جليل جليلى
چه باید کرد؟
چهارشنبه, ۲۴ام مرداد, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

دنیا در تب و تاب است.  فعل و انفعالات بیولوژیکى و رفتارهاى فیزیکى انسانها بى وقفه در جریان است.  همه آدمها همچنان روی پاهایشان راه میروند، با دستهایشان کار میکنند، با چشمهایشان میبینند، با گوشهایشان میشنوند و با مغزشان فکر میکنند.  میخورند، می آشامند و دفع میکنند ۔  نفس میکشند، میخوابند و لذت میبرند و تولید مثل میکنند.  و زندگی ادامه دارد.

فیزیولوژی طبیعی، نیازهای جسمى، روحی و روانی این انسانها، از آن موقعی که خود را شناخته اند و در تاریخشان ثبت کرده اند همچنان یکسان باقی مانده است.   نیاز به نفس کشیدن، خوردن، آشامیدن و لذت بردن از سکس، نیاز به کار کردن و تولید مایحتاج، نیاز به استراحت و تفریح، نیاز به دیدن، شنیدن و حرف زدن، بطور یکسان در همه انسانها باقی مانده است.

نیازهاى همه این انسانها یکسان ولی سطح برآورده شدن آنها یکسان نیست.  عده بسیار زیادی از انسانها از برآورده شدن خیلی از نیازهایشان محروم اند. خیلی از این انسانها برای تامین حد اقلی از مایحتاج زندگی شان مجبورند جسم و روح  و روانشان را به دیگران بفروشند.  بخشی از مسکن و مسکن مناسب محرومند.  بخشی حتی از دیدن و شنیدن و کشف حقایق محرومند.  بخشی از انسانها در جنگها به کشتن و کشته شدن کشیده میشوند و بخشی در محیطهای کار قربانی میشوند؟  تولید کنندگان ثروت خود از تصمیم گیری بر سرنوشت این ثروت محروم میشوند.  ثروت تولید شده بر علیه تولید کنندگانش بکار گرفته میشود؛ تبدیل به بمب میشود و بر سرشان ریخته میشود، تبدیل به خرافه میشود و به خوردشان داده میشود، تبدیل به زندان میشود و به بندشان میکشد، تبدیل به تعصب و نفرت میشود و از همدیگر دورشان میکند.  و عده قلیلى از انسانها در یک زندگی مجلل و باشکوه غوطه میخورند و بخش عظیم ثروت تولید شده بوسیله کار و تلاش مشترک همه انسانها را فقط برای برآورد نیاز های خود مورد مصرف قرار میدهند.

این وضعیت را میشود و باید عوض کرد.  میشود دنیایی ساخت که در آن همه انسانها در رفاه و آسایش و بدون نگرانی از نان شب زندگی کنند.  میشود دنیایی ساخت که در آن همه انسانها از لحظه به لحظه حیات خود لذت ببرند.  دنیایی فارغ از استثمار، فارغ از ستم و تبعیص، فارغ از کشت و کشتار و فارغ از فقر و محرومیت.

رفاه، بهداشت، تغذیه و مسکن مناسب، امکان تحصیل علوم و امکانات تفریح و مسافرت را برای همه مردم این دنیا همین امروز میتوان تامین کرد.  بشرط اینکه بلافاصله ثروتهای کلانی را که در انحصار عده قلیلی از مردم جهان متمرکز شده است از دست آنها خارج کرد و امکان استفاده برابر از این ثروت را برای همه فراهم کرد.  بشرطی که امکان استثمار انسان از انسان و امکان تمرکز ثروت در انحصار استثمار کنندگان را از بین برد.  بشرطی که وسایل تولید از مالکیت خصوصی سرمایه داران خارج شود و در اختیار جامعه قرار گیرد.  بشرطی که کنترل و اداره امور جامعه را از دست معدودی سرمایه دار و مزدوران آنها خارج  کرد و آنرا بدست همه شهروندان و همه مردمی که در تولید اجتماعی شرکت دارند سپرد.

و این ممکن میشود فقط از طریق متحد شدن بخش قابل ملاحظه ای از تولید کنندگان ثروت با هدف پایان دادن به استثمار.  و در قدم اول سرنگون کردن دولت سرمایه داران و برقراری یک جمهوری سوسیالیستی در هر کشوری که این امکان فراهم میشود۔

این امکان امروز در ایران وجود دارد.  میلیونها انسان، زن و مرد، پیر و جوان نارضایتی خود از وضع موجود را در اشکال مختلف نشان داده اند. راه پایان دادن به این وضعیت و ساختن یک دنیاى بهترمتحد شدن زیر پرچم آن حزبى است که هدف و برنامه اعلام شده اش ایجاد یک دنیاى بهتر است.  متحد شدن کارگرانی که از استثمار بیزارند، از اخراج نگرانند  و برای دریافت حقوق عقب افتاده شان در حال مبارزه اند، متحد شدن زنانی که ازتبعیض و ستم جنسی متنفرند، متحد شدن جوانانی که برای آزادی و خلاصی فرهنگی مبارزه میکنند و بلاخره متحد شدن همه انسانهایی که خواهان جدایی کامل مذهب از دولت و پایان دادن به دخالت مذهب در زندگی خصوصی افراد هستند.  این اولین و ضروری ترین قدم برای ایجاد رفاه براى همه، آسایش برای همه و آرامش برای همه است۔

 

این حزب همه اکنون وجود دارد.

برای خلاصی از شر حکومت اسلامی سرمایه داران، براى خلاصى از استثمار، تبعیض و نابرابی و براى ساختن یک زندگی مرفه، شاد و آزاد برای همه در صفوف حزب کمونیست کارگری ایران متشکل و زیر پرچم این حزب متحد شوید.

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com