کاظم نیکخواه
پرونده سازیهای تازه علیه اسماعیل بخشی
پنجشنبه, ۱۸ام بهمن, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

فرزانه زیلابی وکیل اسماعیل بخشی میگوید برای اسماعیل بخشی سه اتهام تازه دست و پا کرده اند: “نشر اکاذیب، فعالیت تبلیغی علیه نظام، و توهین به مقامات”. فرزانه زیلابی میگوید “در حالی که موکلم پیگیر مراجعات پزشکی بود، دستگیری دوم صورت گرفت و الان او در اختیار ضابط پرونده است که طرف شکایت ماست”. جالب است که همه این اتهامات از یک کامنت اسماعیل بخشی در اینستاگرام استنتاج شده است!

اسماعیل بخشی بعد از آزادی از زندان در یک کامنت در ایستناگرامش گفت که به دلیل دفاعش از کارگران در زندان شکنجه شده است و وزیر اطلاعات حکومت اسلامی را به مناظره و پاسخگویی دعوت کرد. این نامه یا یادداشت اسماعیل بخشی کل جامعه را تکان داد و بخشهای مختلف کارگران و مردم به شیوه های مختلف از اسماعیل بخشی حمایت کردند و شکنجه گران را مورد نفرت و اعتراض قرار دادند. با این جنبش، سرتاپای حکومت اسلامی به حشت و ولوله افتاد. دست اندرکاران حکومت یکی یکی بیرون آمدند و شکنجه در زندانهایشان را انکار کردند. رئیس کمیسیون امنیت مجلس اسلامی، رئیس قوه قضائیه، معاون روحانی، نمایندگان مجلس اسلامی، استاندار خوزستان، دادستان شوش، و زندانبانان گفتند که اسماعیل بخشی شکنجه نشده است! و رئیس کمیسیون امنیت مجلس اسلامی گفت که او اعتراف کرده است که وابسته به حزب کمونیست کارگری است. چه اعلام برائتی! چه شاهدان بی طرفی! چه تقلای زبونانه و نفرت انگیزی!

پس از آن همه مردم دیدند که چه معرکه وقیحانه ای راه انداختند. حسین شریعتمداری سخنگوی منفور شکنجه گران به اسماعیل بخشی حمله کرد و او را وابسته به حزب و عامل خارجیها معرفی کرد و بعد صدا و سیمای حکومت دست به کار شد و فیلم “طراحی سوخته” را که در واقع تایید سخنان اسماعیل بخشی در مورد شکنجه شدنش بود پخش نمود. و روز بعد یعنی روز ٣٠ دی ماه پاترولهای مسلح به خانه اسماعیل بخشی و سپیده قلیان که او هم از شکنجه شدنش سخن گفته بود ریختند و آنها را با خود دوباره به زندان بردند. با این حرکت کل ژستهای مسخره امثال مطهری ها و روحانی ها و نمایندگان “معقول و اعتدالگرای” مجلس اسلامی که میخواستند فضای جامعه را باز نشان دهند دود شد و هوا رفت. دست اندرکاران و مبلغان حکومت اسلامی یک بار دیگر فهمیدند که در بحث اجتماعی و باز یک ثانیه حتی در برابر یک کودک دبستانی دوام نمی آورند. چه برسد در برابر کارگران آگاهی مثل اسماعیل بخشی و وکیل او و دیگر مردمی که از او و سپیده قلیان و همه زندانیان سیاسی با استدلالهای کوبنده دفاع میکنند.
سرگیجه حکومت اسلامی قابل فهم است. جمهوری اسلامی در جنگ با کارگران هفت تپه و اسماعیل بخشی، یک ضربه محکم و کاری خورد و جنگ را باخت. با دستگیری مجدد اسماعیل بخشی تنها و تنها تلاش کرد فضا را با قلدری آرام کند. در عین حال میداند که آرام شدنی در کار نیست. اسماعیل بخشی پرچم طبقه کارگر سوسیالیست را با جسارت بلند کرد و در راس جامعه قرار داد. با زندانی کردن و شکنجه کردن او جنبش او بهیچ وجه عقب نخواهد نشست. او در قلب همه کارگران و مردم جای دارد و حکومت اسلامی با دستگیری و پرونده سازی علیه بخشی تنها و تنها خودرا در محاصره نفرت و خشم بیشتر همه کارگران و مردم قرار میدهد و قطعا صدها و هزاران اسماعیل بخشی دیگر علیهش سر بلند خواهند کرد. دستگیری اسماعیل بخشی و سپیده قلیان یک دهن کجی و گستاخی آشکار نسبت به کارگران و همه مردم است و پاسخ این گستاخی ها را کارگران و مردم محکمتر از قبل خواهند داد. این را به امثال حسین شریعتمداری و قانون گذاران و زندانبانان و شکنجه گران حکومت قول میدهیم.

حکومت منفور و اسلامی سرمایه داران باید گورش را گم کند. این جامعه آگاه تر و متحد تر و مصمم تر از آنست که با این نوع دستگیریها و پرونده سازیها در برابر سرمایه داران چپاولگر و حکومت شکنجه گرشان کوتاه بیاید. آزادی بیان، آزادی اعتراض، آزادی تشکل و آزادی تحزب حق همه کارگران و همه مردم است. اسماعیل بخشی و سپیده قلیان و همچنین جعفر عظیم زاده و پروین محمدی و بهنام ابراهیم زاده و آتنا دائمی و گلرخ ایرایی و همه زندانیان سیاسی را آزاد خواهیم کرد. جامعه ای آزاد و انسانی و بدون ستم و استثمار و با اداره شورایی یعنی همان که اسماعیل بخشی گفت حق همه مردم است. آنرا برپا خواهیم کرد. نابود باد حاکمیت سرمایه داران!

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com