نسخه چاپی / وب سایت خبری - تحلیلی روزنه

 
اخبار / ایران / کارگری / مهمترین
بازگشت به کار نمایندگان اخراجی کارگران پیمانکاری چادرملو
اشتراک گذاری

ایلنا:بازگشت به کار نمایندگان اخراجی کارگران پیمانکاری چادرملو/ صلاحیت کاندیداها تایید شد.

دو نفر از نمایندگان کارگران پیمانکاری معدن چادرملو که از ورود به معدن منع شده بودند، پس از پیگیری‌های فراوان توانستند به مجتمع وارد شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ دو نفر از کارگران هیات موسس انجمن صنفی در یک کارگاه پیمانکاری چادرملو، که  روز برگزاری انتخابات از ورود به واحد منع شده بودند، توانستند با پیگیری‌ها نمایندگان مجلس (نماینده بافق و اردکان) به کارگاه بازگردند.

از قرار معلوم، علیرغم داشتم حکم بازگشت به کار، کارفرما از ورود آنها ممانعت می‌کرد که پس از پیگیری‌ها ورایزنی‌ها توانستند به محل کار خود باز گردند.

این دو کارگر در انتخابات انجمن صنفی توانستند رای بیاورند، یکی بیشترین رای را کسب کرده و دیگری نیز توانسته به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شود.

از قرار معلوم، صلاحیت کاندیداها به صورت رسمی تایید شده‌است.

یکی از این دو کارگر می‌گوید: خوشحالیم که توانستیم به عنوان کارگر پیمانکاری از حقوق خود و هم‌صنفانمان دفاع کنیم؛ هم بازگشت به کار گرفتیم و هم انتخابات برگزار شد.

این دو نفر پیش از این به خاطر عدم نیاز کارفرما، به کارگاه جدید منتقل شده بودند؛ وقتی نرفتند، کارفرما حکم ترک کار آن‌ها را گرفت؛ این دو نفر، تنها کارگرانی بودند که در پروژه‌ای که ۲۵۰ کارگر شاغل بودند، برایشان این مشکل پیش آمد و جالب اینجاست که همین دو نفر عضو هیات موسس انجمن صنفی بودند. این کارگران پس از پیگیری، توانستند حکم بازگشت به کار بگیرند.

 
 
http://rowzane.com/news/article=109561