آخرین اطلاعیه ها / از گوشه و کنار
حزب کمونیست کارگری ایران:اول محاکمه
پنجشنبه, ۱ام آبان, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

اول محاکمه بعد مذاکره
این سانحه نبود. جنایت علیه بشریت بود.
فراموش نمیکنیم.
این گزارشات دروغ است.
به مقام های جمهوری اسلامی اعتماد نداریم.
حسین سلامی باید الان در زندان باشد.

اینها فریاد تعدادی از خانواده های جانباخته پرواز ۷۵۲ اوکراین بود که روز ۲۹ مهر در مقابل یکی از دفاتر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در تهران همزمان با مذاکره هیئت های دولت اوکراین و جمهوری اسلامی دست به تجمع اعتراضی زدند. یکی دیگر از تجمع کنندگان به محسن بهاروند از مقامات وزارت امور خارجه رژیم که جانباختگان را به شیوه اسلامی، شهید خطاب کرد اعتراض کرد و یکی دیگر گفت اگر صداقتی در کار بود سلامی فرمانده سپاه باید الان در زندان میبود. و بدینترتیب خانواده های قربانیان پرواز اوکراین خواست و اعتراض همه مردم به جان آمده را در این تجمع با صدای بلند اعلام کردند.

حکومتی که ۴۱ سال است علیه مردم، جنایت میکند و حتی سرنشینان بیگناه یک هواپیما را عامدانه به موشک میبندد قابل مذاکره نیست. باید سرنگون شود و سران آنبه جرم جنایت علیه بشریت محاکمه شوند.

از فرماندهان سپاه و خامنه ای و روحانی که تصمیم به این جنایت گرفتند تا فرمانده یا فرماندهانی که شلیک کردند، مقاماتی که سه روز دروغ سر هم کردند تا جنایت را لاپوشانی کنند، مقاماتی که خانواده های جانباخته را مورد تهدیدو اذیت و آزار قرار دادند، زندانبانانی که خانواده های جانباخته را به تجاوز جنسی تهدید کردند و هر مقامی که به نوعی دستی در این جنایت هولناک داشته است، باید به جامعه معرفی شوند و تک تک محاکمه شوند.

در سطح بین المللی نیز حکومتی که دست به چنین جنایت بیسابقه ای زده و ۴۱ سال است بی وقفه جنایت میکند نباید برسمیت شناخته شود و از کلیه مجامع بین المللی باید بیرون انداخته شود.

اینها خواست های قلبی همه مردم به جان آمده است و باید به گفتمان و خواست های صریح و علنی مردمو همه تشکل ها و نهادها و چهره ها و شخصیت های مردمی تبدیل شود و همراه با تشدید مبارزه برای سرنگونی این حکومت،‌ فشارهای سیاسی در سطح جهان نیز گسترش یابد.

مردم نه میبخشند نه فراموش میکنند. نه این جنایت و نه هیچ جنایت دیگر حکومت قابل فراموشی نیست. تنها سرنگونی حکومت اسلامی و محاکمه سران آن است که مرهمی بر زخم های بیشمار جامعه خواهد بود.

حزب کمونیست کارگری ایران
۳۰ مهر ۱۳۹۹، ۲۱ اکتبر ۲۰۲۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
مادران پارک لاله ایران: تا رهایی از هر گونه ستم، تبعیض و نابرابری،‌ این مبارزه ادامه دارد! تجمع اعتراضی شماری از کارگران پیمانی صنعت نفت مقابل وزارت نفت, این کارگران به نمایندگی از بیش از صدهزار کارگر تجمع کردند نامه سرگشاده فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی به دفتر مرکزی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ژنو حزب کمونیست کارگری: اطلاعیه خبری: اعتصاب بخش ام دی اف نیشکر هفت تپه و سه خبر دیگر اعتراضات کارگران بندرامام و شرکت اکسیر پارس جنوبی وابسته به نفت مادران پارک لاله ایران: حکم اعدام احمدرضا جلالی باید بلافاصله لغو شود!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی