عبدل گلپریان
فکر نکنید نیستیم، دوشنبه اول ژوئن به میدان تحریر باز خواهیم گشت!
جمعه, ۹ام خرداد, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

جوانان و مردم معترض در بغداد، به حکومت و دولت عراق اعلام کرده اند، “فکر نکنید نیستیم، دوشنبه اول ژوئن به میدان تحریر باز خواهیم گشت”. در همین رابطه از هم اکنون جوانان و کسانیکه طی هشت ماه گذشته میدان تحریر را بعنوان سنگر مقاومت در مقابل احزاب پارلمانی و دولت عراق نگه داشته اند، مشغول تدارک و سازماندهی جهت ادامه اعتراضات خود و اینبار در مقابل مصطفی کاظمی نخست وزیر دست ساز و کارتونی احزاب اسلامی عشیره ای و کل حاکمیت عراق هستند.
پیرمردی که هیچگاه چادرمحل استقرار خود در میدان تحریر را ترک نکره است میگوید: ” قادر به تامین زندگی خانواده ام نیستم اما برای بدست آوردن کرامت انسانی اینجا هستم و میجنگم”.
بعد از روی کار آمدن دولت مصطفی کاظمی که از سوی نمایندگان احزاب پارلمان عراق سرهم بندی شد، بلافاصله مردم عراق در پنج استان این کشور و علیرغم محدویت بدلیل شیوع ویروس کرونا، به خیابانها آمدند و با اعتراض خود خط باطلی بر تصاویر کاظمی و اعضای کابینه او کشیدند.
حتی حکم کاظمی مبنی بر آزاد کردن تمامی زندانیان دستگیر شده در ماههای گذشته، نتوانست مردم را ساکت کند و بخانه بفرستد.
تجارب هشت ماه گذشته به مردم ستمدیده و معترض در عراق نشان داد که میتوانند دولت و نخست وزیر را ناچار به استعفا کنند کما اینکه در این مدت سه نخست وزیر را ناچار به استعفا کرده اند. مردم و جوانان قدرت خود را دریافته اند. میدانند که بالایی ها در پارلمان سرگرم بند وبست برای تقسیم منافع، غارت هستی مردم و پستهای خودشان هستند و مطلقا نه میخواهند و نه قادر به کمترین تغییری در زندگی مردم هستند.
مردم شروع قیام خود علیه حاکمان دزد، فاسد و تباه کننده زندگی شهروندان عراق را انقلاب اکتبر نام نهاده اند.
اگر حاکمان و احزاب عشیره ای اسلامی عراق طی هشت ماه گذشته و علیرغم سرکوب، زندان و ترور سازمانده گان، قادر نشده اند مردم را به خانه هایشان بفرستند، این امید را در میان جوانان، و کل جامعه تقویت کرده است که میتوانند و باید بساط مفتخوران را جارو کرده و غارتگران هستی شان را از اریکه قدرت کنار بزنند. مردم مصمم هستند که جمهوری اسلامی جنایت پیشه را از عراق بیرون کنند و کل دستگاه حاکمه این کشور را بزیر بکشند. رویدادهای هشت ماه گذشته و اعتراضات جسورانه، سکولار، و آزادیخواهانه مردم عراق این تجربه را بدست داده است که هر اتفاقی در تحولات سیاسی عراق روی دهد، مردم خیابانها و میدانهای اعتراض به کل حکومت را تا دستیابی به تمامی خواستهایشان ترک نخواهند کرد.
عبدل گلپریان
٢٨ مه ٢٠٢٠

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی