محمد شکوهی
کاربران و فعالان مدیای اجتماعی دستگیرشده باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند
پنجشنبه, ۱ام دی, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

در هفته های اخیر ارگانهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم بیش از ۱۳۰۰ نفر را در شهرهای مختلف کشور به اتهام “مجرم فضای مجازی” دستگیر کرده اند. حکومت ادعا می کند که دستگیر شدگان در فضای مجازی به “مقدسات توهین کرده، اعمال منافی عفت عمومی” و …مرتکب شده، برعلیه مقامات حکومت اتهاماتی زده و فضا و جو را برعلیه سران و مقامات حکومت “متشنج” کرده اند.

حسین ساجدی نیا فرمانده نیروی انتطامی تهران در باره  اتهامات وارده به دستگیر شدگان گفته است: در هشت ماهه امسال ۹۸۶ متهم مرد و ۲۹۸ متهم زن در رابطه با پرونده‌هایی که از سوی شکات در مورد مسائل اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی تشکیل شده از سوی ماموران پلیس فتا تهران بزرگ شناسایی و دستگیر شده اند. وی درباره جرایم ارتکابی این متهمان ادعا کرده: تحریف اطلاعات، انتشار صوت و فیلم‌های مستهجن، انتشار فیلم و تصاویر خصوصی افراد، نشر اکاذیب، تهدید و اخاذی و مزاحمت‌های اینترنتی، هک سیستم‌های رایانه ای، سایت‌های خلاف عفت عمومی و همسر یابی غیرمجاز….از جمله اتهامات وارده به دستگیرشدگان می باشد.

لازم به توضیح است در هفته های اخیر به دنبال گسترش اعتراضات و انتقادات به دزدیهای کلان سران حکومتی، از جمله موضوع حسابهای نجومی رئیس قوع قضائیه حکومت و حقوق های نجومی و دزدیهای باندهای حکومتی بالا گرفته و مردم و کاربران در مدیای اجتماعی و دنیای محازی فعالانه به نقد؛ اعتراض و افشاگری در باره این موضوعات پرداخته اند. نکته ای که علیرغم تقلاها و تلاشهای حکومت برای فیلترینگ فضای مجازی موفق نشده و این اعتراضات ادامه دارد. فشار این افشاگریها حکومت را به تقلا انداخته و اعتراف کرده اند که امکان کنترل فضای مجازی را نداشته در نتیجه نیروهای امنیتی و نظامی و وزارت اطلاعات را برای سرکوب و دستگیری فعالان مجازی به راه انداخته اند.

در همن رابطه در شهرهای بزرگ، بویژه تهران که برای حکومت حساس است، دهها عملیات و برنامه برای دستگیری فعالان و کاربران مدیای اجتماعی به راه انداختند. بیلان کار این تقلاهای حکومت فقط در تهران دستگیری بیش از ۱۲۰۰ نفر می باشد.

این دستگیریها و پاپوش درست کردن برای مردم و فعالان دنیای مجازی، تلاش و تقلا برای کنترل و ایجاد محدودیت در استفاده از این امکان، بیانگر ترس و وحشت حکومت از دسترسی به اخبار اعتراضات و افشاگریها و مبارزات مردم در گوشه و کنار کشور برعلیه حکومت می باشد. حکومت نگران همه گیر شدن این فضا و جو اعتراضی می باشد. فضای مجازی علیرغم تقلاها و تلاش های حکومت برای ایجاد محدودیت دراستفاده از آن، به عرصه مهم مبارز و افشاگری مردم برعلیه حکومت تبدیل شده است. و این اون نکته ای است که حکومت و دزدان وآدمکشان اسلامی را به ترس و وحشت  انداخته است. تلاش های حکومت در مهار و فیلترینگ و محدود کردن فضای محازی رسما شکست خورده. مردم دهها راه و امکان دیگر برای شکستن سد سانسور حکومت در پیش گرفته اند. اینترنت ومدیای اچتماعی و استفاده وسیع مردم از آن، حکومت و پایه هایش را به لرزه درآورده است. سیاست مقابله حکومت با استفاده وسیع مردم از مدیای اجتماعی و تبدیل آن به یک عرصه مهم مبارزه با حکومت شکست خورده.و مردم هم این را می دانند. همه دستگیرشدگان هفته های اخیر باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند.

محمد شکوهی

دوم دی ۱۳۹۵ برابری با ۲۲ دسامبر ۲۰۱۶

 

 

 

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  از همین نویسنده
 
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com