عبدل گلپریان
جشن طلاق یا کارناوال طلاق؟
دوشنبه, 10ام آبان, 1400  
اشتراک گذاری

رئیس دادگستری شهرستان بهارستان گفته است:

“ابتذال اخلاقی حاکم شد و بعضی زنان جشن طلاق می گیرند”.

به این سخنان می گویند مشت نمونه خروار در ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی. رئیس دادگستری بهارستان و دیگر آیت الله ها و قضات مفتخور اسلامی هر آنچه را که بویی از آزاد منشی از قید و بند قوانین زن ستیزانه اسلامی بدهد را با همین عبارات به خورد همقطاران و نیروهای ویژه سرکوب شان می دهند.

جشن طلاق یعنی رها شدن زن از تمام قید و بندهای دست و پاگیر قوانین اسلامی، جشن طلاق یعنی کوتاه کردن دست مردسالاری و سنتهای عقب مانده اسلامی در خانواده و بیرون از آن، جشن طلاق یعنی پس زدن تحقیر و توهین نرینه سالاری و تف کردن به همه موازین اسلامی ضد زن. و بالاخره جشن طلاق یعنی رها شدن از امرو نهی حکومت، یعنی رها شدن از بی حقوقی مضاعف حاکم بر زنان چه در قوانین حاکم بر جامعه و چه در زندگی مشترک نابرابر.

یکی از همقطاران رئیس دادگستری بهارستان در پاسخ به زنی که با دو فرزند از همسر جدا شده و شکایت خود از همسر معتاد را نزد قاضی برده و گفته است: در دوران زندگی مشترک چیزی جز توهین، تحقیر، ضرب و شتم، اهانت و بی حرمتی ندیده است و نمی خواهد لحظه ای هم او را ببیند و طلاق می گیرد، گفته است : “خانم قرآن فرموده که شما باید نیاز جنسی همسرت را برآورده سازید”.

ابتذال اسلامی یعنی همین. فلسفه وجودی اسلام، حکومت اسلامی و قضاتش چیزی جز نشخوار اراجیف ضد زن به عنوان برده جنسی مرد نیست.

قوانین و فرامین اسلامی یعنی تمکین زن به عنوان برده جنسی مرد که سالها است این حکومت و آیت الله های متعفن و مفت خورش داشتن یک زندگی سالم را از زنان و مردان در آن مملکت محروم کرده اند.

با وجود چنین حکومتی، با وجود چنین قوانین زن ستیزانه ای و با وجود چنین قضات کپک زده و تا مغز استخوان ضد زن، نه تنها جشن طلاق بلکه باید بزودی شاهد کارناوال طلاق در شهرهای ایران بود . حکومتی در ایران بر سر کار است که نرم سالم زیستن زندگی مشترک دو انسان ( زن و مرد ) را به جایی رسانیده است که جشن طلاق برای زنان به تولدی دوباره می ماند. کارناوال طلاق یعنی افزوده شدن شکستی دیگر به تمامی طرح ها و شکستهای زن ستیزانه حکومت اسلامی.

۹ آبان ۱۴۰۰ ، ۳۱ اکتبر ۲۰۲۱

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی