عبدل گلپریان
به مردم آزاده و شرافتمند شهر سردشت
یکشنبه, 25ام مهر, 1400  
اشتراک گذاری

همه شما مردم آزاده و شرافتمند شهر سردشت مطلع هستید که روز پنجشنبه ۲۲ مهر ماه یکی از مزدوران حکومت اسلامی بنام “موسوی” از فاصله نزدیک به سوی ژیان علیپور شلیک کرد، زندگی را از او گرفت، زندگی حال و آینده همسر، و فرزندان خردسالشان را با تباهی روبرو ساخت و خانواده ژیان را عمیقا داغدار کرد.

قطعا مطلع هستید که ژیان علیپور از مرداد ۱۳۹۷ بعد از دستگیری برادرش هوشمند علیپور تحت فشار و اذیت و آزار مداوم نیروهای اطلاعات و سپاه پاسداران قرار داشت. ژیان از یک طرف نان آور خانواده‌ بود و از طرفی تمام فشار و کینه و انتقام حکومت بعد از خروج خانواده سیاسی اش را تحمل میکرد. بنا به گفته شاهدان عینی، قاتل ژیان علیپور پاسداری به نام موسوی فرمانده حفاظت اطلاعات پاسگاه مرزی بیتوش در منطقه آلان سردشت است این مزدور روز پنجشنبه ۲۲ مهرماه بدون ایست یا هر گونه اخطار قبلی اقدام به تیراندازی به سوی ژیان میکند و او را از فاصله چند متری آنهم در حالی که مشغول اعتراض بود به قتل میرساند. قاتل جنایتکار مستقیما قلب ژیان را نشانه میگیرد که بلافاصله جانش را از دست می‌دهد.

ژیان را به قتل رساندند چون خانواده اش سیاسی و مخالف جنایتکاران اسلامی بودند. هوشمند علیپور را به اتهامات واهی محکوم به اعدام کردند چرا که خانواده اش از مخالفین سیاسی رژیم بودند. خودشان برای هوشمند حکم اعدام صادر کردند اما به خوبی می دانستند که این حکم همانند هزاران حکم ضد انسانی دیگرشان علیه شهروندان، احکامی سیاسی است. ناچار شدند حکم را متوقف کنند چرا که مدارک و ادله ای نداشتند اما همچنان هوشمند را گروگان گرفته اند.

اعلام جرم و دادخواهی خانواده علیپور و خانواده های صدها و هزاران انسان دیگر که توسط تروریستهای حکومت اسلامی به قتل رسیده اند، باید به اعلام جرمی عمومی و اجتماعی علیه قاتلان اسلامی تبدیل شود.

مردم مبارز سردشت!

قتل و آدمکشی اوباشان اسلامی نباید بی جواب بماند. مردم سردشت و مردم شهرهای کردستان! زنان و مردان آزاده و شرافتمند، شما پیشینه درخشانی در اعتراض و مبارزه علیه جلادان حکومت اسلامی در کارنامه مبارزاتی خود دارید. بارها و بارها علیه جنایات حکومت آدمکش اسلامی دست به تجمعات قدرتمندی زده اید. شما و بسیاری از انسانهای شرافتمند در سردشت می توانید علیه این جنایت اعتراض سازمان دهید.

بیاد بیاورید حرکت قدرتمند و توده ای مردم مهاباد را که در ۲۳ تیر ۱۳۸۴، ۱۴ ژوئیه ۲۰۰۵ در اعتراض به قتل شوانه قادری که با خشم و نفرت علیه جنایتکاران اسلامی چگونه به خیابانها آمدند و نهادهای حکومت اسلامی را وحشت زده کردند. اعتصاب قدرتمند مردم شهرهای کردستان در اعتراض به اعدام رامین حسین پناهی، زانیار و لقمان مرادی را بیاد بیاورید. اعتصاب عمومی مردم کردستان در اعتراض به اجرای حکم اعدام فرزاد کمانگر و یارانش را بیاد بیاورید. کم نبودند از این حرکتهای وسیع توده ای و میلیونی مردم کردستان که در مقابل آدمکشان این حکومت با جسارت و شهامت کم نظیری ایستادند و پاسخ قاطع خود را به اوباشان اسلامی دادند. باز هم باید در این قامت به میدان آمد. باید خواهان دستگیری و محاکمه قاتل ژیان شد. باید خواهان برچیدن مراکز و پایگاههای سرکوب رژیم اسلامی علیه کولبران شد. باید فضایی ایجاد کرد که آدمکشان اسلامی این حکومت جرات نکنند بیش از این به کولبران شلیک کنند.

نجات جان و زندگی هزاران کولبر و نیروی زحمتکش که توسط این حکومت به این کار روی آورده اند در دستان شما مردم سردشت در مناطق مرزی و مردم دیگر شهرهای کردستان است. نسبت به این همه جرم و جنایت باندهای رژیم اسلامی وسیعا اعتراض کنید. تنها اعتراض وسیع شما مردم آزاده است که می تواند قاتلان کولبران را وادار به عقب نشینی کند. مطمئن باشید که ایجاد فضای اعتراضی توسط شما مردم آزاده علیه اعمال وحشیانه و ضد انسانی مزدوران و نهادهای حکومت می تواند اوباشان اسلامی را افسار بزند.

در سالهای اخیر بارها مشابه این جنایت در کردستان توسط مزدوران حکومت اسلامی اتفاق افتاده است و مردم به موقع عکس العمل درخور و کوبنده خود نسبت به اعمال وحشیانه این دارودسته های اسلامی را نشان داده اند. باز هم اگر جلو این جانیان نایستیم و اعتراض نکنیم عزیزان دیگری را نیز قریانی خواهند کرد. کل شهر سردشت باید علیه این جنایت به حرکت درآید. باید یکپارچه دست به تجمع و اعتراض زد و خواهان دستگیری و محاکمه قاتل ژیان شد. باید کاری کرد که مقامات حکومت رسما از مردم عذرخواهی کنند و تضمین بدهند که دیگر هیچ کولبری را به قتل نرسانند. باید فشار بیاوریم که پایگاههای جنایت برچیده شوند. باید کاری کنیم که هیچ مزدور دیگری جرات اسلحه کشیدن روی عزیزانمان نداشته باشد. میتوانیم و باید با ابتکارات اعتراضی و به اشکال مختلف ترس و وحشت را در میان مزدوران حکومت گسترش دهیم. حضور قدرتمند شما در اعتراض به این جنایت تعیین کننده و سرنوشت ساز خواهد بود.

۲۵ مهر ۱۴۰۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی