کاظم نیکخواه
داستان نامه نگاری به ترامپ
چهارشنبه, ۷ام دی, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

حتما شما هم جریان نامه نگاری تعدادی از افراد اپوزیسیون ایرانی به دونالد ترامپ را شنیده اید. اینها که در وافع افرادی با گرایش سیاسی راست در اپوزیسیون ایران هستند، از اینکه به جای اوباما، دونالد ترامپ رئیس جمهور شده ابراز شادمانی میکنند و از او میخواهند که تحریمهای اقتصادی علیه جمهوری اسلامی را تشدید کند، برجام را کنار بزند، و نهایتا مردم ایران را از شر حکومت اسلامی خلاص کند و “دموکراسی لیبرال”را به جای حکومت اسلامی به ایران بیاورد. قبلا هم رضا پهلوی نامه ای تقریبا با همین مضمون به ترامپ نوشته بود. نامهایی مثل راشدان و مجید محمدی و احمد باطبی که از چهره های باب طبع رادیو فردا و بی بی سی فارسی هستند را میتوان بهمراه کسانی مثل شایان آریا از حزب مشروطه و آرش سبحانی موزیسین را در زیر این نامه دید.

روشن است که هر انسان شریفی میخواهد از شر حکومت کثیف اسلامی در ایران خلاص شود. اما باید از خود بپرسیم دلیل این میل سوزان مردم به خلاصی از شر جمهوری اسلامی چیست؟ دلیل این آقایان هرچه باشد دلیل مردم ایران اینست که حکومت اسلامی حکومتی مذهبی و مرتجع است، دزد و چپاولگر است، ضد زن است، سرکوبگر است، فاشیست و ضد پناهندگان است، جنایتکار و جنگ افروز است، ضد محیط زیست است، ضد کودک است. و خیلی دلایل دیگر در این راستا را میتوان بر شمرد.
اگر کسی به همین اوصاف اصلی حکومت اسلامی که اشاره شد دقت کند متوجه میشود که از میان رئیس جمهورهای آمریکا و از میان همه روسای امروز دولتها در غرب بطور کلی، میتوان با قطعیت گفت که دونالد ترامپ بدون استثنا از همه بیشتر با جمهوری اسلامی وجه مشترک دارد. امضا کنندگان این نامه که ظاهرا همه در آمریکا زندگی میکنند بهتر از من مبارزات انتخاباتی را دنبال کرده اند و میدانند که بسیاری از این خصوصیات جناب ترامپ در جریان بحثها و افشاگریهای انتخاباتی افشا شد. بنا به فاکتهای بسیار ترامپ ضد زن ترین، فاشیست ترین و ضد پناهنده ترین، مفتخورترین و پولدارترین، و خرافی ترین و مذهبی ترین سیاستمداررده بالای آمریکاست که به ریاست جمهوری رسیده است. بعلاوه او هنوز به قدرت نرسیده از گسترش مسابقه تسلیحاتی اتمی سخن میگوید، از پاره کردن پیمانهای دفاع از محیط زیست حرف میزند، و خیلی چیزهای دیگر.
کلا ترامپ یک فاشیست و دست راستی مرتجع تمام عیار است. و از همینجا میتوان فهمید که آن “دموکراسی لیبرال” که حزب مشروطه و نویسندگان نامه آنرا دنبال میکنند معنایش چیست و از چه قماشی است. از نوع همان جنگلی که جرج بوش پدر و پسر در عراق پیاده کردند و بزرگترین خدمت را به حکومت اسلامی ایران و کل ارتجاع اسلامی انجام دادند و زندگی میلیونها نفر از مردم عراق و منطقه را به جهنم تبدیل کردند. بنابرین تنها میشود گفت شرم بر کسانی که ظاهرا در دفاع از مبارزات مردم ایران، اما در واقع برای سهیم شدن در قدرت از بالای سر مردم، بدنبال “رژیم چنج” از نوع نئوکنسراوتیستی آن در ایران هستند.
البته یک چیز را هم باید در آخر اضافه کنم و آن اینکه فضای جامعه ایران و جو بین المللی باعث شد که رژیم چنج در همان دوره جرج بوش پوچ در آید و کنار زده شود و نئوکنسرواتیستها هم به انزوا و شکست کشیده شوند. الان موقعیت دولت آمریکا بسیار از آن دوره بدتر است. ثانیا فضای ملتهب جامعه ایران نیز نشان میدهد که چلبی های ایرانی که میخواهند “دموکراسی لیبرال” کذایی را به کمک دولت دست راستی ترامپ پیاده کنند جای جدی ای در سیاست ایران نخواهند داشت. مردم ایران با مبارزاتی نظیر تظاهراتهای میلیونی در سال ٨٨ با شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای و با اعتصابات و اعتراضات هرروزه جوانان و زنان و معلمان و کارگران برای عقب راندن تعرضات حکومت و قوانین اسلامی، دارند نشان میدهند که خود دست به کار سرنگون کردن حکومت اسلامی هستند. اگر رئیس جمهورهای آمریکا چه جمهوریخواه چه دموکرات و بقیه کار “خیری” بخواهند انجام دهند بهترین کار اینست که شر خود و “رژیم چنج” شان را از سر مردم ایران کم کنند و بگذارند مردم با مبارزات و اعتراضات و همبستگیها و خیزش خود از شر این حکومت کثیف خلاص شوند.

کاظم نیکخواه
٢٧ دسامبر ٢٠١۶

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

یک پاسخ به “داستان نامه نگاری به ترامپ”

  1. PARVIZ گفت:

    تقاضا از ترامپ موجب رهایی مردم و رسیدن به حکومت مردمی و دمکراسی در ایران نخواهد شد ،تنها هنگامی میتوان اهرم تضادهای خارجی و بینی المللی رژیم را بطورموثر بکار گرفت که تضاد عمده واساسی موجود فیمابین رژیم از یکسو و مردم ایران از سوی دیگر به نقطه اوج و غیرقابل برگشت رسیده باشد وامرخطیرهدایت ورهبری آن جنبش در دست نیرو یا نیروهای انقلابی و عمیقأ دمکراتیک باشد.تجربه نشان میدهد که مردم ایرانزمین در کارزار مبارزه برعلیه استبداد و ارتجاع همواره درصف مقدم نهضتهای آزادی خواه درخاورمیانه قرارداشته اند ؛ لذا نامه نگاری از ایند ست چون آب در هاون کوبیدن است .

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com