نسخه چاپی / وب سایت خبری - تحلیلی روزنه

 
محمد شکوهی
هزینه ۱۰۰۰ میلیاردی برای یک داروی بی‌اثر در کرونا! ادامه کشتار مردم توسط حکومت
اشتراک گذاری

*مصطفی قانعی- عضو کمیته ملی واکسن کرونا در باره  تلاش های جمهوری اسلامی برای تولید داروی کرونا و هزینه هایی که شده گفته است: “هزینه‌ها برای این دارو حدود ۱۰۰۰ میلیارد است. وی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا کاسبی پشت مصرف این دارو است، گفته است: “بدون شک. بالاخره فروش برترین شرکت‌های ما ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیارد بوده است. البته من نمی‌خواهم موضوع را بیش از این باز کنم، اما یکسال فریاد نتیجه‌اش این شد که هم منابع ما رفت و هم دچار مشکل شدیم”!

*حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس نیز گفته است: به خاطر واکسن داخلی در خرید واکسن تاخیر داشتیم . سهل انگاری شد!

یکی از مقامات “شرکت های دانش بنیان” که اکثرا تحت پوشش ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت خامنه ای هستند، نیز هفته پیش با بی شرمی تمام اعلام کرد که تلاش ها برای تولید ۵٠ میلیون دوز واکسن ایرانی عملی نشد چون کمبود مواد اولیه داشتیم و تحریمها اجازه نداد! یکی دیگر از اوباش حکومتی هم گفته است که زیرساخت های لازم را نداشتیم انگار در جریان ساخت واکسن متوجه شده اند که زیرساخت ندارند!

این ا عترافات در زمانی بیان میشود که با فتوای خامنه ای واردات واکسن ساخت انگلیس و آمریکا ممنوع شد و نتیجه همه اینها مرگ روزانه حداقل ۶٠٠ بنا به آمار خودشان بوده است یعنی از زمانی که واکسن را ممنوع کردند تا امروز دهها هزار نفر قربانی شده اند. اما برای دزدان و جنایتکاران حاکم کرونا یک “نعمت الهی دیگر” شد. با هزینه هایی که حکومت برای پروژه های شکست خورده تولید واکسن داخلی اش صرف کرده، به گفته یکی از مقامات انستیتو پاستور و اظهار نظر برخی پزشکان برای منلیونها نفر میشد واکسن استاندارد تهیه کرد.

در حالی که در کشور در کنارکمبود واکسن، کمبود فنتیلاتور، سرم و اخیرا کمبود اکسیژن و … وجود دارد، حکومت کماکان مشغول پروژه های شکست خورده اش است. این یعنی بی تفاوتی و لاقیدی تمام و کمال حکومت و نداشتن حداقلی از برنامه برای مقابله با کرونا.

حکومت میتوانست واکسن وارد کند تا دهها هزار نفر جانشان را از دست ندهند و اینکار را بخاطر سیاست های ارتجاعی و بساط دزدی و فساد حاکم انجام نداد. به این میگویند قتل عمد مردم. این نیز به پرونده سراپا جنایت حکومت اضافه شد. جامعه باید یکپارچه دست به اعتراض بزند هم برای تهیه فوری واکسن و هم سایر نیازهای دارویی و

محمد شکوهی

اول شهریور ١۴٠٠، ٢٣ اوت ٢٠١٢

 
 
http://rowzane.com/content/shokohi/article=229538