کاظم نیکخواه
اعدام نوید افکاری!
سه شنبه, ۲۵ام شهریور, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری


اعدام این جوان زخمی به جا گذاشته که تنها با سرنگونی حکومت جانیان التیام می یابد. هرچه از این جنایت تکان دهنده میگذرد خباثت و توطئه گری و بیرحمی و توحش پشت آن روشن تر میشود و قلب انسان بیشتر و بیشتر بدرد می اید. یک جوان ورزشکار ۲۷ ساله را با توطئه و شکنجه و دسیسه سر به نیست کردند تا از مردم سرنگونی طلب انتقام بگیرند. اتهام قتل را به او چسباندند، امکان تماس با خانواده اش را به او ندادند، حتی اجرای حکم را تا لحظه آخر به او و وکیلش اعلام نکردند و او شب قبل منتظر بود که به تهران منتقل شود و شکایتش برای شکنجه بررسی شود. وکیل و یکی دیگر از بردارانش وسط راه تماس با خانواده مقتول بودند تا از آنها رضایت بگیرند و این قانون لعنتی قصاص جمهوری اسلامی را به کمک بگیرند که شنیدند که نوید متاسفانه اعدام شده است. میشود تصور کرد که چقدر خشم در قلب خانواده این جوان در قلب دوستان و دوستداران این جوان علیه قاتلینش موج میزند! خشم و انزجار و نفرتی که انتها ندارد. نه فقط دوستان و خانواده، بلکه میلیونها نفر از مردم در ایران نفرتشان از حکومت چندبرابر شد.
جمهوری اسلامی تصور میکند یا تصور میکرد که با اعدام یکی از معترضین مردم را مرعوب خواهد کرد. اما فضای خشم و نفرت و انزجاری که در جامعه گر گرفت و فوران کرد، بدون تردید چندین برابر بیش از قبل از این جنایت است. دولتها، ورزشکاران، هنرمندان و شخصیتهای بسیاری در سطح جهان نیز علیه حکومت اسلامی به حرکت در آمده اند. حکومت اسلامی از این خشم میلیونی جان کثیفش را سالم بدر نخواهد برد.
میتوانیم کاری کنیم که حکومت اسلامی مثل حکومت آپارتاید افریقای جنوبی قبل از انحلالش، در دنیا بایکوت دیپلماتیک و هنری و ورزشی شود و منزوی تر از قبل زیر فشار قرار گیرد. این را دبنال خواهیم کرد.
ما مردم تردیدی نداریم که این خشم و انزجار عمومی به عصیانی عمومی تبدیل خواهد شد. و فوران این عصیان یا انقلاب مردم به جان آمده علیه حکومت منفور دور نیست. عصیان علیه حاکمیت ستم و چپاول و تحجر و جنایت! عصیان علیه یک مشت اشغالگر که با انسانیت و با مردم تماما بیگانه اند و دشمن و قاتل مردمند! عصیان علیه دزدان میلیاردر. عصیان علیه توحش از گور برخاسته و ضد انسانی اسلامی حاکم!
نوید افکاری در جوانی طعمه گرگان حاکم شد. اما صدای او و هزاران نفر از قربانیان حکومت اسلامی به رودی خروشان تبدیل خواهد شد و بنیان این ستمگری را برخواهد افکند. مردم این کشور سزاوار مچاله شدن در زیر چنگال چنین خونخوارانی نیستند. تک تک مردم سزاوار زندگی انسانی و شاد و مرفه و امن هستند.
زنده باد انقلاب انسانی برای جامعه ای انسانی!

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی