محمد شکوهی
از “ول شدن فضای مجازی” تا برجام و”خطردشمن” درحاشیه سخنان خامنه ای
یکشنبه, ۱ام فروردین, ۱۴۰۰  
اشتراک گذاری

خامنه ای رئیس حکومت آدمکشان اسلامی سرمایه امروز یکشنبه اول فروردین ١۴٠٠ به مناسبت سال تازه در تلویزیون حکومت ظاهر شده و صحبت کرد. وی به دو موضع مهم اقتصاد حکومت و انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و با سرهم کردن آمار و ارقامی به نقل از بانک جهانی و مسئولان رژیمش مدعی شد که وضعیت اقتصاد حکومت “خوب” است.وی در ادامه به موضوع انتخابات ریاست جمهوری بطور ویژه پرداخت و با اشاره به”تلاشهای دشمن” برای ضربه زدن به نظام؛ خواستاراعمال کنترل بیشتر بر فضای مجازی شد.وی سپس در ادامه به موضوع برجام، تحریمها و موقعیت منطقه ای رژیم پرداخت و تاکیدات و خواستهایش را طرح کرد.
وی در باره مضحکه انتخابات آتی ریاست جمهوری ضمن تاکید برای وحدت باندهای حکومتی تلاش کرد مردم را “قانع” بکند که در مضحکه انتخابات شرکت بکنند. وی بشدت نگران عدم استقبال مردم از انتخابات حکومت است.وی در باره فضای مجازی گفت، فضای مجازی خیلی جاها ول شده و به “تهدیدات فضای مجازی برای حکومت”علیه این نمایش حکومتی اشاره کرد و تاکید کرد که باید کنترل بیشتری در این مورد اعمال شود.
وی در مورد برجام ضمن تاکید بر سیاست تاکنونی اش، اعلام کرد که اگر آمریکا تعهداتش یعنی لغو تحریمها را انجا بدهد ایران هم تعهداتش را انجام خواهد داد وبه برجام باز خواهد گشت. وی دولت روحانی و موافقان برجام را به عجله و عقب نشینی متهم کردو تاکید کرد “نباید عجله کرد. ما صبرمان زیاد است”!.
وی در مورد موقعیت رژیم در منطقه و شرکتدرجنگ نیابتی در یمن اشاره کرد و مدعی شده آمریکا و سیاست های حمایت از عربستان برای حمله به حوثی ها شکست خورده و هر دو در باطلاق گیر کرده اند.

صحبتهای امروز خامنه ای ادعاهایی دروغ، شیادی سیاسی و دروغی بیش نبوده و نیست. وی تلاش کرد به صفوف حکومت امید بدهد که در برابر مشکلات ایستادگی بکنند و اگر ایستادگی بکنند موفق خواهند شد. وی بشدت نگران وضعیت در هم ریخته صفوف حکومتش می باشد. بویژه با در راه بودن مضحکه انتخابات حکومتی و احتمال استفاده “دشمنان از این وضعیت” برای ضربه زدن به رژیم.
“دشمن نظام” از نظر خامنه ای مردم معترض و جان به لب رسیده ایران می باشند که در چند سال گذشته بارها برعلیه حکومت به پاخاسته و دست به اعتراضات گسترده ای زده و حکومت را تا آستانه سرنگونی سوق داد. اعتراضات دی ماه ٩۶ وآبان ٩٨ و اعتراضات جاری فعلی تنها سرفصل های با شکوه از جدال مردم با حکومت دزدان و آدمکشان اسلامی بودند.

وضعیت اقتصاد حکومت درهم ریخته، بیکاری و گرانی افزایش یافته،بخش اعظم چرخ تولید به دلیل تحریمها عملا خوابیده است. ارزش پولش هر روز سقوط می کند، فساد، دزدی و قاچاق سرتاپای حکومت را در برگفته است.متقابلا فقر، فلاکت و بیکاری و بی مسکنی، حقوق های چندین برابر زیر خط فقر و.. زندگی میلیونها نفر از مردم را با مخاطرات جدی حتی برای زنده ماندن تبدیل کرده است. سیاستهای اقتصادی و سیاسی ضد مردمی حکومت دمار ازروزگار مردم درآورده است. جمهوری اسلامی و کل حکومت با خامنه ای و روحانی و.. حکوم سرکوب، تحمیل فقر، فلاکت، سرکوب وزندان و اعدام می باشند.
خامنه ای در سخنرانی خود وانمود میکرد که با “اعتماد به نفس” و از موضع “اقتدار نظام” دارد حرف می زند، که پز توخالی بیش نبود. وضعیت حکومت بشدت خراب است. بخش هایی از حکومت حتی امیدی به عبور سالم رژیم از بحران مزمن سیاسی و اقتصادی که درش گیر کرده است، ندارند.امید و افق حکومت به بر سر کار ماندن هر روز کوچک و کوچکتر میشود.و خامنه ای متوجه این موضوع می باشد. ترس و وحشت حکومت از بازگشت دوباره اعتراضات ضد حکومتی مردم علیه وضع موجود خواب آرام را از چشمان حاکمان، از جمله خامنه ای ربوده است.
“دشمن دشمن” گفتنهای امروز خامنه ای و تکرار آن، بیانگر ضعف و زبونی، دیدن خطر سرنگونی رژیم و وحشت حکومت از بازگشت مجدد اعتراضات مردم و تبدیل آن به انقلابی بنیانکن برعلیه کل نظام می باشد. مردم جمهوری اسلامی نمی خواهند و این بارها گفته اند. نبرد نهایی مردم با حکومت برای تعیین تکلیف نهایی و به زیر کشیدن جمهوری اسلامی در راه است.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  از همین نویسنده
 
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی