عبدل گلپریان
مردم کردستان و سنت مبارزه علیه اعدام
چهارشنبه, ۱ام مرداد, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

چهار سال بعد از انفجاری که در شهریور ماه سال ۸۹ در شهر مهاباد روی داده بود، دیاکو رسول‌زاده و صابر شیخ عبدالله به همراه حسین عثمانی بازداشت شدند. این سه نفر به اتهام «محاربه» در بمبگذاری، از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد به ریاست قاضی احمد جوادی‌کیا به اعدام محکوم شده بودند. این حکم برای رسیدگی مجدد به شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه ارسال شد. این دادگاه نیز برای دومین بار صابر شیخ عبدالله و دیاکو مرادی را به اعدام محکوم کرد. به گزارش نهادهای حقوق بشری، این سه زندانی به مدت یک سال در بازداشتگاه اداره اطلاعات برای شرکت در بمبگذاری شهر مهاباد تحت فشار و شکنجه قرار گرفته بودند و در نهایت هر سه نفر را وادار به انجام اعترافات تلویزیونی کردند. متاسفانه حکم اعدام صابر شیخ عبداللە و دیاکو رسول زادە، روز ۲۴ تیر اجرا شد. حکم اعدام حسین عثمانی در دی ماه ۹۵ لغو و او بە ٣٠ سال زندان محکوم شد اما اکنون مجددا اخباری مبنی بر اجرای حکم اعدام حسین عثمانی منتشر شده است.
حکومت مفلوک و زخم خورده اسلامی با موجی از خشم، اعتراض و نفرت در سراسر ایران و افکار عمومی بین المللی روبرو است. اعتراض میلیونها نفر در ایران و جهان برای متوقف کردن اجرای حکم اعدام سه تن از معترضین آبان ۹۸ منجر به عقب نشینی مفتضحانه قاتلان اسلامی حاکم بر ایران شد. جنایتکاران حکومت اسلامی اکنون تلاش میکنند شکست و ناکامی خود در برابر موج خروشان دفاع از حق حیات انسانها را هر روز در گوشه ای یا شهر دیگری تلافی کنند.
آدمکشان اسلامی در اوج درماندگی و بدون اینکه خبر اجرای اعدام دیاکو رسول‌زاده و صابر شیخ عبدالله بازتابی عمومی پیدا کند، آنان را در بیدادگاههای اسلامی و تحت شکنجه و اعتراف گیری اجباری به اعدام محکوم کرده و جان این دو انسان را همانند دهها هزار انسان دیگر گرفتند.
اعتصاب عمومی مردم شهرهای کردستان و حمایت مردم شهرهای دیگر ایران از این حرکت در اعتراض به حکم اعدام، رامین حسین پناهی، زانیار و لقمان مرادی، نمونه ای از چندین اعتصاب عمومی و حرکت اعتراضی و متحدانه مردم در شهرهای کردستان بود.
نباید گذاشت حکومت زخم خورده اسلامی حسین عثمانی و دیگر محکومین به اعدام را پای طناب دار ببرد. ما مردم آزاده و معترض در کردستان و در سراسر کشور میتوانیم جلادان اسلامی حاکم بر ایران را افسار بزنیم. همانگونه که توانسیتیم مانع اجرای حکم اعدام سعید تمجیدی، امیرحسین مرادی و محمد رجبی شویم، میتوانیم مانع اجرای حکم اعدام حسین عثمانی و دیگر محکومین به اعدام توسط اوباشان اسلامی شویم.

٣١ تیر۱۳۹۹
٢١ ژوئیه ۲۰۲۰
ایسکرا ۱۰۵۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی