خلیل کیوان
تجاوزات جنسی قاری قرآن بیت رهبر، “خود حضرت آقا میداند”
جمعه, ۲۹ام مهر, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

“خود حضرت آقا می‌داند و کاملاً در جریان است؛ … حضرت آقا به آقای لاریجانی فرمودند که پرونده را جمع کنید.” این تکه ای از مکالمه تلفنی و پاسخ حاج سعید طوسی قاری برتر قرآن بیت رهبر به یکی از شاکیان پرونده تجاوزات جنسی او است(برگرفته از برنامه صفحه آخر صدای آمریکا).

 

فشرده ای از ماجرا

کودکانی که توسط طوسی به آنها تجاوز شده بود ابتدا مساله را با مسئولین بیت رهبر در میان میگذارند. بجایی نمیرسند. با کمک والدین خود مساله را دنبال میکنند. پرونده تشکیل میشود. مدارک تحویل قوه قضائیه میشود. طوسی مجرم شناخته میشود. تقاضای کیفر میشود. پرونده به دادستانی و از آنجا به رئیس قوه قضائیه پاس داده میشود. مجددا به دادستانی و نهایتا به شعبه بازپرسی دادسرا عودت داده میشود. سرانجام پرونده  بعد از طی یک مارتوان اداری به نقطه صفر عودت داده میشود. در نتیجه فشار بیت رهبر و با وجود مدارک متعدد و شهادت ده تن از کودکانی که به آنها تجاوز شده بود، بازپرس قرار منع تعقیب صادر میکند. کودکان و والدین شان اعتراض میکنند.

آش بی اندازه شور است. علیرغم تشرهای بیت رهبر و شخص خامنه ای این افتضاح را نمیشود جمع کرد. اینبار در دادگاه کارکنان دولت پرونده رسیدگی میشود. دادگاه تجدید نظر برگزار میشود. از میان سه اتهام قبلی حاج آقا طوسی یکی که سبک تر است یعنی  “تشویق به فساد و فحشا و تحریک جنسی نوجوانان” انتخاب میشود. او را از دو اتهام سنگین تر تبرئه میکنند و بنحوی پرونده را ماستمالی میکنند. طوسی نهایتا به چهار سال حبس تعزیری محکوم میشود.(حبس تعزیری  برای جرم با ریشه شرعی است و با جزای نقدی قابل جایگزین است). به این نحو قاری محبوب رهبر از محکومیت جست و فی الحال، پرونده بایگانی شد.

ساز و کار و عملکرد دستگاه قضایی هر کشوری مشخصات و درونمایه نظام حاکم آنرا بوضوح عیان می سازد. فقط همین یک مساله، یعنی پرونده حاجی سعید طوسی پدوفیل، نحوه رسیدگی و برخورد به آن از طرف بیت خامنه ای، دادسرا، داستانی و دستگاه قضایی و نهایتا  ورود شخص خامنه و  رئیس قوه قضائیه لاریجانی به آن، بتنهایی عمق بیشرمی، فساد و تعفن دستگاه قضایی و شخصیت کثیف  سران و کاربدستان جمهوری اسلامی را به نمایش میگذارد. کلمات از بیان این همه رذالت عاجزند. لازم است اهل ادب واژه ای مناسبتری برای این همه دنائت و بی شرمی حکام اسلامی ابداع کنند.

چنین جنایاتی فقط در جمهوری اسلامی میتواند لاپوشانی و پرونده آن مسکوت بماند. این جنایات هر جای دیگری اتفاق افتاده بود، یک زلزله سیاسی براه می افتاد. اما زیر سایه حکومت اسلامی، حاجی پدوفیل در حال حاضر با عنوان کارشناس مسئول نوجوانان جامعه قرآنی در شورایعالی قرآن، زیر نظر بیت رهبری، و همچنین در صدا و سیمای جمهوری اسلامی مشغول خدمت  است.

با این پرونده، جنایت وافتضاحی دیگر به کارنامه حکومت کهریزکی اضافه شده است. در جریان رسیدگی به این موضوع از بیت رهبر، سید علی مقدم رئیس ارتباطات و ریاست شورای عالی قرآنی  به دادستانی تشر میزند و حکم میکند که جلو این پرونده را بگیرند. دادستان و رئیس قوه قضایه هم ورود میکنند. پرونده مسکوت گذاشته میشود. طوسی عملا، تبرئه و پرونده را بایگانی میکنند.

طوسی دست پرورده همین نظام، از مهره های فرهنگی آن و مورد توجه شخص خامنه ای بوده و هست. حاج آقا طوسی از حلقه نزدیکان خامنه ای است. طوسی میگوید : “خود آقا میدونند و گفتن جمع کنین، این حرفا نسبت به قاری قرآن را “.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com