ناصر اصغری
درباره عاشورای دولتی در تورنتو
جمعه, ۱۴ام شهریور, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

برگزاری مراسم عاشورای دولتی در تورنتو در پنج شش سال گذشته به صحنه رویاروئی اپوزیسیون جمهوری اسلامی با عوامل این رژیم آدمکش تبدیل شده است. نوشته صدف کوروش‌نیا و اطلاعیه کمیته خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران واحد شرق کانادا تصویری ملموس از این رویاروئی داده‌اند.
هدف از برگزاری این مراسم توسط جمهوری اسلامی همانند مورد سلمان رشدی، رقابت این رژیم با رقبای منطقه‌ای آن، از جمله عربستان سعودی است؛ اما قربانیان نمایش دادن تصویری قدر قدرت از خود، که بگوید می‌تواند آدم بسیج کند، قبل از هر دولت و رقیبی، باز هم مثل مورد سلمان رشدی، توده‌های معترض مردم ایران و در این مورد مشخص مهاجران و پناهندگان ایرانی ساکن شهر تورنتو و حومه آن هستند که بعد از خود ایران و لوس آنجلس هم اکنون تعداد بیشترین ایران اینجا سکونت دارند.

اپوزیسیونی که اعتراض نمی‌کند
در سال‌های گذشته شاهد شرکت هر چه بیشتر احزاب و سازمان‌های سیاسی لائیک در اعتراض به مراسم دولتی عاشورا بودیم. سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومتش، درست از سر شریک بودن در مذهب با رژیم اسلامی، مشکلی با عاشورا ندارد و تا بحال نه تنها بعنوان یک نهاد در هیچ اعتراضی بر علیه این مراسم شرکت نکرده، بلکه تبلیغی هم در هیچ سطحی بر علیه این مراسم آدمکشان از آن دیده نشده است.
از طرف دیگر نیروهای چپ هم (البته بغیر از حزب کمونیست کارگری ایران) که بعنوان نهاد در سال‌های گذشته در این اعتراضات شرکت می‌کردند، امسال نه تنها هیچ اطلاعیه و فراخوانی صادر نکردند، بلکه به نظر می‌آید که بطور همه جانبه و عمدی از شرکت در این اعتراض خودداری کرده بودند. فعالین حزب کمونیست کارگری که از طرح و مسیر این مراسم اطلاع پیدا کرده بودند، بسیاری از این جریانات را از تدارکات رژیم اسلامی باخبر کرده بودند، اما این نیروها روز اعتراض عملا ترجیح دادند که شرکت نکنند و اطلاعیه و خبری هم از آن منتشر نکردند.

من به نوبه خود دست همه آنهایی را که صبح زود یکشنبه از نقاط مختلف شهر تورنتو و شهرکهای دور و بر به این آکسیون آمده تا اعتراض کنند، و نگذاشتند عوامل جانی این رژیم با خیال راحت این نمایش جنایت و توحش را برگزار کنند، صمیمانه می‌فشارم. نشان دادند که نمی‌گذارند رژیم جنایتکار اسلامی هزاران کیلومتر دور از ایران هم به جان و زندگی و سلامت فکری ایرانیان دست درازی کند.
۴ سپتامبر ۲۰۲۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی