هه ژار علی پور
دولت‌های سرمایه داری شریک جرم و جنایت رهبران تروریست و دیکتاتورهای منطقه هستند!
یکشنبه, ۵ام آبان, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

این جنگ و کشتار ها و تروریسمی که به جان مردم انداخته اند ،تنها بخاطر منافع شکست خورده اقتصادی و تدوام جنگ افروزی های بیشتر برای فروش تسلیحات و جنگ‌افزارهای کشتار جمعی مردم بیگناه در منطقه خاورمیانه است ،رقابت دو قطب ارتجاعی سرمایه و در کنار همه این تراژدی ها بیشترین قربانیانی که آماج این کُشت و کشتارها قرار گرفته اند مردم کردستان می‌باشند.

ناسیونالیسم سرِ دیگر این مسأله است. دول ارتجاعی سرمایه با قراردادن احزاب ناسیونالیست موجود
(از همه طیف ها) سعی کرده هریک از این مهره ها را در شرایط خاص خودش و بنابه مصلحت قدرت‌طلبی بیشتر و تاکتیک هایش که در مناطق مربوط به حضور هریک از این گروه‌ها سیاستش را جا انداخته بکار می‌گیرد.

آنان را بوسیله تزهای جنگی و دفاعی و به بهانه مبارزه با تروریسم فرضی دست ساخته خودشان در متحد کردن‌ با خود بکار گرفته است. آنان را پُرسلاح و مجهز به سیستم نظامی و تسلیحات جنگی کرده، با پرداخت هزینه های نقدی به سران و فرماندهان آن احزاب سعی در تقویت جبهه خودش داشته و سپس متعاقباً به همین روند طرفهای دیگر درگیر را به این موارد مجهز کرده‌است. جنبش ناسیونالیستی و اسلامی سالهاست در خدمت به بورژوایی سرخم کرده و دستورات لازم را مو به مو اجرا کرده است.

درچنین حالتی است که ناسیونالیسم خوش خیال سرش به سنگ خورده و الان که میبینم چه گندی ازش بیرون آمده و نتیجه توسل شدن به غرب و دلارهای مفت و چند قبضه سلاح و ماشین‌آلات زرهی به قیمت نسل‌کشی مردم کردستان تمام شد و اینجاست که سوسیالیسم و جنبش انقلابی مردم و توده های زحمتکش اعتراضات سراسری و اداره شورائی را بخود می‌طلبد تا جامعه را از شر ارتجاع-اسلامی و ناسیونالیسم و سرمایه داری زیر رو و از ریشه برچیند تا دنیایی فارغ از جنگ و خشونت و ناامنی را شکل دهد.

جنگ، مذهب و سرمایه ارکان اصلی دولت‌های غربی منجمله آمریکا، ناتو و متحدین سرمایه داری هستند. آنها جنگ ها را منبع اصلی درآمد و جبران کردن قرض های خود و به هربهانه ای در یک نقطه شروع آن را مستقیم و یا غیرمستقیم بوسیله تروریسم اسلامی شکل می‌دهند و در اوج وقاحت و بیشرمی و دروغگویی خود را با دمکراسی پوشالی و دروغین تداعی می‌کنند.

اقتصاد ویران این دولت‌ها و بدهی های پیاپی و شکست های متوالی دول بورژوایی هیچگاه خواستها و دستاوردهایی برای آنان به ارمغان نیاورده است،اما کماکان به این بزینس(تجارت) جنگ و تروریسم در کشتار مردمان بی‌دفاع و عادی دامن می‌زنند.
دنیای بدون جنگ و خونریزی و ترور و کشتار خواست و آمال هر انسان شریف، آزادیخواه و برابری طلبی است که خواهان ایجاد یک دنیای بهتر-مدرن و انسانی و یک زندگی شایسته و استوار، بدون هیچگونه ظلم و ستم و نابرابری باشد.

سوسیالیسم یک واقعیت عینی است که انسان‌ها را به طبقات خاص تقسیم بندی نمی‌کند و هیچ حد و مرزی برای آزادی و زندگی انسان‌ها ترسیم نمی‌کند. جامعه ای که به سوسیالیسم منتهی شود یعنی برچیدن بساط جنگ و تروریسم، جنایات و دزدی، فقر و بیکاری، آوارگی و کارتن‌خوابی، اعتیاد و تن‌فروشی و ده‌ها معضل اجتماعی دیگری که دامن جامعه و زندگی مردم را گرفته است.
زنده باد انسانیت ✌️
زنده باد سوسیالیسم ✌️
هه ژار علی پور ، ۲۶ اکتبر ۲۰۱۹- ۴ آبان ۹۸

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  از همین نویسنده
 
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی