دسته‌بندی نشده
اول ماه مهر و بازگشایی مدارس
سه شنبه, ۱۹ام شهریور, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

اول مهر فرا می‌رسد و مدارس بزودی باز می‌شود. از مجموع ۲۰ میلیون کودکی که باید به مدرسه بروند کمی بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز می‌توانند راهی مدرسه شوند. آنهم در شرایطی که بیش از هر وقت دیگر دسترسی به امکانات آموزشی گرانتر از همیشه است. بازگشایی مدارس به جای آنکه به یک شادی و خوشحالی عموم جامعه بدل شود برای بخش اعظم جامعه به یک مصیبت و جدال برای تأمین مخارج تحصیلی و باج و خراج شهریه و پرداخت هزینه سنگین وسایل تحصیل بدل شده است. میلیون‌ها کودک نیز بدلیل شهریه و هزینه‌های سرسام‌آور وسایل تحصیل و فقر خانواده از رفتن به مدرسه و تحصیل محروم هستند.

آموزش و پرورش تحت حکومت جمهوری اسلامی، محلی برای دخالت سازمان‌یافته دستگاه‌های امنیتی و عقیدتی جمهوری اسلامی شده است و خرافه مذهب جای استانداردهای علمی در کتابهای درسی را گرفته است.

هزینه‌هایی که باید صرف آموزش رایگان، تجهیزات کامل آموزشی، ساختمان‌های امن و با کیفیت و تأمین حقوق معلمان برای یک زندگی شایسته انسانی بشود، صرف اختلاس‌های نجومی و دزدی مقامات و آیت‌الله‌ها و دم و دستگاه تحمیق مذهب و روانه کردن گله آخوند به مدارس، صرف سرکوب مردم، صرف جریانات تروریستی اسلامی در منطقه و تأسیسات اتمی و نظامی می‌شود. در چنین شرایطی اول مهر کودکان وارد مدارسی ناامن، فاقد ابتدایی‌ترین امکانات تحصیلی و سیستم آموزشیِ بشدت عقب‌مانده، عبوس، مملو از خرافه و جعلیات مذهبی و فضایی پادگانی می‌شوند با معلمانی که با دستمزدهای چندبرابر زیر خط فقر قادر به تامین ساده‌ترین نیازهای زندگی خود نیستند.

در مقابله با این وضعیت جهنمی، معلمان به ویژه در سالهای اخیر با نمایندگی کردن خواست‌های کل جامعه در زمینه آموزش رایگان و پایان دادن به کالایی کردن آموزش، آزادی معلمان زندانی و پایان دادن به اذیت و آزار معلمان به میدان آمده‌اند و امسال نیز با اعلام  کارزار بازگشایی مدارس، به استقبال اول مهر می‌روند. آموزش و پرورش رایگان، شاد و انسانی در همه سطوح، پایان دادن به کالایی کردن و خصوصی سازی آموزش، کوتاه کردن دست مذهب از آموزش و پرورش، خاتمه دادن به فضای پادگانی در مدارس و آزادی معلمان زندانی خواست میلیون ها خانواده دانش آموز است و جدالی وسیع در جامعه حول این خواست ها جریان دارد.

مردم شریف و آزادیخواه، خانواده‌ها

کارد به استخوانمان رسیده است. دیگر بس است! این وضعیت اسفبار شایسه کودکان ما نیست. به فراخوان‌های اعتراضی معلمان بپیوندید و سال تحصیلی جدید را به سال اتحاد معلمان و خانواده ها تبدیل کنید. همه خانواده‌ها دست در دست معلمان مبارز، به صف اعتراض برای تغییر وضعیت فاجعه بار آموزشی و به صف مبارزه برای یک آموزش و پرورش شاد و انسانی و پایان دادن به دستگیری و اذیت و آزار معلمان بپیوندید.

آموزش شاد و رایگان و غیر مذهبی حق همه کودکان است!

معلمان زندانی باید فورا و بی قید و شرط آزاد شوند!

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۸ شهریور ۱۳۹۸، ۹ سپتامبر ۲۰۱۹

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  از همین نویسنده

از این نویسنده مطلب دیگری در دست نیست!

 
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com