اخبار / ایران / کارگری / مهمترین
گزارش ایلنا در برخورد به کارکنان مخابرات
یکشنبه, ۲۶ام شهریور, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

ایلنا:نیروهای شرکتی مخابرات می‌گویند کرامت نیروی انسانی در مخابرات حفظ نشده‌ و پرسنل به جرم امضا نکردن قراردادهای غیرقانونی اخراج می‌شوند.

در پیِ واکنش شرکت مخابرات ایران نسبت به انتشار یک عکس در فضای مجازی، این‌بار شرکتی‌های مخابرات در فضای مجازی به این توضیحات واکنش نشان دادند و آن را مغایر با واقعیت دانستند.

شرکت مخابرات ایران در توضیحات خود آورده از آنجا که نیروی انسانی در هر سازمان به‌ عنوان رکن اصلی به حساب آمده و تکریم آنان از اصول اصلی مدیریت می‌باشد، سیاست شرکت مخابرات ایران نیز همواره حفظ منزلت نیروی انسانی، تامین  امنیت شغلی و اشتغال پایدار هست و خواهد بود.

نیروهای شرکتی مخابرات در تماس با ایلنا گفتند: نه تنها در ارومیه به دلیل امضا نکردن قراردادهای غیرقانونی، تعدادی از پرسنل اخراج شده‌اند، بلکه این اتفاق در کرمان نیز رخ داده‌است. ۳۸ نفر از نیروهای بخش خصوصی کرمان، با وجود داشتن رای برگشت به کار از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی چند روز در هوای گرم تابستان در پیاده‌رو روبروی ساختمان مخابرات کرمان نشستند و مدیران از ورود آنها به داخل ساختمان جلوگیری کردند؛ این نیروها با وجود داشتن حکم بازگشت به کار روزها سرگردان ماندند. مخابرات کرمان می‌گوید شرکت پیمانکاریِ فوق‌الذکر که طرف قرارداد این ۳۸ نفر بوده، دیگر فعال نیست و بنابراین نیروهای آن نمی‌توانند به سرِ کار بازگردند.

در این شرایط نیروهای شرکتی مخابرات که ماه‌هاست نسبت به تبعیض در مخابرات شاکی هستند و یکی از خواسته‌های آنها عقد قرارداد مستقیم با مخابرات است، می‌گویند: در شرایطی که تبعیض حاکم است و اگر قراردادهای غیرقانونیِ شرکت‌های خصوصی را امضا نکنیم، بدون توجه به اینکه چند سال سابقه کار داشته باشیم اخراج می‌شویم، چگونه ادعا می‌کنند کرامت نیروی انسانی حفظ شده است؟

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com