از گوشه و کنار
جمهوری اسلامی را سرنگون خواهیم کرد! پیام حمید تقوائی به مردم ایران
دوشنبه, ۴ام آذر, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

انترناسیونال شماره ۸۴۳
۱ آذر ۱۳۹۸، ۲۲ نوامبر ۲۰۱۹

با درود به شما مردم مبارز و قهرمان ایران!

اعتراضات گسترده شما پایه های حکومت منحوس جمهوری اسلامی را به لرزه انداخته است. حمله شما به بانکها، به فرمانداریها، به دفاتر امام جمعه ها، حمله شما به پایگاههای نیروهای سرکوبگر و به آتش کشیدن عکس خمینی و خامنه ای و پرچم جمهوری اسلامی نشان میدهد که مبارزه در چه سطح گسترده و قدرتمنندی در جریان است و میتواند و باید به یک انقلاب پیروزمند علیه کل نظام حاکم تبدیل بشود.
در دل این حرکت جوانه های پیشروی و گسترش بیشتر مبارزه به روشنی قابل مشاهده است. در برخی از محلات شما مردم کنترل محله را در دست گرفته اید و راههای ورود نیروهای سرکوبگر به محلات خود را بسته اید. بسیاری از مردم با کمک رسانی به تظاهرکنندگان و باز گذاشتن درب منازلشان به خودیاری پرداخته اند و اینها جنبه هائی از حرکتهای اجتماعی در دفاع و تقویت مبارزات است.
از سوی دیگر بخشهای مختلف جنبش کارگری دست به اعتصاب زده اند. کارگران هفت تپه دور تازه ای از اعتصاب را شروع کرده اند، کارگران پتروشیمی ماهشهر مدتی است در اعتصاب هستند و همچنین زمزمه اعتصاب در بخشهای دیگر طبقه کارگر بگوش میرسد و دارند اعتصاب را تدارک می بینند. دانشجویان و معلمان میتوانند با اعتصاب سراسری به این حرکت بپیوندند و آنرا بمراتب تقویت کنند. کنترل محلات میتواند به کنترل شهرها منجر بشود، میتواند به اشغال میادین و مراکز مهم شهر منجر بشود و مردم در مقیاس بسیار وسیع تری میتوانند به تظاهرات و تجمعات بپیوندند.
همه این حرکتها این قیام گسترده و قهرمانانه را تقویت خواهد کرد و راه پیشروی و پیروزی را هموار خواهد کرد.
خطاب من بخصوص به نهادها و چهره ها و فعالین جنبش کارگری و سایر جنبشهای اعتراضی است. وقت آن رسیده است نهادها و چهره های فعال در جنبش کارگری و جنبشهای حق طلبانه دیگر در کنار هم و همدوش هم با اسم و رسم ظاهر شوند و بیانیه و اطلاعیه و فراخوان بدهند و از خیزش انقلابی جاری پشتیبانی کنند. این امری بسیار تعیین کننده است. بجلو آمدن و قد برافراشتن همه فعالین بویژه چهره های جنبش کارگری در جامعه میتواند سهم تعیین کننده و نقش مهمی در تقویت و پیشروی این مبارزات داشته باشد.
به امید گسترش اعتصابات، به امید تشکیل هر چه بیشتر شوراهای سازماندهی اعتراضات در محلات و گرفتن کنترل بدست خود مردم، و به امید پیشرویهای بیشتر و پیروزی نهائی.
یک بار دیگر به شما مردم قهرمان درود میفرستم و برای همه آرزوی پیروزی دارم.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  مطالب دیگر
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com