اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
ترامپ لغو قانون بیمه اوباما را آغاز کرد
جمعه, ۲۱ام مهر, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

رادیو آمریکا:بعد از اینکه جمهوریخواهان کنگره نتوانستند قانون بیمه همگانی موسوم به اوباماکر را تغییر و یا حذف کنند، پرزیدنت ترامپ با امضای فرمانی، روند لغو این قانون را رسما آغاز کرد.

ترامپ روز پنجشنبه ۲۰ مهر با امضای این فرمان اجرایی گفت کنگره را تحت فشار می‌گذارد تا قانون بیمه اوباما را کاملا تغییر بدهد.

فرمان اجرایی  ترامپ بعد از آن صادر شد که در ماه گذشته جمهوریخواهان که اکثریت را در مجلس و سنای آمریکا دارند، نتوانستند قانون اوباماکر را تغییر دهند.

تغییر این قانون یکی از شعارهای اصلی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ و جمهوریخواهان بود. به نظر می رسد در قالب فرمان جدید پرزیدنت ترامپ، شرکت‌ها و اشخاص اجازه دارند با پرداخت هزینه پایین‌تر قرارداد بیمه محدودتری دریافت کنند.

در زمان پرزیدنت اوباما طرح بیمه همگانی قانون شد که براساس آن برای دریافت مزایای سلامتی بیمه اجباری برای همه شهروندان آمریکا مقرر شد. اما فرمان آقای ترامپ این اجازه را می دهد که برخی از مقررات این قانون دور زده شود.

رئیس جمهوری آمریکا در مراسم امضای این فرمان اجرایی میزبان برخی اعضای کنگره از جمله رند پال سناتور جمهوریخواه کنتاکی بود که مخالفت او تاثیر زیادی در ناکامی جمهوریخواهان برای تغییر قانون اوباماکر داشت.ترامپ فرمان اجرایی روز پنجشنبه خود را نخستین قدم برای آزادی میلیون ها نفر از بیمه اوباما نامید.

باراک اوباما بارها از دولت جدید خواسته بود این بیمه همگانی را تغییر ندهد. برخی منتقدان دولت ترامپ می گویند تغییر قانون فعلی می تواند به از دست دادن بیمه برای حدود بیست میلیون آمریکایی منجر شود.هزینه های پزشکی در آمریکا گران است و تنها یک عمل جراحی آپاندیس می تواند هزاران دلار برای کسی که پوشش بیمه ندارد، هزینه داشته باشد.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com