محمد شکوهی
جلسه با مسئولین سرکوب و امنیت در استان اردبیل مهمترین ماموریت رئیسی بود
جمعه, 30ام مهر, 1400  
اشتراک گذاری

رئیسی روز جمعه ٣٠ مهر ماه به همراه ٧ وزیر دولتش به استان اردبیل سفر کرد. وی در بدو ورودش به فرودگاه  پارس آباد گفت:” که به دلیل شرایط کرونایی امکان برپایی اجتماعات شهری نیست و فقط با “نمایندگان مردم” دیدار خواهد داشت”!

  وی مهمترین ملاقاتش با مسئولین امنیتی و اطلاعاتی و استانداران دو استان آدربایجان شرقی و غربی بود که آنها نیز یکی فرمانده سپاه عاشورا و دیگری از عناصر اطلاعاتی و امنیتی حکومت بود. این اساس ماموریت رییسی به استان اردبیل است. نگرانی از مسائل امنیتی! منطقه، نگرانی از خشم و اعتراضی که هر دم در نقاط مختلف کشور فوران میکند.

در این نشست طبق گزارشات مختصری که از رسانه های حکومتی درز کرده، تنش های قومی و خطرات آن برای حکومت؛ بحران کمی آبی، دریاچه ارومیه و تامین امنیت این دواستان، مورد بحث قرار گرفته است.

رییسی با توجه به تجربه تلخش در یاسوج خطر کرونا را برای حضور در اجتماعات شهری بهانه کرده است. وی به خوبی می داند که مردم این استان هم نظیر مردم سایر مناطق ایران به وضعیت بد اقتصادی، بیکاری، گرانی و نداشتن امنیت شغلی هزاران کارگر و… معترض بوده و هر جایی که مقامات حکومت جرات کرده در میان مردم ظاهر شده اند، با موج اعتراض مردم روبرو شده و فراری شده اند. دوهفته پیش مردم جلوی کاروان رئیسی در یاسوج را گرفتند. در سفرش به شیراز اعتراض کردند. چند هفته پیش هم قرار بود به عسلویه برود که سفرش را لغو کرد.

وی در ادامه در معیت نیروهای دست چین شده بسیج، سپاهی و امنیتی حکومتی به شرکت کشت و صنعت مغان رفت وعده اشتغال ۵۰۰۰ نفره را داد. رئیسی رییس جمهوری است که از بدو شروع کارش ترس از حضور در میان مردم و رو دررو شدن با مردم مهمترین مشغله پست ریاستی او است.

محمد شکوهی

٣٠ مهر ١۴٠٠، ٢٢ اکتبر ٢٠٢١

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی