شهاب بهرامی
کشاکش تروریستها
شنبه, ۷ام مهر, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

روز دوشنبه این هفته اجلاس سالانه سازمان ملل متحد کار خود را آغاز کرد. این اجلاس نیز بسان اجلاس گذشته این نهاد، ورای ادعاها و شعارهای تکراری و مردم فریب در مورد نجات محیط زیست، کاهش گرسنگی، ثبات و امنیت جهانی و غیره، نمایش رقت انگیزی بود از تقلای نمایندگان دولتهای سرمایه داری بحران زده برای جلب توجه افکار عمومی. از سران جنایتکار، فاشیست و مالیخولیایی همچون ترامپ، نتنیاهو و روحانی، تا شرکای نا محترم اروپایی شان همگی در این خیمه شب بازی در قالب رجز خوانی و خط و نشان کشیدن و تملقِ متقابل و چاپلوسیِ دیپلماتیک به ایفای نقش پرداختند.

موضع قاطع و بی تخفیفِ ترامپ در مورد جمهوری اسلامی و بعد دست کشیدن روی سر روحانی بنام یک آدم “لاولی” یا دوست داشتنی، در این نمایش مسخره از قبل قابل پیش بینی بود. اما آویزان شدنِ حسن روحانی به نلسون ماندلا آنهم از موضعی ضعیف و سخیف، تکمیل کننده پرده ای دیگر از این سیرک مضحک بود. اما چرا جمهوری اسلامی چنین ضعیف در مقابل “شیطان بزرگ” ظاهر شد؟ چرا قدرت موشکی را لای پوشک  پیچیدند و حتی سناریوی نخ نمای حمله اهواز هم  بداد مظلوم نمائی شان نرسید؟

زیرا ترامپ و دیگر مخالفین حکومت اسلامی به اتفاقی مهم از درون جامعه اشاره کردند و روحانی در مقابل آنها حرفی برای گفتن نداشت. فلج اقتصادی در کنار بحران اجتماعی که سرتاپای جامعه را علیه جمهوری اسلامی فرا گرفته رئیس “دولت اعتدال و امید” را آچمز کرده است. اعتصاب عمومی کردستان که به فراخوان احزاب چپ و کمونیست شکل گرفت همچنین اعتصاب سراسری و با شکوه رانندگان و کامیون داران که با قدرت به بیش از ٢٠٠ شهر رسیده است، نمونه های متأخر مبارزه مردم برای خلاص شدن از شر این حکومت و کل این سیستم چپاول است. ابوالفضل قدیانی یکی از چهره های شناخته شده مجاهدین انقلاب اسلامی اخیرا گفته است “اعمال دولت ترامپ و عملکرد آقای خامنه ای عملا دو لبه یک قیچی اند که با هم افزایی، تن ملت ایران را مجروح می کند”. نوری زاد میگوید خامنه ای جاسوس روسیه و پوتین است.

اینها همه از یاران دیروز خامنه ای و روحانی و خمینی بوده اند و امروز شکاف به حدی رسیده که حتی از درون مجلس اسلامی صداهایی بلند شده است که میگویند “این مملکت جنگ زده نیست، قحطی زده نیست، خیانت زده است”. فحشهای رکیکی که لمپن های حاکم نثار یکدیگر میکنند را اینجا نمیشود تکرار کرد.

در این فضای در هم ریخته حکومت اسلامی است که ترامپ و نتنیاهو و دیگران به سران حکومت اسلامی حمله میکنند و اینها باید کوتاه بیایند و مظلوم نمایی کنند و سفیهانه به نلسون ماندلا متوسل شوند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com