محمد شکوهی
در حاشیه تهیه ” فهرست مرگ چپگراها” توسط دستجات فاشیستی و دست راستی در آلمان
شنبه, ۱۵ام تیر, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

دولت آلمان مسئول حفط امنیت جانی هزاران نفر از فعالین چپ و ضد راسیست است که مورد تهدید قرار گرفته اند می باشد. دولت آلمان را با همه سیاستهای ضد پناهندگی اش، در مماشاتش با جریانات دست راستی را باید زیر ضرب اعتراض و مبارزه گرفت.

رادیو دولتی آلمان روز شنبه ٧جولای گزارش کرده که  باندها و دار و دسته های راست و فاشیست در این کشور اقدام به تهیه لیست ٢۵ هزار نفری از فعالین، شخصیت های چپ و مبارز و ضد راسیست کرده اند. در ادامه این گزارش می خوانیم:اعضای این گروه راست افراطی عمدتا پلیس و سرباز هستند. گروه راستگرای «نورد کرویتس» به نوشته رسانه‌های آلمان قصد داشت قتل‌هایی را با انگیزه‌های سیاسی در آلمان انجام دهد.
تحرکات دار و دسته های راست و افراطی فاشیست در چند ساله اخیر و خیز برداشتن این جریانات برای ورود به پارلمانهای محلی، قدرت گیری برخی از این دار و دسته هادر ایالتهای آلمان ودر  اکثر کشورهای اروپایی، یک نتیجه  طبیعی افقی و بحران سیاسی و اجتماعی سرمایه داری عصر حاضر می باشد. در اینجا به مورد آلمان اشاره میشود.
در آلمان بعد از سال ٢٠١۵ که بیش از یک میلیون نفر پناهجو مرزهای کشورهای اروپای شرقی را باز کرده و با فشار به دولت مرکل، وی را مجبور کردند مرزهای آلمان را برای ورودشان باز بکند، ظاهرا بهانه ای شده برای به میدان آمدن این جریانات با ادعای بی شرمانه و ضد انسانی”دفاع از نژاد سفید و فرهنگ غرب” در برابر هجوم “سایر فرهنگها”! یک ایده راسیستی نژاد پرستانه که در آلمان مساوی نازیسم و هیتلر.در مقابل این باندهای تروریست دست راستی، اما جنبش با شکوه حمایت مردمی از ورود مهاجران و پناهجویان به آلمان شکل گرفت که در عمل باعث شکست تحرکات این جریانات ارتجاعی و فاشیستی در این چند سال گذشته شده است.
در یک سال گذشته بویژه بعد از تحرکات دار و دسته های فاشیست در شهرهای «کمنتس و درسدن» در این کشور، “حزب آلترناتیو برای آلمان” در صد سوء استفاده از موضوع ورود پناهندگان به این کشوز بر آمده و ورود پناهجویان به این کشور را باعث نابودی “فرهنگ غرب” و اختلاط نژاد ها و.. دانسته است. بر بستر این تبلیغات نژاد پرستانه بود که حملات به خارجیان در آلمان شروع شد. دامنه این موضوع به دولت مرکل هم کشید و دولت ائتلافی را تا آستانه فروپاشی پیش برد.
به میدان آمدن احزاب دست راست افراطی و فاشیست در آلمان و تحرکات هم کیشانشان در سایر کشورهای اروپایی، یک خطر جدی صف آزادیخواهی و برابری  انسانی می باشد. جریانات راست و راسیست و خارجی ستیز با دامن زدن به اختلافات قومی، مذهبی و تبلیغ نژاد پرستی و استفاده از این موضوعات در صدد وارد شدن به صحنه سیاست بر آمده اند. اینها این موضوع را به یک مسئله انتخاباتی تبدیل کرده تا بدین طریق با تحریک احسایات مردم، رای بیاورند. در طول چند سال گذشته متاسفانه در نتیجه این تبلیغات در اکثر ایالتهای این کشور احزاب نامبرده وارد پارلمانهای محلی شده اند.
احزاب دولت ائتلافی و اپوزیسیون یا چیزی در این مورد نمی گویند، یا آنجائیکه موضعی میگرند، طبق معمول مشکل رشد راسیسم و نژاد پرستی را به “بحران پناهندگان” و ورود بیش از حدشان به آلمان و تلاش برای ایجاد محدودیت برای اقامت و ورود پناهجویان به آلمان را به عنوان یک سیاست رسمی شان در دستور گذاشته اند. تصویب و به اجرا گذاشتن قوانین جدید پناهندگی، تشدید اخراج متقاضیان ردی گرفته و.. از جمله این سیاستها می باشد.این موضعگیری دولت و احزاب اپوزیسیون آلمان، زمینه مناسبی برای گسترش فعالیت جریانات فاسیست و راسیست را بدنبال داشته است.

اما در مقابل این سیاست های احزاب دست راستی و فاشیست، جنبش ضد راسیستی و ضد نژادپرستی و مدافع حقوق انسانی و پناهجویان هم ساکت ننشسته به جلو آمده و قدرتمند تر هم شده است. در آلمان دهها سازمان اینچنینی وجود دارد که هر روز در گوشه ای این مملکت به جنگ راسیستها و فاشیستها میرود. تقریبا هر روز تظاهراتی و متینگی بر علیه راسیسم و نژاد پرستی و فعالیتهای ضد انسانی این دار و دسته ها توسط این احزاب سازمان داده میشود.
برای امروز شنبه ۶ جولای در بیش از ۵٠ شهر آلمان فراخوان تظاهرات در دفاع از حق اقامت پناهجویان و دفاع از کارولا راکته و فعالیتهای اینچنینی فراخوان داده شده است.

ناسیونالیسم و فاشیسم دو روی یک سکه می باشند که همدیگر را تکمیل می کنند. بحران سرمایه داری، بی افقی وبی رمقی احزاب بورژوایی حاکم در کشورهای سرمایه داری از جمله آلمان، زمینه را برای رشد و گسترش  احزاب دست راستی و فاشیسم آماده تر می کند. در این میان در برحه هایی از تاریخ صد ساله اخیر آلمان و به دنبال بحران احزاب بورژوایی و بخشا بحران سیاسی سیستم سرمایه داری، همین جریانات در یک چنین اوضاعی به راس قدرت پرتاب شده و سیاه ترین دوره های تاریخی در این کشور را رقم زده اند.

انتشار لیست مرگ توسط دار و دسته های فاشیست و نژاد پرست، تقلاها و تلاش های این باندهای آدمکش تروریست برای ایجاد جو رعب و وحشت و فضا سازی بر علیه هزاران فعال چپ و ضد راسیست و مبارز می باشد که هر روز در گوشه ای به جنگ این باندها میروند؛ می باشد. این اقدام بی شرمانه این باندهای تروریست فاشیست را باید بشدت محکوم کرد.تهیه کنندگان این لیست باید دستگیر و محاکمه گردند.
دولت آلمان مسئول حفط امنیت جانی هزاران نفر از فعالین چپ و ضد راسیست است که مورد تهدید قرار گرفته اند می باشد. این دولت را با همه سیاستهای ضد پناهندگی اش، با مماشاتش با جریانات دست راستی را باید زیر ضرب اعتراض و مبارزه گرفت.
جنبش ضد راسیسم و ضد نژاد پرستی، در کنار جنبش های اعتراضی و مبارزاتی پناهجویان برای گرفتن حق اقامت در آلمان و در دفاع از حق و کرامت انسانی باید وسیعتر و سازمانیافته تر از هر زمانی به میدان بیاید. راسیسم و نژاد پرستی در هر نوعش محکوم است. باید جواب دندانشکن به این دار و دسته ها داد.
نه به راسیسم و نژاد پرستی
زنده باد هویت انسانی
زنده باد همبستگی انسانی برای یک دنیای بهتر
محمد شکوهی
۶ جولای ۲۰۱۹

لینک گزارش دویجه وله رادیوی دولتی آلمان در این باره
https://www.dw.com/fa-ir/germany/a-49496862

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com