از گوشه و کنار
هه ژار علی پور: دفاع از زندانیان سیاسی و کارگران زندانی وظیفه انسانی ماست!
سه شنبه, ۱۶ام مهر, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

“””حسین دائمی پدر #آتنا_دائمی گفته بود قرار بوده در تاریخ ۱۴ تیر ماه ۹۹ دخترش آتنا از زندان آزاد شود، ولی طی یک حکمی جدید زمان آزادی آتنا به سال ۱۴۰۱ شمسی موکل شده است. “””

” آتنا دائمی در تاریخ ۲۹ مهرماه ۱۳٩۳ بازداشت شد و تا چند روز دیگر ۵ سال را پشت میله های زندان از سرخواهد گذاشت. آتنا دائمی را از دوران جوانی و یک زندگی انسانی ، از تحصیل و داشتن حق آینده ای بهتر، از بودن در جمع خانواده و دوستانش دور کرده اند.

جرم آتنا دائمی دفاع از آزادی و انسانیت، حقوق کودک و جهانشمول بودن انسان و کرامت انسانی بوده است. متهمین و زندانیان سیاسی در زندان تنها جرمشان آزاداندیشی، عدالتخواهی، برابری طلبی و داشتن یک دنیای شاد و آزاد و برابر بدون خشونت و کشتار، زندان و شکنجه و  اعدام بوده است.

اما جمهوری اسلامی که از چهار دهه گذشته با این ایدولوژی اسلامی یعنی کشتار، تعرض به کرامت انسان، تجاوز و قتل، فساد و دزدی، خونریزی و اعدام بنیان گذارده شد در تناقضات با دنیای مدرن و انسانی، شادی و رفاه همگانی از همان آغازین بقدرت رسیدنش، دست به کشتار و ریختن خون جوانان و هر صدای آزادیخواهی و حق‌طلبانه کرد.

مردم آزاده ایران راهی نیست بجز پاره کردن زنجیره های انسانی و به خاکستر تبدیل کردن ارتجاع و عقب‌ماندگی از جامعه ایران، توهم به غرب و آمریکا و این کمپین های گذار از جمهوری اسلامی و غیره و غیره همان خواهد بود که بار دیگر سوریه ای دیگر، چندبار عراقی و افغانستان دیگر و از این دست کشورها را را برایمان رقم بزنند.
فردای رسیدن به یک زندگی شایسته و آینده‌ای بهتر را خودمان باید رقم بزنیم. باید جامعه را از دست خفاشان اسلامی پاکسازی کنیم. امید به یک زندگی بهتر برای انسان‌ها و انسانیت را شکوفا و یک جامعه‌ی مدرن و برابر بدون هیچ قید و شرطی با مشارکت همگانی ممکن و باید روبنا گذاشت.
هه ژار علی پور
زنده باد #سوسیالیسم
زنده باد زندگی! به امید یک دنیای بهتر!
آتنا دائمی و کلیه زندانیان سیاسی در ایران هرچه زودتر باید آزاد شوند!
۸م اکتبر ۲۰۱۹

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com