از گوشه و کنار
اخبار دیروز سروان:۱۰ کشته و ۵ زخمی در تیراندازی نیروهای سرکوبگر سپاه به سوخت ‌بران در «آسکان» شهرستان سراوان.
دوشنبه, ۴ام اسفند, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

روز دوشنبه ۴ اسفند ماه نیروهای سرکوبگر سپاه پاسداران با تیراندازی مستقیم به سمت سوخت بران در نقطه صفر مرزی «آسکان» شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان دست به جنایتی دیگر زده چندین نفر را کشته و زخمی کرده اند. بر اساس تازه ترین خبرها۱۰ نفر کشته و ۵ نفر دیگر زخمی شده اند.

سپاه پاسداران با بستن و حفر چاله های بزرگ در نقاط صفر مرزی از تردد سوخت بران بلوچ ممانعت کرده که با اعتراض سوختبران مواجه شده است.شماری از سوخت بران با حضور در مقابل پایگاه سپاه خواستار بازگشایی مرز و اجازه تردد به سوخت بران شدند که با تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران مواجه شدند.

بر اساس خبری که کانال تلگرامی رصد بلوچستان منتشر کرده شماری از شهروندان سراوان با دادن فراخوان هایی از عموم مردم خواستند تا در اعتراض به کشتار سوخت بران توسط سپاه پاسداران مقابل ساختمان فرمانداری تجمع اعتراضی برگزار کنند.بسیاری از مردم سراوان با انتشار اطلاعیه هایی به گزارشگر رصد، خبر از تجمع اعتراضی در مقابل فرمانداری در روز سه شنبه ۵ اسفند ماه دادند.

بر اساس این گزارش، ۱۰ تن از سوخت بران که هویت آنها محرز شده، بر اثر تیراندازی ماموران سپاه جان خود را از دست داده و ۵ نفر از آنها در بیمارستان رازی سراوان تحت مراقبت هستند.
هویت سوخت بران کشته شده به شرح زیر است:
۱- «یحیی گنگوزهی» فرزند علی خان
۲- «عبدالرحمن شهرسان زهی»،
۳- «عبدی شهرسان زهی» فرزند بهارشاه
۴- «سلمان شهرسان زهی» اهل مهرستان
۵- «رحمان بخش دهواری» فرزند بهارشاه اهل سوران
۶- «عبدالوهاب دامنی» اهل تابدیم
۷- «انس صاحب زاده» ساکن شمسر سیدآباد
۸- «عبدالغفور توتازهی»
۹- «محمد میربلوچزهی»
۱۰- «محمد نصرت زهی» ۱۷ ساله فرزند بشیر اهل سراوان.
همچنین هویت سوخت بران زخمی شده:
۱- «بهزاد آزادی» فرزند رسول بخش اهل مهرستان
۲- «ادریس بلوچ زهی» فرزند حسن اهل روستای بلبل
۳- «محمد مندازهی» سرجنگل کورین
۴- «سلمان» فرزند جنگهان اهل پرکن سوران
۵- «عبدالستار دهواری» فرزند خیرمحمد اهل روستای کلپورگان اعلام شده است.

بنابه گفته منابع مطلع، بیمارستان رازی سراوان با کمبود شدید خون مواجه است و وضعیت سوخت بران زخمی وخیم است.

همچنین اینترنت در شهرستان سراوان دچار قطعی و اختلال و راه های ارتباطی با این شهرستان بسته شده است؛ به دلیل عدم دسترسی و اطلاع رسانی شهروندان، احتمال افزایش آمار کشته و زخمی شده ها وجود دارد.

فیلم و عکس برگرفته از کانال تلگرامی رصد بلوچستان

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  مطالب دیگر
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی