محمد شکوهی
اعتراض مردم زلزله زده کرمانشاه و سرپل ذهاب به روحانی!شعار مردم :«مردم گول نمایش شما را نمی‌خورند» و «مردم را فریب ندهید!»
سه شنبه, ۲۳ام آبان, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

روز سه شنبه ٢٣ آبان حسن روحانی در معیت صدها نیروی گارد ویژه ریاست جمهوری از مناطق زلزله زده دیدن کرد. بر اساس گزارشات مردم زلزله زده در اعتراض به کندی کمک رسانی و  کمبودهای فراوان؛ ضمن محاصره ماشین حامل روحانی با شعار‌های تند و لگد به ماشین وی خشم خودشان را ابراز کرده و خواهان رسیدگی فوری به وضعیت مردم در مناطق زلزله زده شدند. فشار اعتراض و تجمع مردم به حدی بود که روحانی نتوانست حتی از ماشین خود پیاده شود. رئیس دولت دزدان در محاصره نیروهای ضد شورش همراهش که مدام مردم را تهدید و به عقب می راندند، مشتی پرت و پلا و خزعبلات گفت و از محل فرارکرد.

وب سایت آنا در این مورد نوشت:”روحانی که برای لحظاتی کوتاه به سخنرانی در جمع زلزله‌زدگان پرداخته بود، با شعارهای تند و اعتراض خشمگینانه زلزله‌زدگان مواجه شد؛ زلزله‌زدگان با زبان کردی، علیه دولت شعار می‌دادند و با جملاتی نظیر «مردم گول نمایش شما را نمی‌خورند» و «مردم را فریب ندهید!» خواستار اقدامات جدی‌تر برای کمک به زلزله‌زدگان شدند.خودروی همراهان رئیس‌جمهور هم که حامل نوبخت، واعظی، آخوندی، قاضی‌زاده هاشمی و رحمانی فضلی بود، با هجوم مردم مواجه شد، به طوریکه هیچ‌یک از وزرا و مسئولان همراه رئیس‌جمهور حتی از خودرو پیاده هم نشدند.مردم زلزله‌زده به شدت از کمبود اقدامات درمانی،‌ نبود چادر و نداشتن آب و غذا شکایت و اعتراض داشتند.خودروی حامل رئیس‌جمهور توسط تعدادی زیادی از نیروهای انتظامی و یگان ویژه محاصره شده بود، به طوریکه مردم به هیچ‌وجه امکان جلو آمدن و دیدار با روحانی را نداشتند”.

زنده باد مردمی که امروز علیه دولت روحانی و کل حکومت اعتراض کردند.دقیقا همین کار را باید همه جا علیه حکومت و دولتش کرد. رئیس دولت دزدان و قاتلان دو روز بعد از زلزله به منطقه رفته، آن هم در محاصر نیروهای ضد شورش همراهش، فقط و فقط به مردم وعده داده است.

همه دست اندرکاران دولت و نیروهای نظامی مستقر در منطقه با باندهای حکومتی نه تنها کاری برای مردم نمی کنند، بلکه جلوی کمک های خودجوش مردمی را نیز گرفته اند. دهها هزار زلزله زده از ابتدایی ترین امکانات زیستی محرومند . وضعیت اسفناک است.

به اعتراف خود دار و دسته های حاضر رژیم در منطقه زلزله زده، کمک ها ی دولتی یا نرسیده با به کندی رسیده و آن هم در بین باندهای حکومتی توزیع شده است. شهرهای سرپل ذهاب و فصر شیرین که بیشترین خسارات را دیده اند، در وضعیت اسفناکی هستند. چادرهای وعده داده شده نرسیده، دوا و درمان نیست.  بیمارستانها خراب شده اند. مردم هنوز بدون چادر و سرپناهی در کوچه و خیابان شب را به روز می رسانند.برای کل منطقه ای که زلزله آمده است به اعتراف گروههای امدادی فقط ۴۵ آموبولانس وجود دارد. هلیکوپترهایی که ظاهرا برای امداد و انتقال مجروهان در منطقه می باشند، مشغول جابحایی باندهای حکومتی و نزدیکان حکومت و بردنشان به جاهای امن می باشند. تازه ترین اخبار از وضعیت مناطق زلزله زده را اینجا بخوانید

http://rowzane.com/announcements/article=106109

برای پایان دادن به این وضعیت مردم مناطق زلزله زده باید دست به اعتراض بزنند. درست همین کاری که امروز با روحانی کردند. فقط با اعتراض و مبارزه است که مردم می توانند مطالبات برحق شان به این جانیان تحمیل نمایند.همزمان باید حکومت را در سراسر کشور تحت فشار قرار داد تا مجروحین را رایگان و با تمام امکانات تحت مداوا قرار دهد و خسارات مالی مردم را تماما بعهده بگیرد و در اسرع وقت و با تمام امکانات مناطق زلزله زده را بازسازی کند.

برخوردای از همه امکانات زیستی و درمانی و اسکان و… حف مسلم و بی چون و چرای همه مردم است. برای بدست آوردن همه اینها باید دولت روحانی و حکومت دزدان و غارتگران اسلامی را زیر ضرب اعتراض و مبارزه گرفت .

محمد شکوهی

۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com