اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
اولین کاروان نظامی ترکیه وارد سوریه شد
جمعه, ۲۱ام مهر, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

العربیه:دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد یک کاروان نظامی ترکیه شامل نفرات، ادوات و خودروهای نظامی از طریق حومه ادلب وارد خاک سوریه شد و به سمت حومه غربی حلب در حرکت است و از سوی نیروهای «تحریر شام» پشتیبانی می‌شود. ورود این ستون ۴ روز بعد از ورود نیروهای اکتشافی ترکیه به خاک سوریه انجام می‌شود.

مخالفان سوریه گزارش دادند که ستون ترکیه از گذرگاه مرزی باب الهوی، در شمال غربی سوریه و تحت حفاظت هیات تحریر شام وارد شده و شامل ۳۰ خودروی نظامی است.

این کاروان نظامی به سمت تپه شیخ برکات در حرکت است که مشرف به منطقه وسیعی در شمالغربی سوریه است که در کنترل مخالفان و یگان‌های مدافع خلق کرد است که شهر عفرین را در کنترل دارند.

ارتش ترکیه نیروهای بیشتری را به شهر ریحانی در نزدیکی مرز سوریه فرستاده است. این نیروها شامل خودروهای نظامی، نفربرهای زرهی و آمبولانس و همچنین عملیات تجسسی در منطقه مرزی است.

این نقل و انتقالات پس از آن صورت می‌گیرد که ترکیه اعلام کرد عملیات نظامی در ادلب و اطراف آن را در راستای توافق بعمل‌ آمده با روسیه و ایران در ماه گذشته برای ایجاد «منطقه کم تنش» در شمالغربی سوریه انجام می‌دهد.

ترکیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که عملیات ادلب تا «توقف تهدیدها» ادامه خواهد داشت، بدون آنکه توضیحی در باره ماهیت این تهدیدها بدهد.

نورالدین جانیکلی، وزیر دفاع ترکیه گفت عملیات ادلب تا «توقف» تهدیدها از سوی سوریه برای این کشور ادامه خواهد یافت. او افزود: «نیروهای ترکیه با همراهی ارتش آزاد سوریه حرکت می‌کنند و سوری‌ها از سرزمین خود دفاع خواهند کرد».

بن علی یلدریم، نخست وزیر ترکیه در اظهارنظری «عجیب» گفت که عملیات نظامی ترکیه در استان ادلب سوریه برای جلوگیری از ورود امواج پناهجویان به ترکیه انجام می‌شود.

یلدرم همچنین در جلسه با نمایندگان پارلمانی حزب حاکم عدالت و توسعه گفت که ترکیه با هدف برقراری پست‌های کنترل در ادلب نیروهای بیشتری را در آینده به این منطقه اعزام خواهد کرد.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com