اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
حمله ترامپ به جمهوری اسلامی و انتقاد ازتوافق هسته ای
سه شنبه, ۲۸ام شهریور, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

رادیو آمریکا: ترامپ روز سه شنبه در نخستین سخنرانی خود در نشست عمومی سازمان ملل، بخشی از سخنان خود را به رفتارهای رژیم ایران اختصاص داد و گفت جمهوری اسلامی ایران بیش از همه چیز از مردم خود می ترسد.

رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه ۲۷ شهریور در سخنرانی خود ایران را جزو کشورهای یاغی دسته بندی کرد که ضمن تهدید جهان، علیه مردم خود نیز فشارهایی اعمال می کنند. وی گفت از دولت ایران می خواهیم که به حقوق مردم خود احترام بگذارد و مردم ایران به دنبال تغییر هستند.

ترامپ گفت همین ترس رژیم ایران از مردم باعث شده که آنها مقابل دسترسی مردم به اینترنت را بگیرند. معترضان و ناراضیان را به زندان بیاندازند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: ایران کشوری است که فرهنگ غنی دارد و مردم ایران می خواهند به ریشه های اصیل خود بازگردند، روزهایی که شاد و رو به پیشرفت باشند.

ترامپ با انتقاد از حاکمان ایران گفت: رهبران ایران یک دیکتاتوری در پشت پوشش دموکراسی را به نمایش گذاشته اند. آنها به جای خرج کردن ثروت کشور برای مردم، مردم را قربانی می کنند و پولها را روانه حماس و حزب الله می کنند تا به کشورهای دیگر حمله کنند. ثروت ایران متعلق به مردم است اما الان صرف تروریست ها در سوریه و یمن می شود.

توافق بد

ترامپ بار دیگر از توافق هسته ای ایران انتقاد کرد و آن را بد دانست و گفت ما نمی توانیم اجازه بدهیم کشوری که مرگ بر آمریکا می گوید، می خواهد اسرائیل را محو کند و دشمن متحدان ما است، به سلاح اتمی دسترسی داشته باشد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: توافق هسته ای ایران بدترین توافق یک طرفه بود که امضا شده است و این مایه شرمندگی آمریکا است و مطمئن باشید این توافق فصل آخر نیست.

ترامپ درخواست خود را از ایران به این شرح بیان کرد: از دولت و رژیم ایران می خواهیم که دنبال مرگ و خشونت نرود. دولت ایران باید حمایت از تروریسم را متوقف کند.

—————-

بی بی سی:حمله ترامپ به حکومت ایران .اگر مجبور شویم، کره شمالی را نابود می‌کنیم

ونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در نخستین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با انتقاد شدید از حکومت ایران، توافق هسته‌ای را “مایه شرمساری” آمریکا خواند و گفت که “هنوز حرف آخر را درباره این توافق نشنیده‌ایم”.

او حکومت ایران را یک “دیکتاتوری فاسد” خواند که پشت نقاب دموکراسی پنهان شده است.

ترامپ گفت که بعضی “کشورهای یاغی” از جمله ایران نه حقوق شهروندان خود را رعایت می‌کنند و نه به حق حاکمیت کشورهای دیگر احترام می‌گذارند.او ایران را کشوری ثروتمند و دارای غنای فرهنگی توصیف کرد که حکومتش درآمد نفتی خود را به جای بهبود وضعیت زندگی مردم، صرف کمک به گروه‌هایی مانند حزب الله لبنان می‌کند که به گفته آقای ترامپ، تهدیدی علیه “همسایگان مسالمت‌جوی عرب و اسرائیلی خود” هستند.

رئیس جمهور آمریکا گفت که این کشور نمی‌تواند اجازه دهد این “رژیم جنایتکار” به فعالیت‌های بی‌ثبات کننده خود در منطقه ادامه دهد و بر توان موشکی خود بیفزاید.

ترامپ گفت: “ما نمی‌توانیم به توافقنامه پایدار بمانیم، اگر پوششی باشد برای ساخت یک برنامه هسته‌ای”.

او توافق هسته‌ای قدرت‌های بزرگ جهان با ایران را یکی از بدترین توافق‌نامه‌هایی توصیف کرد که دولت آمریکا در تاریخ خود امضاء کرده است. او گفت که این توافقنامه یک‌طرفه و مایه شرمساری آمریکاست.

 

ترامپ گفت وقت آن است که همه کشورها از دولت ایران بخواهند که از روش خود دست بکشد، به حمایت از تروریسم خاتمه دهد و به حقوق همسایگانش احترام بگذارد.

رئیس جمهور آمریکا گفت روزی فرا خواهد رسید که مردم ایران بتوانند بین ادامه راه فعلی و بازگشت به مسیر رشد و تعالی انتخاب کنند.

او به سفر خود به عربستان سعودی و دیدار با رهبران کشورهای عرب و اسلامی اشاره کرد و گفت که آمریکا و متحدانش در منطقه جلوی “تروریسم اسلامگرای تندرو” خواهند ایستاد.آقای ترامپ گفت هیچ کشوری نباید از گروه‌هایی چون القاعده، حزب‌الله و طالبان حمایت کند.

اگر مجبور شویم، کره شمالی را نابود می‌کنیم

رئیس جمهور آمریکا در بخش دیگری از سخنرانی خود به بحران هسته‌ای کره شمالی اشاره کرد و گفت که رهبر این کشور اجازه می‌دهد مردمش از گرسنگی بمیرند و آنها را به زندان می‌اندازد، شکنجه می‌کند و می‌کشد.

او به برنامه تولید موشک‌های بالستیک و سلاح هسته‌ای کره شمالی اشاره کرد و گفت: آمریکا مقتدر و صبور است، اما اگر برای دفاع از خود یا همپیمانانش ناچار شود، کره شمالی را به طور کامل نابود خواهد کرد.

آقای ترامپ گفت که رهبر کره شمالی راه خودکشی را برای خود و کشورش انتخاب کرده است.او گفت که تنها آینده قابل قبول برای کره شمالی، خلع سلاح هسته‌ای است.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com