محمد شکوهی
“آمیا”، “میکونوس”، دهها مورد پرونده جنایات تروریستی جمهوری اسلامی هنوز باز می باشند!
پنجشنبه, ۲۹ام تیر, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

رفسنجانی، ولایتی، رضایی، فلاحیان، هادی سلیمانپور سفیر آن زمان ایران در آرژانتین، احمدرضا اصغری (عشقی)، دبیر سوم و محسن ربانی و تعدادی از تروریست های حزب الله لبنان مورد حمایت ایران به همراه مقامات نامبرده جمهوری اسلامی به علت دست داشتن و سازماندهی انفجار “آمیا” در آرژانتین ازطرف اینترپل تحت تعقیب می باشند.

بعد از گذشت بیست و سه سال از جنایت تروریستی انفجار “آمیا” و نقش جمهوری اسلامی در سازماندهی و عملیاتی کردن آن، رسیدگی به این پرونده هنوز  به جایی نرسیده  و باز است.در کنار اعتراضات بازماندگان این جنایت تروریستی به مماشات دولتهای آرژانتین با جمهوری اسلامی برای مسکوت گذاشتن این پرونده، در تازه ترین خبر ها ،وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به مناسبت سالروز انفجار”آمیا” در آرژانتین به نقش ایران اشاره کرده و همزمان، خواستار «شفافیت» در ماجرای مرگ آلبرتو نیسمان، قاضی پرونده تحقیقات، شده است.

در کنار این پرونده تروریستی، پرونده علی فلاحیان و رفسنجانی، دستجری و تعدادی از اراذل و اوباش تروریست حزب الله لبنان به اتهام دست داشتن در ترور “میکوس”، ترور رهبران حزب دموکرات کردستان باز بوده و اینترپول در این باره”تحقیق” می کند. جمهوری اسلامی دهها پرونده سازماندهی عملیات تروریستی علیه مخالفان و نیروهای اپوزیسیون نیز دارد که باز هنوز می باشند.اما ماجرای “آمیا” چه بود و به کجا رسیده است؟

تروریستهای اعزامی حزب الله لبنان با دخالت مستقیم رهبران جمهوری اسلامی در سال ۱۹۹۴ طرح انفجار”آمیا” را به اجرا گذاشتند. رفسنجانی، ولایتی، رضایی، فلاحیان از مفامات رده بالای جمهوری اسلامی و.. از طرف اینترپول مسئول این جنایت تروریستی اعلام شدند.در این جنایت تروریستی بیش از ۷۰ نفر کشته و دهها نفر زخمی شدند.

در طول این سالها دولت های آرژانتین نهایت سعی و تلاششان را برای ماستمالی کردن نقش جمهوری اسلامی در این ترور را به کار گرفتتند تا این پرونده مسکوت بماند. اعتراضات بازماندگان و فشار جهانی بر علیه دولتهای آرژانتین  برای رسیدگی به این پرونده تروریستی باعث شد که این پرونده موقتا هم که شده در دستور مقامات قضایی آرژانتین قرار بگیرد. از اوایل سال ٢٠٠۶ آلبرتو نیسمان مسئول پرونده شده و اعلام کرد که  کرستینا فرناندز رئیس جمهور این کشور در زد و بندی ٧ میلیارد دلاری نفتی و گازی با جمهوری اسلامی، جلوی اقدام برای به جریان انداختن اجرای حکم این پرونده را میگیرد.

در سال ۲۰۱۵ آلبرتو نیسمان قاضی پرونده را  سازمان اطلاعات و امنیت آرژانین کشت  تا پرونده را دوباره در ابهام برده و نهایتا جمهوری اسلامی را تبرئه نمایند. دستگاه اطلاعات و امنیت این کشور وسیعترین تلاش ها را برای جلوگیری از طرح مجدد این پرونده به کار گرفت. با طرح  شدن نظر نیسمان در باره دست داشتن رئیس جمهور این کشور در این ماجرا و جلوگیری از رسیدگی مجدد  به این پرونده و نقش جمهوری اسلامی در آن؛ دو سال پیش صدها هزار نفر برعلیه سیاستهای دولت آرژانتین، بویژه فرناندز رئیس جمهور مستعفی این کشور در زد وبند  با جمهوری اسلامی به خیابانها ریخته و خواهان روشن شدن این موضوع شدند.

در این میان فشار مردم این کشور برای رسیدگی به این پرونده، بویژه نقش رئیس جمهور این کشور در این ماجرا بالا گرفت.آن موقع دولت این کشوردر واکنش به این اعتراضات مجبور شد اعلام بکند که دنبال پرونده و اتهام ریاست جمهوری را خواهد گرفت. فشار خیابان و اعتراضات صدها هزار نفری مردم برعلیه این سیاست کثیف دولت آرژانتین در زد وبندش با جمهوری اسلامی برای مسکوت گذاشتن این پرونده ادامه داشت. مردم علاوه بر این خواهان روشن شدن موضوع قتل نیسمان می باشند.

بعد از توافق اتمی حکومت با غرب دولتهای جمهوری اسلامی و آرژانتین مدعی شدند که یک “کمیسیون حقیقت یاب” تشکیل داده و دنبال “رفع سوء تفاهم” می باشند.این هم تلاش دیگر طرفین برای مختومه اعلام کردن این پرونده تروریستی حکومت ایران و دست داشتن مقامات بالای حکومت در این پرونده تروریستی می باشد. علیرغم هر تلاش و تقلایی که دولتهای آرژانتین و جمهوری اسلامی در این سالها برای مسکوت گذاشتن این جنایت تروریستی و نفش ایران به کار بگیرند، با استناد به شواهد و مدارک و احکام  صادر شده در این پرونده، جمهوری اسلامی متهم انفجار “آمیا” می باشد.

پرونده های “آمیا” و “میکونوس” هنوز باز است. دهها پرونده تروریستی دیگر جمهوری اسلامی علیه نیروهای اپوزیسیون، ترور و کشتار مخالفان کماکان باز است. سران و مقامات بلند پایه حکومت رسما حدااقل در این  دو مورد به اتهام اقدامات تروریستی محکوم شده و تحت تعقیب می باشند. دهها پرونده دیگر هنوز به جایی نرسیده است. در کنار این پرونده ها، اما بزرگترین پرونده  جنایات جمهوری اسلامی، پرونده بیش از سه دهه جنایت و کشتار و اعدام، زندان و سرکوب مبارزات مردم توسط جمهوری اسلامی در نزد مردم هنوز باز می باشد. جمهوری اسلامی حکومت ترور، حامی تروریسم اسلامی، عامل سرکوب مبارزات مردم و .. می باشد. پرونده جنایات همه سران و مقامات بلند پایه جمهوری اسلامی و دولتهایشان برعلیه مردم ایران در طول بیش از سه دهه از حکومتشان هنوز باز است. سران و مقامات بلند پایه حکومت باید با جرم ارتکاب جنایت برعلیه بشریت دستگیر و محاکمه گردند. و مردم ایران روزی این امر مهم را به سرانجام خواهند رساند.

محمد شکوهی

۲۹ نیر ۱۳۹۶،۲۰ جولای ۲۰۱۷

 

مطالب بیشتر در این مورد  رادر لینک زیر دنبال کنید

http://rowzane.com/?s=%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1+%D8%A2%D9%85%DB%8C%D8%A7

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  از همین نویسنده
 
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com