عبدل گلپریان
بنی صدر: شورا پورا مالیده
جمعه, ۱۲ام بهمن, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

بنی صدر از نزدیکان خمینی و اولین رئیس جمهور حکومت اسلامی در گفتگو با رادیو فردا و بمناسبت سالروز آمدن خمینی به ایران میگوید:
به خمینی گفتم مگر قرار نبود که در بازگشت به ایران شوراها قدرت را بدست بگیرند؟ اما آقایان و روحانیت این اصل را زیر پا گذاشتند”.
او ادامه میدهد و میگوید: که “این اظهارات را در کتابش بنام “کتاب انقلاب” نوشته است و از عکس گرفتن با خمینی دوری میکردم”. ( نقل به معنی )

اگر کتاب بنی صدر در مورد شوراها مملو از تحریف حقایق است اما حافظه تاریخی ، اسناد و سخنرانی های آندوره بنی صدر دم دست نسل امروز موجود است و همه میدانند که اولین رئیس جمهور خمینی و حکومت اسلامی در روز روشن دروغ میگوید.
حکم بنی صدر علیه شوراهای کارگری، که با تلاش سازمانهای چپ و کمونیست در میان کارگران ایجاد شده بود اظهرمن الشمس است.
گفته معروف بنی صدر مبنی بر ، “شوراپورا مالیده” در تاریخ ثبت شده است.
بنظر میرسد بنی صدر دچار عذاب وجدان شده باشد که هر بار به مناسبتی و بدلیل بیرون انداختن او از دایره دارودسته خمینی و برای “اعاده حیثیت” از خود بگوید:
“قرار بود شوراها قدرت را بدست بگیرند نه روحانیت”؟!
بارها نیز مدعی شده است که او یعنی بنی صدر در دوران ریاست جمهوریش در فرمان حمله مشترک با خمینی به کردستان نگفته است که “ارتش و سپاه تا سرکوبی غائله کردستان پوتین از پا در نیاورند”.
بنی صدر راست میگوید . او این حرف را در دوران ریاست جمهوری اش نزده بود اما وقتی کمی او را خراش میدهی و یا به اسناد رجوع میدهی میگوید: “این فرمان را زمانی که عضو شورای انقلاب بودم صادر کردم نه در دوره ریاست جمهوری “.
شگردهای اسلامی طیف ملی مذهبی در عین گمراه کنندگی اما بشدت ناشیانه است.
ما هم از بنی صدر می پذیریم که ” ارتش و سپاه پوتین ها را تا ختم غائله کردستان از پا درنیاورید” فرمان دوران ریاست جمهوری او نبوده است بلکه این فرمان را در دوران عضویتش در شورای انقلاب صادر کرده است. آیا این توجیهات اسلامی ذره ای از صدور حکم سرکوب و بخاک و خون کشیدن شهرها، روستاها و زندگی مردم کردستان توسط فرمان او و حمایت خمینی کم میکند؟ ابدا.
بنی صدر علیه شوراهای کارگری بود و حکم داد که “شوراپورامالیده” اما در کتابش و در مصاحبه های امروزش در توجیه این عذاب وجدان، خود را “مدافع شوراها” و بدون اینکه بگوید منظورش شوراهای اسلامی بوده است معرفی میکند.
بنی صدر که زیر عبای خمینی تعلیم دید میتواند در دفاع از سخنانش مبنی بر “طرفداری از شوراها” باز هم دروغ سرهمبندی کند و بگوید، منظورش شوراهای اسلامی بوده نه شوراهای کارگری.
آنقلاب پیش رواجازه نخواهد داد که این پدیده های عجیب و بی ربط به زندگی انسانی بار دیگر همچون خوره بجان مردم بیافتند.
گلپریان
۱۲ بهمن ۹۷

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com