عبدل گلپریان
نبض کومه له کجا میزند؟
یکشنبه, ۱۱ام فروردین, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

ترجیح دادم بجای پاسخ مورد به مورد به دوستانی که در صفحه من و زیر اطلاعیه کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری کامنت نوشته اند، جداگانه این یادداشت را بنویسم که پاسخی به این کامنتها نیز هست.
چند نکته در رابطه با پاسخ دبیرخانه کومه له پیرامون امضای سازمان کردستان حزب کمونیست ایران کومه له در بیانیه مورد بحث.
این دوستان تیتر نوشته شان را با این جمله شروع کرده اند که: “حزب کمونیست کارگری شایسته هیچگونه اعتمادی نیست و جایگاهی در میان نیروهای چپ و کمونیست ندارد”.
هر خواننده و ناظر بیطرفی این تیتر و موضع گیری کومه له را بخواند به این فکر میکند که اگر کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری سکوت پیشه میکرد برای کومه له شایسته اعتماد میبود؟. پاسخ مثبت است چرا که برای کومه له در سکوت، مماشات، دیپلوماسی و.. همه چیز بخیر و خوشی خواهد گذشت.
شخصا برایم قابل درک است که دنیای دیپلوماسی کومه له در چنین دایره ای جولان میدهد و بنا به ملاحظات دیپلوماسی که امروز به بخشی از سیاست پایدار در عملکرد کومه له و در میان جریانات ناسیونالیست و اسلامی تبدیل شده است میبایست حزب و سازمان دیگری حرفی نزند وگرنه دیگر جای اعتماد نخواهد بود.
برای این دوستان اعتماد و اطمینان یعنی دیپلوماسی در میان احزاب و سازمانهای ناسیونالیست کرد و اسلامی آنهم در قطب پ ک ک و اقمارش که با جمهوری اسلامی همسو است.
دوستان کومه له بجای این نوع موضعگیری ها بهتر بود این را توضیح میدادند که چرا و به چه دلیل ۲۵ روز بعد از انتشار این بیانیه سکوت اختیار کرده اند؟ کدام سو تفاهم در میان احزاب و سازمانهای سیاسی از هر گروه و دسته شناخته شده ای آنهم بعد از گذشت نزدیک به یک ماه از این اجلاس و انتشار آن در چند سایت کومه له را مجاب کرده است که حقیقت ماجرا را با عبارت “سوتفاهم” توضیح دهد؟
میگویند با توجه به رابطه ای که در ماههای اخیر وجود داشت نمیشد یک تماس گرفته شود و سئوال شود که چرا امضای کومه له پای چنین بیانیه ای است؟”
این همان دیپلوماسی پر پیچ و خم کومه له است که عمیقا غیر سیاسی است و مملو از دیپلوماسی آمیخته به اخلاقیات .
کومه له قبل از اینکه نگران این افتضاح سیاسی و دور شدنش از چپ باشد نگران این است که این موضوع لطمه ای به روابطش با سازمانهای امضا کننده بوجود نیاورد و این عمق نگرانی کومه له است.
گیریم کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری “خبیث، شیطان، غیر قابل اعتماد و هزارو یک انگ دیگر” آما آیا میتوانید توضیح دهید که چرا ۲۵ روز سکوت کرده اید؟ حکمت این سکوت طولانی چیست؟ آیا سازمانهایی که اسم کومه له را “به اشتباه” قید کرده اند حاضرند رسما و علنا از کومه له عذرخواهی کنند؟ آیا کومه له بطور رسمی و علنی یادداشت اعتراض آمیزی برای این “اشتباه” آنان منتشر کرده است؟
اینها سئوالاتی است که لازم است کومه له به آنها پاسخ دهد حتی اگر کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری برای آنان ابدا جای هیچگونه اعتمادی نباشد و هیچگونه جایگاهی در میان نیروهای چپ و کمونیست هم نداشته باشد. اصول و پرنسیبهای سیاسی و کمونیستی حکم میکند حقیقت را برای افکار عمومی توضیح داد.
واکنش کومه له به اطلاعیه کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری عمیقا نشان داد که نبض کومه له کجا میزند.
عبدل گلپریان
۳۰ مارس ۲۰۱۹

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  از همین نویسنده
 
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com