از گوشه و کنار
نگاه هفته: مجموعه اخبار و گزارشات هفته در شهرهای کردستان
چهارشنبه, ۱۱ام مرداد, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

نسان نودینیان

 

زانیار و لقمان مرادی از سوی مسئولین زندان برای شکست اعتصاب غذا زیر فشار مضاعف قرار گرفته‌اند.

حمید بابایی٬ سعید پورحیدر٬ پیمان کوش‌باغی و عادل نعیمی طی ٢۴ ساعت گذشته به بهداری اعزام شده‌اند.

در پی خودداری زندانیان سیاسی سالن ١٢ بند ۴ زندانیان رجایی شهر از انتقال به سالن ده٬ گارد زندان به زندانیان حمله کرد. اگرچه در نهایت زندانیان محبوس در سالن ١٢ منتقل شدند٬ اما بخشی از وسائل شخصی آنها از بین رفت.

زانیار و لقمان مرادی توسط قاضی صلواتی رییس شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام «محاربه» و «مفسد فی‌الارض» در چهارشنبه اول دی ماه ١٣٨٩  به اعدام در ملا عام محکوم شده اند.

در دفاع از جان و حق حیات زانیار و لقمان مرادی  و زندانیان سیاسی در داخل  کشور و در سطح بین المللی کارزارهای حمایتی در جریان است.

ما هر نوع فشار امنیتی و پلیسی مسئولین زندان های جمهوری اسلامی به زندانیان را محکوم میکنیم.

ما خواهان آزادی فوری تمام زندانیان سیاسی هستیم.

 

جان باختن یک کارگر ساختمانی در منطقه سنندج

کارگران قربانی ناامن بودن محیط کار می شوند. ناامن بودن محیط کار یکی از فاجعه های جامعه سرمایه داری است که روزانه جان چندین نفر از کارگران و بخصوص در بخش کارهای ساختمانی را در ایران می گیرد.

بر اساس خبر دریافتی روز یکشنبه یکم مرداد ٩۶، کارگری به نام هوشیار محمدی اهل روستای خواشت از توابع مریوان و ساکن روستای حسن آباد سنندج در حین کار در یک ساختمان ٣ طبقه در روستای ” اسوله “در حومه سنندج سقوط کرده و متاسفانه در دم جان خود را از دست می دهد.

از این طریق انجمن کارگران ساختمانی مریوان وسروآباد حادثه فوت این کارگر زحمتکش را به خانواده و تمامی هم صنفی هایمان در استان تسلیت عرض می کنیم امید است دیگر شاید همچنین حوادث تلخی برای کارگران نباشیم .

کانال ندای کارگر

 

آمار وحشتناک وزارت کار از قراردادهای موقت

٩٠ درصد قرارداد کارگران ١ تا ٣ ماهه است!

وضع امنیت شغلی کارگران و قراردادهای موقت کار نامطلوب است!

کانال ندای کارگر

 

آزادی کولبر اهل سردشت از زندان

روز ٨ مردادماه ١٣٩۶ شمسی، “ابوبکر مولانیا” کولبراهل”سردشت”  پس از گذشت ٧٠ روز بیخبری از زندان آزادشد. در روز ٢٧ اردیبهشت ١٣٩۶ پس از سفر ابوبکر مولانیا به شهرستان “ماکو” جهت دیدار با خانواده همسرش، توسط حفاظت اطلاعات این شهر بازداشت شد و به زندان مخصوص حفاظت منتقل و تحت بازجویی و شکنجه قرار گرفت. به گفته یک منبع موثق، ابوبکر اظهار داشته که تنها اتهامش همکاری مالی به برادرش بوده که از دست اطلاعات فراری شده و در کشور ترکیه بسر میبرد.

 

از صفحات فیسبوکی

از صفحه فیس بوک نسرین رمضانعلی؛

برگرفته از کانال معلمان عدالتخواه

گفتیم تشکلها باید مستقل بمانند، گفتند حرف سیاسی نزن!

گفتیم معلمان گرسنه اند، گفتند تو کمونیستی!

گفتیم چرا اتهام میزنید، گفتند بی چشم و رو هستید!

گفتیم با سنت‌های غلط مخالفیم، گفتند کمر به نابودی کانون بسته اید!

گفتیم ما برای کار کردن آمدیم، گفتند فراکسیون زده‌اید!

گفتیم از به خیابان آمدن معلمان حمایت می کنیم، گفتند اسامی تان را اعلام کنید!

گفتیم از آن معلمِ زندانی بوشهری دفاع کنید، گفتند اپوزیسیون اید!

گفتیم با کیش شخصیت مخالفیم، گفتند به بزرگان توهین نکنید!

گفتیم پایبند به مصوبات باش، گفتند تو نمی فهمی!

گفتیم کانون حیات خلوت هیچ جناحی نیست، گفتند به حاکمیت التزام داشته باش!

گفتیم ناعدالتی در جامعه را برنمی‌تابیم، گفتند چقدر بی ادبی!

بارها و بارها فحش دادند، اتهام زدند و پرخاش کردند، ولی ما با لبخندی از کنارش گذشتیم چرا که اندیشه ای جز بهبود وضعیت معلم در سر نداریم.

یاسر ریگی

 

از صفحه فیس بوک محمد آسنگران

ناسیونالیسم و اسلامیسم دو روی یک سکه اند

فکر میکنم مردم ایران با شعورتر از آن هستند بشود به جای اسلام وحشی ١۴٠٠ سال قبل شاه به همان اندازه وحشی ٢۵٠٠ سال قبل را به آنها خوراند. این مردم هر دو اینها را تجربه کرده و بالا آورده اند. مردم ناچار نیستند بین شاهان و آخوندها یکی را انتخاب کنند. مردم امروز خودشان را دارای شخصیت و کرامت میدانند. این دو تجربه تلخ را تکرار نخواهند کرد. ناسیونالیسم و اسلامیسم دو روی یک سکه اند.

 

ایسکرا  ۸۹۵

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com