اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
رادیو آلمان:وزارت اطلاعات کارنامه مقابله با اعتراضات را تشریح کرد
چهارشنبه, ۲۰ام دی, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

رادیو آلمان:خبرگزاری ایسنا روز چهارشنبه ۲۰ دی‌ماه (۱۰ ژانویه) اقدام به انتشار اطلاعیه وزرات اطلاعات نمود. این اطلاعیه شامل “اقدامات جدیدی” است که مسئولان امنیتی در مقابله با اعتراضات اخیر به کار برده‌اند.

از “سرکوبگران” و نیروهای امنیتی مسئول برخورد با معترضان در این اطلاعیه به عنوان “سربازان گمنام امام زمان” یاد شده است. افزون بر آن، در این اطلاعیه  از دستگیری‌های جدید سخن رفته است. در این اطلاعیه معترضان به جمهوری اسلامی “عناصر تروریستی و ضد انقلاب” نامیده شده‌اند.

موج دستگیری‌های جدید

بر اساس اطلاعیه وزارت اطلاعات دستگیری‌های جدید پس از رصد اطلاعاتی صورت گرفته است. در این گزارش به دستگیری‌ها در سردشت، ورامین، ایذه و برخی نقاط استان فارس اشاره شده است.

بیشتر بخوانید: اعتراضات سراسری در ایران؛ نامه کانون مدافعان حقوق بشر به عاصمه جهانگیر

وزارت اطلاعات مدعی است که در جریان این رصد اطلاعاتی موفق به شناسایی و انهدام یک “تیم تروریستی” در سردشت شده است. این وزارتخانه مدعی است که اعضای این تیم از مرزهای غربی وارد کشور شده‌اند.

از آن گذشته، اعلام شده است که عده‌ای از فعالان سایبری نیز دستگیر شده‌اند. علت دستگیری این افراد آموزش “ساخت مواد منفجره” و ارسال “تصاویر آشوب و اغتشاش به رسانه‌های ضد انقلاب خارج نشین از طریق فضای مجازی” عنوان شده است.

اطلاعیه وزرات اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در شرایطی منتشر می‌شود که برخی از مسئولان دولتی از سرکوب شدید معترضان ابراز نارضایتی کرده و خواستار آن شده‌اند که مسئولان به جای فرونشاندن صدای اعتراض، این صدا را بشنوند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی