مهرنوش موسوی
بیجوابی حکومت در قبال شایعه وخامت حال خامنه ایی!
دوشنبه, ۱۷ام آذر, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

این چند روز شایعه ای از طریق نیوزویک پخش شد که حال خامنه ایی خراب است. مردم در شبکه های اجتماعی با خوشحالی این خبر را پخش کردند. امروز از طریق دفتر خامنه ایی این شایعه تکذیب شد. مشرق نیوز به نقل از خود خامنه ایی نوشته است که «دشمنان نظام اسلامی شایعات مختلفی درباره فوت و بیماری درست می کنند تا شاید چند روزی روحیه ملت ایران را تضعیف کنند اما نمی دانند که در ایران با یک شخص روبرو نیستند…».
این جواب خامنه ایی، حرف مفت است. مانیفست بیجوابی این حکومت در قبال یک تصویر بسیار محتمل در اینده است. همین الان حکومت المان برای روز نبودن انجلا مرکل جواب دارد. پلن دارد. حزب دمکرات امریکا هنوز بایدن را جلو صحنه نفرستاده بود، برای این احتمال جواب داشت. خامنه ایی دروغ میگوید که نظام به شخص متکی نیست. میخواهد بیجوابی اش هویدا نشود. انهم از طرف کسی که به همپالگیهایش قبولانده به او امام، رهبر، مقام معظم و غیره بگویند، وگرنه هر کسی میداند، نظام های ایدئولوژیکی دیکتاتوری دست بر قضا به شدت به شخص متکی هستند.
اوضاع الان جمهوری اسلامی با دوران مرگ خمینی بسیار متفاوت است. گرچه حتی همان دوران هم با یک زلزله سیاسی مواجه شدند با کشت و کشتار بیرونی و زد و بند درونی سر و تهش را هم آوردند. الان جمهوری اسلامی از درون آش و لاش است. دست برقضا یک موضوع اختلاف این است جناحی در درون حاکمیت مطلقا خامنه ایی را قبول ندارد. خامنه ایی این حکومت شکننده و کلنگی را با زور، عجالتن سرپا نگه داشته است. هیچ کسی الان در جمهوری اسلامی، زیر بار جانشینی پسرش یا شخص دیگری نخواهد رفت. جناحهای فعلی حکومت برای مشکلاتی صد برابر کوچکتر از اینها در مجلس برای هم اس ام اس تهدید آمیز میفرستند!
در ثانی در دوره مرگ خمینی، هنوز جنبش سرنگونی عروج پیدا نکرده بود. مردم میدانند چرا حتی از این شایعه خوشحالی میکنند. مردم دور این میدان جنگ می پلکند. در کمین نشسته اند. هر گونه تغییری در صف دشمن که روی لحظه حمله انها برای جمع کردن این عمارت دزدی و جنایت تاثیر بگذارد، مهم است. دولتهای غربی هم دست برقضا به همین خاطر دور این شایعه می پلکند. فقدان خامنه ایی، سوت حمله مردم برای درهم پیچیدن بساط اینهاست! با یک هل دادن، این نظام از هم میپاشد.
در شایعه وخامت حال خامنه ایی، حال خودش در درجه دوم اهمیت است. درجه اول اهمیت، عریان شدن بی الترناتیویی نظام و خود شخص خامنه ایی در قبال این دوره است. الان ده سال است به خاطر بی الترناتیویی حکومت، مدام رسانه ها روی نقطه ضعف این نظام، روی بیجوابی و بی افقی این نظام در این باره شایعه میسازند، مانور میدهند، بعد منتظر می نشینند تا بی جوابی حکومت را شاهد باشند! تا بی افقی اش را به همدیگر نشان بدهند. جمهوری اسلامی خیلی راحت میتوانست بگوید در صورت فقدان مقام معظم رهبری فلان شخص جانشین ایشان است. این را چرا نمیگوید، چرا نمیتواند بگوید، همین جالب است. همین خوراک شایعه سازی است! مردم هم خیلی واردند. مردم هم روی همین نقطه ضعف، مانور شادی میدهند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی