مینا احدی
ما سلبی هستیم، گورتان را گم کنید!
پنجشنبه, ۷ام دی, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

“رئیس پلیس تهران بزرگ مردادماه سال جاری اعلام کرده بود که رویکرد پلیس در اجرای طرح «گشت ارشاد»، «سلبی و قهرآمیز» نخواهد بود و اساس کار این نیرو در برخورد با «ناهنجاری»، «ایجابی» است.” 
رئیس پلیس تهران میگوید ، ایجابی شده ایم و من میگویم شما را زنان قهرمان و نترس و شجاع در ایران وادار کردند، ایجابی شوید و چماق و زندان و شلاق و وقاحت اسلامی اتان را در پستوهای ادارات سرکوبگرتان قایم کنید، شما وادار به عقب نشینی شدید. این جناب و دم و دستگاه جهنمی اش همانهایی هستند که زنان ” بدحجاب ” را خونین و مالین میکردند، همان هایی هستند که بی احترامی میکردند، میزدند و دستگیر میکردند و با گرفتن پول و وثیقه و .. دستگیرشدگان را آزاد میکردند، اینها اکنون در روز روشن و با صدای بلند میگویند غلط کردیم!
غلط کردم گفتن های روسای ناجا و خزیدن اینها به فاز ایجابی ، نتیجه مبارزات میلیونها زن آزاده در ایران است، نه فقط در عرضه مقابله با حجاب بلکه در همه زمینه ها !
جمهوری اسلامی ایران گفت زن نیمه انسان است، مرکز فساد و موجودی شیطانی است، گفت میتوان به زن امر و نهی کرد، میتوان به او تجاوز قانونی کرد، وادار به ازدواجش کرد و اگر دست از پا خطا کند میتوان سنگسارش کرد. این دستور قران و پیغمبرشان بود که بسیار کارساز بود برای ترساندن و پس راندن زنان و مردم در ایران بعد از یک انقلاب بزرگ علیه حکومت پهلوی، بیش از سه دهه زدند و کشتند و زندانی کردند و شلاق زدند، اما قدم به قدم در آن جامعه مبارزه شد، ذره ذره آنها را وادار به عقب نشینی کردیم و اکنون خودشان میگویند، جرات نداریم دست روی زن بلند کنیم سلبی نیستیم ایجابی شده ایم. بر پیشانی تمام این عقبگرد و ارتجاع در ایران مهر شکست زده شد. زنان در بدترین شرایط و با تسلط قوانین و فرهنگ عقب مانده اسلامی و مردسالارانه ، گفتند انسانیم و از حرمت خود و انسانیت خود ، دفاع کرده و فرهنگ و اخلاقیات و رابطه دیگری را با خودشان را در آن جامعه دامن زدند. اکنون همه در ایران میگویند، موقعیت زنان در خانه و مدرسه و دانشگاه بسیار با آنچه حکومت میخواست متفاوت است .
این موقعیت بهتر را با فداکاریها و رزمندگیها و کوتاه نیامدن های هزاران و هزاران نفر به دست آورده ایم. این دستاورد برگشت ناپذیر است. این بخشی از فرهنگ آن جامعه شد که زن و مرد انسان اند وباید برابر باید باشند. به زن نمیتوان بی حرمتی کرد، نمیتوان او را وادار به ازدواج کرد و نمیتوان او را در خانه حبس کرد و حقوق انسانی اش را به گروگان گرفت.
اکنون روسای ناجا و سران حکومت اسلامی میگویند سلبی نیستیم و ما پاسخ امان اینست ما سلبی هستیم، شما را نمیخواهیم بروید گورتان را گم کنید!

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com