عبدل گلپریان
اعتصاب عمومی شورانگیز در کردستان و استیصال حکومت اسلامی
چهارشنبه, ۲۱ام شهریور, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

همانطوریکه همگان شاهد بودیم، روز چهارشنبه مردم شهرهای کردستان به گونه ای شورانگیز با شرکت دراعتصاب عمومی که در صدر تمامی اعتصابات گذشته در کردستان قرار دارد، نقش و رسالت تاریخی خود را همچون همیشه بنمایش گذاشتند. برای هیچ انسان آزاده ای جای ذره ای تردید نبود که مردم مبارز شهرهای کردستان پاسخ محکم و دندان شکنی به قاتلان طناب بدست و به فرماندهان و عربده کشان مفلوک و درمانده حکومت اسلامی خواهند داد.

این اعتصاب یک حرکت سیاسی متحد و یکدست توسط مردمی بود که از همان ابتدای ظهور وحش اسلامی در ایران آنرا دفع کرده بودند و این اعتصاب به سران و مقامات درمانده و مستاصل حکومت اسلامی نشان داد که مردم شهرهای کردستان همراه و هماهنگ با اعتراضات سراسری مردم در کل کشور، عزم جزم کرده اند که نظام به بن بست رسیده و در حال فروپاشی اسلامی را بزیر بکشند.

مردم کردستان با اعتصاب شکوهمند خود در بسیاری از شهرها از جمله در سنندج، مریوان، کرمانشاه، بانه، سقز، اشنویه، بوکان، مهاباد، پاوه، پیرانشهر، دزلی، سروآباد از توابع مریوان، اورامان (هورامان) و بخشهایی از کامیاران، قصر شیرین، منطقه لیلاخ، سرپل زهاب، قروه، ارومیه، سردشت و… نشان دادند که میتوانند همراه با مردم سراسر کشور، با دست بردن به اعتصاباتی از این دست و ادامه اعتراضات در کف خیابانها متحدانه حکومت اسلامی را بزیر بکشند و به عربده کشی آدم کشان اسلامی پایان دهند.

با پشت سرنهادن این اعتصاب شورانگیز، اوضاع امروز و روزهای آینده مطلقا قابل بازگشت به دیروز و روزهای قبل از آن نخواهد بود. مردم آزاده و مبارزکردستان با این حرکت یکپارچه فصل دیگری از تاریخ مبارزاتی متحدانه خود علیه جنایتکاران اسلامی حاکم بر ایران را برای پیشرویهای بعدی رقم زدند. مردمشهرهای کردستان با این تلاش بی نظیر نشان دادند، که در چنین ظرفیتی خانواده های رامین حسین پناهی ، زانیار و لقمان مرادی را در آغوش پر محبت خودقرار خواهند داد.

اکنون با انجام این اعتصاب تاریخی، موفق و باشکوه که بوضوح استیصال و درماندگی حاکمیت و قداره بندانش را نمایان ساخت، راه برای موفقیتها و تعرضات بعدی هموارتر شده است. بی گمان در ادامه حرکتهای اعتراضی علیه باندها و دسته جات اسلامی حاکم و برای پایان دادن به نظام اسلامی غارت و چپاول، شاهد اعتصابات گسترده در مراکز تولیدی عظیم تری چون صنعت نفت و دیگر بخشهای کلیدی در سراسر کشور خواهیم بود.

عبدل گلپریان

٢١ شهریور ١٣٩٧

 

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com