از گوشه و کنار
«یک‌صدا علیه شکنجه، زندان و سرکوب» ــ گفت‌و‌گو با شیوا محبوبی و پریسا پوینده
سه شنبه, ۲۸ام خرداد, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

برگرفته از سایت رادیو زمانه

“یک صدا علیه شکنجه، زندان و سرکوب” کنفرانسی بود که کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی همراه با چند سازمان حقوق بشری دیگر روز ۱۶ ژوئن در آمستردام در حمایت از زندانیان سیاسی برگزار کرد. در این کنفرانس شیوا محبوبی، سخنگوی کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی، نیلز مُلما (Nils Mollema) مشاور حقوقی سازمان حقوق بشری فلسطینی الحق، حبیب الکدّوری، فعال سیاسی مراکشی و سادت بِسِریکی (Saadet Becerikli)، فعال حقوق بشری کرد ترکیه و از اعضای سابق پارلمان ترکیه حضور داشتند.

تصویری از نشست «یک‌صدا علیه شکنجه، زندان و سرکوب»

این کنفرانس به مناسبت ۲۰ ژوئن/ ۳۰ خرداد، روز جهانی حمایت از زندانیان سیاسی برگزار شد. کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در سال ۲۰۱۱، ۳۰ خرداد را روز جهانی مبارزه برای زندانیان سیاسی اعلام کرد. از آن سال تاکنون این کمیته در کشورهای مختلف در این روز به برگزاری تظاهرات و اکسیون‌ و کنفرانس‌های گوناگون‌ پرداخته است. سال بعد قرار است این کنفرانس در بیستم ژوئن در کشور کانادا برگزار شود.

زمانه در این رابطه با شیوا محبوبی، سخنگو و پریسا پوینده، مسئول کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی گفت‌وگویی داشته است.

در گفت‌وگو با شیوا محبوبی:

🔘به گفته‌ی شیوا محبوبی، سخنگوی کمیته مبارزه برای زندانیان سیاسی، شکنجه و زندانی کردن فعالین سیاسی حلقه‌ای است که زندانیان سیاسی ایرانی، مراکشی، ترک و فلسطینی را در کنفرانس به هم متصل کرده بود. او درباره تعامل بین داخل و خارج ایران در کنفرانس به زمانه گفت که طی برنامه با پیام‌هایی که فعالین داخل ایران فرستاده بودند، مرز داخل و خارج ایران محو شد. گفت‌وگو با شیوا محبوبی را در لینک زیر بشنوید:

در گفت‌وگو با پریسا پوینده:

🔘 پریسا پوینده از مسئولان کمیته مبارزه با زندانیان سیاسی به زمانه گفت خانواده جانباختگان و زندانیان سیاسی و فعالین سیاسی به این کنفرانس توجه ویژه‌ای داشتند. پیام‌هایی از مادر سهیل عربی، راحله راحمی پور، محمود صالحی، جوانمیر مرادی و رسول بداقی به کنفرانس رسیده بود. گفت‌وگو با پریسا پوینده را در لینک زیر بشنوید:

 


در همین زمینه:

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  مطالب دیگر
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com