگاه او را علنی برگزار کنند چون بخوبی میدانند به دادگاهی علیه جانیان حاکم تبدیل خواهد شد. چون میدانند کیفرخواست سپیده قلیان و اسماعیل بخشی علیه دستگاه سرکوب و شکنجه حاکم حرف دل همه مردم ایران است. این کیفرخواست امروز به جنبش اعتراضی فراگیری تبدیل شده است که  تا به محاکمه کشیدن جانیان حاکم از پا نخواهد نشست.

جنبش جاری علیه فقر و گرانی و سرکوب و بی حقوقی  که با شعار جمهوری اسلامی نمی خواهیم و “اصلاح طلب اصولگرا دیگه تموم ماجرا” در بیش از نود شهر آغاز شد بزیر کشیدن جمهوری اسلامی را نشانه گرفته است. در این میان طرحهای سوخته تبلیغی حکومت تنها موجب تضعیف و رسوائی بیشتر رژیم و تعرض بیشتر مردم خواهد شد. مردم ماهیت ضد انسانی جمهوری اسلامی را بخوبی میشناسند و این نوع تبلیغات را تقلایی مضحک و از سر استیصال میبینند. اعتراضات حق طلبانه و رو به گسترش کارگران میرود تا کل نظام شکنجه و جنایت و چپاول جمهوری اسلامی را در هم بپیچد. حزب ما تمام توان خود را بکار میگیرد تا این جنبش عظیم با قدرت به پیش برود و به پیروزی برسد.

حزب کمونیست کارگری ایران

٣٠ دیماه ١٣٩٧

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  مطالب دیگر
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی