محمد شکوهی
۱۰۴ کشته و۶۱۰۷ زخمی بیلان جنایات دولت عراق و جمهوری اسلامی در سرکوب تظاهراتهای مردم
یکشنبه, ۱۴ام مهر, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

روز یکشنبه ۱۴ مهر ماه وزارت کشور عراق رسما تائید کرد در جریان حملات نیروهای سرکوبگر رژیم عراق به تظاهراتها واعترضات چند روز گذشته مردم در چندین استان و شهر این کشور۱۰۴ نفر کشته و ۶۰۱۷ نفر زخمی شده اند.

*در ادامه اعتراضات جاری در عراق شهر ناصریه در جنوب عراق نیز در دو روز شنبه و یکشنبه شاهد تظاهراتی وسیع بود که در جریان آن، معترضان به دفاتر هشت حزب عمدتا طرفدار جمهوری اسلامی حمله بردند و برخی از آنها و همچنین تصاویرخامنه ای را به آتش کشیدند.

*سعد معن الموسوی،سخنگوی وزارت کشور عراق روز یکشنبه ۱۴ مهرماه اعلام کرد در جریان اعتراضات چند روز اخیر در نقاط مختلف این کشور مجموعا ۱۰۴ کشته و بیش از شش‌هزار زخمی برجای گذاشته است.به گفته این مقام رسمی عراق، اعتراضات اخیر ۶۱۰۷ مجروح برجای گذاشت وی ادعا کرد که بیش از ۱۲۰۰ نفرشان مأموران امنیتی هستند.
*روز یکشنبه اعتراضات برای ششمین روز در عراق ادامه یافت و مقام‌های رسمی از کشته شدن ۵ نفر و زخمی شدن ۱۷ تن دیگر خبر دادند .

*به گزارش آسوشیتدپرس، شمار تظاهرکنندگان در شهرک صدر بغداد که عمدتا جوان بودند به حدود سیصد تن می‌رسید و نیروهای امنیتی ضمن مسدود کردن حرکت آنها، اقدام به شلیک گلوله در بالای سرشان کردند؛ به دنبال این تیراندازی، معترضان خود را روی هم انداخته و پشت دیوار کوتاهی پناه گرفتند.وی مدعی شد کشته‌ها عمدتا از معترضان بوند اما هشت تن از نیروهای امنیتی نیز عمدتا در جریان ممانعت از هجوم به ساختمان‌های دولتی و دفاتر احزاب کشته شدند.

اینها تازه ترن اخبارو گزارشات از ابعاد جنایات و سرکوبهای گسترده و وحشیانه حکومت عراق و دار و دسته های هوادار جمهوری اسلامی بر علیه اعتراضات برحق مردم این کشور علیه رژیم فاسد دولت عراق می باشد. از روز سه شنبه هفته گذشته مردم عراق در دهها شهر بر علیه فقر، فساد و بیکاری ، نبود آزادیهای سیاسی و میداندار شدن دار و دسته های تروریست اسلامی مورد حمایت جمهوری اسلامی دست به اعترضات گسترده در ابعاد چند صد هزار نفری علیه حکومت عراق و رژیم ایران زدند.

یک نکته برجسته اعترضات جاری، زیر ضرب گرفتن جمهوری اسلامی و دارو دسته های تروریست مورد حمایتش می باشد. دفاتر احزاب و مراکز ایران تقریبا در اکثر شهرهای جنوب عراق، از جمله در کربلا و نجف به آنش کشیده شده اند. تصاویر خامنه ای و خمینی به زیر کشیده شد و پرچم جمهوری اسلامی توسط مردم خشمگین به آتش کشیده شد.

جمهوری اسلامی و خامنه ای در عراق لرزیدند. آن هم درست در روزهایی که حکومت مشغول راه اندازی مضحکه اربعین حکومتی می باشد.شعار بغداد آزاد، ایران بیرون بیرون، ترس و وحشت در دل هر دو حکومت، اما بطور ویژه در ارکان حکومت خامنه ای انداخته است.

جنوب عراق حیات خلوت تروریست های مورد حمایت جمهوری اسلامی می باشد. اقتصاد و سیاست و زندگی کل مردم توسط تروریست های اسلامی به جهنم تبدیل شده است.مزدوران رژیم ایران عملا در این منطقه حکومت می کردند. جمهوری اسلامی در این منطقه با توافق دولت مرکزی عراق، عملا حکومت می کند. گسترش اعترضات در این منطقه اعتراض مستقیم علیه دخالت های جمهوری اسلامی و دار و دسته های تروریست مورد حمایتش در زندگی مردم می باشد.

سران دولت و مجلس، روسای باندهای تروریست به همراه عوامل جمهوری اسلامی مسئولان مستقیم سرکوب و به خون کشیده شدن تظاهراتهای برحق مردم عراق می باشند. همه عاملان و دست اندرکاران سرکوب خونین اعتراضات مردم عراق باید دستگیر و محاکمه گردند. این اعتراضات پرشور شایسته بیشترین حمایتها و همبستگی می باشد. زنده باد مبارزات مردم عراق برای رهایی از نکبت حکومت دزد و فاسد و سرکوبگر عراق

درود بر مردم مبارز عراق که پوزه جمهوری اسلامی و دار و دسته های تروریستی اش را در جریان این اعتراضات پرشور به خاک مالیدند.

زنده باد همبستگی مبارزات مردم ایران و عراق بر علیه حکومت های دیکتاتور و وحشی و تروریست اسلامی سرمایه داران هر دو کشور.

محمد شکوهی

۱۴ مهر ۱۳۹۸، ۶ اکتبر ۲۰۱۹

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  از همین نویسنده
 
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com