محمد شکوهی
برخورد با ٣٠٠٠ تارنمای اینترنتی به اتهام” مشوش کننده فضای جامعه”
چهارشنبه, ۲۳ام مهر, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفته در جریان شیوع کرونا ۳۰۰۰ تارنمای” متخلف و مشوش کننده فضای جامعه” شناسایی , و با آنها برخورد شده است. وی ادعا کرده این تارنماها با “تشویش اذهان عمومی سبب ایجاد نگرانی در مردم” شده بود که متولیان این تارنماها به صورت تلفنی و حضوری توجیه شدند و با برخی از آنها برخورد قانونی صورت گرفت.

لازم به توضیح است که همزمان با شیوع کرونا در کشور جمهوری اسلامی و ناجا سیاست مسدود کردن وب سایتها و وبلاگهای ایجا شده در فضای مجازی برای اطلاع رسانی در باره کرونا توسط فعالین سیاسی و اجتماعی را در پیش گرفتند. فعالین اجتماعی و مردمی با پخش گزارشات عینی و واقعی از ابعاد شیوع کرونا، وضعیت بیمارستانها، بی تقاوتی و لاقیدی حکومت بویژه نقش جمهوری اسلامی و سیاستهایش در دامن زدن به گسترش این بیماری در کشور، اقدام به افشاگری علیه حکومت کردند.

مردم به اخبارو رسانه های حکومتی و در راس آنها صدا و سیمای رژیم در انعکاس واقعی آمار و ارقام کرونا اطمینان نداشته و حکومت را به دروغگویی و کوچک نمایی وبی تقاوتی متهم می کنند.انتشار این گزارشات مردمی در مدیای اجتماعی با استقبال هزاران نفر از کاربران فضای مجازی شده و به عنوان منابع موثق گزارشات از شیوع کرونا و نقش کثیف حکومت در پنهانکاری ابعاد فاجعه را برملا کرد. بدنبال این فعالیتها ناجای رژیم سیاست تشدید سانسور، انسداد و دستگیری کاربران و دست اندرکاران وب سایتها وبلاگها در داخل کشور را در دستور گذاشت. بر اساس گزارشات حکومتی صدها نفر تا کنون به خاطر این اتهام واهی ” متخلف و مشوش کننده فضای جامعه و پخش شایعات کرونایی” احضار و دستگیر شده اند.

حکومت کلا فضای مجازی و مدیای اجتماعی را یک تهدید و خطر جدی برای مجودیتش دانسته و با اتخاذ سیاستهای سرکوب کننده همراه با تهدید و دستگیری و زندان، در صدد مقابله با فعالیت مردم و فعالین سیاسی و اجتماعی درفضای مجازی و شبکه های اجتماعی بر آمده است.علیرغم گسترش فیلترینگ و تلاش و تقلای حکومت برای اعمال سانسور هر چه بیشتر و انسداد فضای مجازی؛ فعالین سیاسی و اجتماعی موفق به دور زدن فیلیترینگ و سیاستهای سرکوب فضای مجازی حکومت شده و امر اطلاع رسانی و بوِیژه نقش سازماندهی شبکه های اجتماعی در پیشبرد و سازمانیابی مبارزات اجتماعی را به پیش می برند.

شبکه های اجتماعی و فعالیت در فضای مجازی یک رکن کار وفعالیت اساسی و بسیار مهم در کشور می باشد. نقش این شبکه ها در اطلاع رسانی درست، انتشار اخبار و گزارشات ازاعتراضات مردم، بویژه در دوره کرونا بسیار حیاتی می باشد. تلاش ها و تقلاهای حکومت برای گسترش سانسور و فیلترینگ؛ تهدید دستگیری فعالان و کابران فضای مجازی بشدت محکوم است.

همه دستگیرشدگان باید فورا آزاد شوند. اطلاع رسانی آزاد و دسترسی آزاد به اخبار و اطلاعات حق طبیعی مردم می باشد. اعتراض و مبارزه بر علیه حکومت ادامه دارد.هیچ درجه ای از تشدید سرکوب و خط و نشان کشیدن برای مردم نخواهد توانست جلوی اعتراض و مبارزه مردم بر علیه حکومت را بگیرد. اوضاع حکومت خرابتر از آن است که وانمود می کند.کل حکومت سرکوب واعدام و زندان و فقر و فلاکت و… باید به زیر کشیده شود.

محمد شکوهی

۱۴ اکتبر ۲۰۲۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  از همین نویسنده
 
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی