شهاب بهرامی
تانگوی مرکل و اردوغان یا رقص مرگ
یکشنبه, ۱۲ام مرداد, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

پس از چهار سال رفت و برگشت پرونده محاکمه ده عضو حزب کمونیست ترکیه در آلمان، بالاخره دادگاه عالی مونیخ با محکومیت این ده نفر به زندان روز سه شنبه ۲۸ جولای به کار خود پایان داد. پیش از این، دادگاه مزبور، مسئول هفتاد ساله تشکیلات خارج کشور این حزب را به جرم جمع آوری کمک مالی به ۶ سال و نه ماه محکوم کرده بود اما وی بعد از گذشت سه سال ونیم از محکومیت اش در سال ۲۰۱۸ به طور موقت آزاد شد.
ساعاتی پس از صدور احکام، شبکه تلویزیونی آلمان، مصاحبه ای را با “گوکای آکبولوت” عضو ترک تبار حزب چپ آلمان پخش کرد. وی ضمن انتقاد از دادگاه ایالتی در مونیخ گفت که “مظلوم ای” ۲۰ سال از عمر خود را در زندان های ترکیه به جرم کمونیست بودن به سر برده است. وی اضافه کرد که به زندان انداختن این زندانی سیاسی ترک در آلمان بزرگترین خدمت دولت آلمان به اردوغان است چون او اکنون می تواند با جرات بیشتری دست به سرکوب مخالفان سیاسی خود بزند.
دادستان کل آلمان به همراهی دولت های ترکیه و آمریکا همواره بر تروریست بودن این حزب در ترکیه پا فشاری کرده و مدعی است که این حزب در آلمان دست به عضو گیری و جمع آوری کمک مالی زده و همان ادعای دولت پلیسی اردوغان را مبنی بر اینکه قصد داشته اند دولت ترکیه را سرنگون کنند تکرار کرده است. این در حالی است که وکلای مدافع، مصرا تاکید داشته اند که ادعای دادستان آلمان دقیقا همان روایت گرفته شده از اطلاعات پلیس و سرویس های امنیتی ترکیه است و هیچ گونه اعتباری ندارد. جمع آوری کمک مالی و عضویت گیری طبق قوانین آلمان جرم محسوب نمی شود.
این اولین و آخرین افتضاح سیاسی دولت آلمان در رابطه با همکاری های امنیتی با دیکتاتورها و فاشیست های اسلامی وغیر اسلامی نیست. اما در این مورد مشخص، افتضاح وقتی برجسته تر می شود که می بینیم فعالیت تشکیلات های پان ترکیست وفاشیست ترکیه مانند ” گرگ های خاکستری” در خاک آلمان آزاد است ونه تنها این، بلکه تا بحال این سازمان چندین ترور خونین در خاک آلمان و چند کشور اروپایی انجام داده است. اعضای این سازمان فاشیستی در کنار نیروهای داعش و اسلامی های چچنی جنگیده اند در قتل مستقیم ده ها فعال کمونیست وهنرمند ونویسنده در ترکیه مستقیما دست داشته اند اما هرگز در آلمان مورد پیگرد دادگاه و سپردن به دستگاه نامستقل قضایی واقع نشده اند.
این هفته به یمن اعتراضات وسیع و انتقاد های فراوان بخش پیشرو جامعه آلمان، دولت این کشور از پروژه همکاری با مذاهب و اسلامیست ها مفتضحانه عقب کشید. برای رسوا کردن بیشتر سیاست های دولت آلمان و آزادی اعضای حزب کمونیست ترکیه باید به همین طریق به دولت آلمان فشار آورد و وادارشان کرد تا به اصل آزادی بی قید شرط بیان وحق تشکل پایبند شوند و به برگزاری چنین دادگاه های مشمئز کننده و رسوائی پایان دهند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی