نسان نودینیان
جمعیت “مامایی” ایران علیه بی توجهی وزارت بهداشت و وزارت رفاه
چهارشنبه, ۹ام آذر, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

برگزاری تجمع اعتراضی!

بگزارش ایلنا؛ معصومه آباد، رئیس جمعیت مامایی ایران نامه‌ای به وزیر کشور ارسال کرده و در این نامه، خواستار صدور مجوز برای برگزاری تجمع صنفی شده است. در این نامه همچنین، به مشکلات متعدد قشر “ماما” اشاره شده و از بی‌توجهی وزارت بهداشت و وزارت رفاه به مطالبات ماماها انتقاد شده است. بی‌توجهی وزارت بهداشت جهت تعیین تکلیف تعرفه مامایی، پرداخت حق‌الزحمه ماماها به پزشکان زنان، عدم توجه به این صنف در طرح تحول سلامت لیست اعتراض ماما ها به نظام پزشکی و وزارتحانه های بهداشت و رفاه است.

معصومه آباد در این نامه ضمن انتقاد از سازمان‌های بیمه‌گر که از پرداخت هزینه نسخ دارویی و پاراکلینیک تجویز شده قانونی توسط ماماها سرباز می‌زنند؛ خاطرنشان شده: با این اقدام، زنان بیمه شده متقاضی خدمات پراهمیت مامایی، مجبور به پرداخت هزینه‌های دارویی از سبد خانوار و به صورت آزاد هستند.

در بخش دیگر این نامه عدم اجرای مصوبه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مربوط به استخدام ۴٠٠٠ ماما و قطع بدون دلیل پرداخت ١۵ درصدی تعرفه زایمان به ماماهای شاغل در بلوک‌های زایمانی ازجمله دلایل دیگر نارضایتی این قشر اعلام شده است.

اعتراضات پرستاران و ماما ها در طول یکسال گذشته علیه ناامنی شغلی و پایین بودن حقوق و مزایای کار در جریان است.

شغل مامایی شغلی حساس و انسانی است. ماما ها باید مورد حمایت مردم قرار گیرند. هر درجه رفاه و دریافت حقوق و مزایای مکفی به ماما ها و پرستاران در جهت تامین سلامت و پرستاری فعال وموثر از بیماران و زنان حامله، است.

حقوق های زیر خط فقر، پرداخت نکردن بموقع حقوق و مزایای کارگران، پرستاران، ما ما ها و کارمندان  چالش بزرگ کارکنان جامعه با دولت یازدهم روحانی است.

برگزاری تجمع های اعتراضی با مطالبات روشن تنها ابزار تحمیل حقوق و مزایای مکفی به دولت است.

فراخوان حمایت از تجمع  جمعیت مامایی  را همه جا در اینستاگرام، در میدیای اجتماعی گسترش دهیم.

نسان نودینیان

۶ آذر ١٣٩۵

٢۶ نوامبر ٢٠١۶

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  از همین نویسنده
 
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com